Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Ford Mustang California Special sa vracia aj v siedmej generácii

Ford Mustang mal už od nepamäti mnohé špeciálne edície, ale dosť veľa z nich bolo obmedzených na karosériu s pevnou strechou. Karoséria s otvorenou strechou však dostala v poslednej generácii, teda tej minulej, či skôr u nás súčasnej, šiestej, ak sa v tom ešte stále vyznáte, verziu California Special, ktorá bola trochu odlišná. Dostane sa aj do najnovšej generácie, ktorá sa na náš trh ešte len chystá v budúcnosti.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
17.11.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Ford

Ford Mustang California...

Auto-moto zaujímavosti

Základom pre túto verziu je osemvalec s označením GT a môžete ho mať s manuálom aj s automatom. Dobre, nebudeme teraz hovoriť, že do novej generácie prichádza jedna zásadná zmena a to, že si California Special môžete vybrať v ktorejkoľvek z dvoch karosérii. Čiže exkluzivita kabrioletu, ako bolo v minulej generácii, nehrozí.

Ford Mustang California Special sa vracia aj v siedmej generáciiZdroj: Ford

Edícia má priamo odkazovať na vozidlo z roku 1968, ktoré nieslo označenie GT/CS. Pre rok 2024 je možnosť zvoliť šesťstupňovú manuálnu prevodovku, alebo 10-stupňový automat. Z vozidla, ktoré vzniklo pred 56 rokmi preberá niektoré zaujímavé prvky. Od ostatných vozidiel nesúcich legendárne meno Mustang sa bude California Special líšiť Rave Blue detailami, ktoré budú nielen na karosérii vo forme pásov na boku, ale aj na diskoch kolies. Predná časť s inou maskou tiež predvedie modrú farbu na bokoch.

Ford Mustang California Special sa vracia aj v siedmej generáciiZdroj: Ford

Keď budeme pokračovať v zmenách ďalej, tak treba spomenúť zatmavené predné svetlá a nové odznaky 5,0, GT a GT/CS. V prípade diskov je však modrá farba príplatková, štandardne sú nalakované sivou farbou Carbonized Grey.

Zopár zmien si našlo cestu aj do interiéru. Sedadlá sú čalúnené dvojfarebne, ak tipujete čiernu a modrú, tak tipujete správne. Rovnako je prevedené aj prešívanie. Kombinuje modrú a sivú niť. Tieto nite sú nielen na nových sedadlách, ale aj na volante a na stredovej konzole. Aby ste nezabudli, v čom sedíte, tak Ford prichystal logo California Special aj na prístrojovú dosku pred spolujazdca.

Ford Mustang California Special sa vracia aj v siedmej generáciiZdroj: Ford

Toto prevedenie však nebude lacnejšie, nebude to akciová ponuka, reálne bude v USA stáť takmer dvetisíc eur nad cenu Mustangu GT Premium. Takže je už len na vás, či sa vám páči použitie modrých doplnkov. Niekomu môžu evokovať zlé tuningové pokusy.

Ford Mustang California Special sa vracia aj v siedmej generáciiZdroj: Ford

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Nudný Ford zo stodoly je unikátom!Ford je automobilkou, ktorej vďačíme za autá. Ide o klasickú americkú značku, ktorá...3. November, 2023
02Chcete jazdiť rally? Môžete mať aj nový Ford Mustang Mach-EAmerická automobilka Ford všetkým „vybila šiby“ predstavením novej verzie Mustangu Mach-E....15. September, 2023
03Ford myslí na kempovanie, pridáva Transit Custom NuggetAutomobilka Ford aktuálne ukazuje svetu svoj parádny model vanu s názvom Transit Custom. A...26. August, 2023