Ford zverejnil ceny Mustangu Mach 1, berte ho kým môžete

Ford Mustang je vlastne kultový názov vozidla, ktoré sa tiež stáva modernejším a modernejším. Reálne je na trhu najpredávanejším športovým kupé. Hovoríme o trhu na Slovensku, kde si ho za rok 2020 kúpilo 58 majiteľov, čo znamenalo podiel 25 percent.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
28.01.2021
Diskusia:

Ford zverejnil ceny...

Auto-moto zaujímavosti

Verzia Mach 1 sa predstavila v roku 2020 na Festivale rýchlosti v Goodwoode. Motor V8 s objemomo 5,0 litra má v tejto verzii modelu vylepšené chladenie, ktoré rieši niekoľko neduhov, ktorými sa za extrémnych podmienok prezentovali bežné verzie.

Motor má stále výkon 338 kW (460 k), ktoré posiela výlučne na zadnú nápravu. Vybrať sa však dá z prevodoviek. Okrem desaťstupňového automatu je v ponuke aj šesťstupňový manuál. Vlastne chcete ten. Je to prevodovka Tremec, ktorá má automatické medziplyny, čo znamená, že pri podradení budú otáčky motora správne pre čo najhladšiu zmenu prevodu.

Ford Mustang Mach 1Zdroj: Ford

Zmeny má pre Mach 1 aj desaťstupňový automat, ktorý má tiež lepšie chladenie a inak nakonfigurovaný softvér. Nové naladenie má aj posilňovač riadenia, vďaka ktorému by mal byť práve Mach 1 najpresnejším z Mustangov, ktoré sa oficiálne predávali v Európe.

Mustang Mach 1 vznikol ako odkaz do histórie na rovnakú sériu modelu v 60-tych a 70-tych rokoch minulého storočia. Zmeny na karosérii nie sú len dizajnové. Difúzor prevzatý z modelu Shelby GT500 sa stará o lepší prítlak. Ten sa oproti verzii GT zvýšil až o 22 percent. Farebné kombinácie sú tiež odkazom na tie, ktoré boli v kurze pred 50 rokmi.

Ford Mustang Mach 1Zdroj: Ford

V základnej výbave modelu je vyhrievanie a ventilácia predných sedadiel, systém Ford SYNC3 a tiež audiosystém Bang&Olufsen s dvanástimi reproduktormi. Štandardne je aj podovozok MagneRide. Na trhu je Mustang Mach 1 už teraz a dá sa objednať u každého predajcu vozidiel s modrým oválom v znaku.

So všetkými úpravami, ktoré Mach 1 ponúka je jeho základná cena 60 990 eur za verziu s manuálnou prevodovkou. S automatom je cena 64 490 eur. V ponuke bude výhradne ako kupé, kabriolet ostáva len ako GT. Oproti základnému GT je cena kupé s manuálom vyššia o 12 000 eur, čo je adekvátna suma tomu aké vylepšenia vozidlo ponúka. Pri automate je cenové navýšenie rovnaké. Vlastne sa dá povedať, že to, čo ponúka Mach 1 je výhodná kúpa.

Ford Mustang Mach 1Zdroj: Ford

Na Slovensku má aj Mustang Mach 1 štandardne 5-ročnú záruku. Mustang Mach 1 je homologizovaný pre Európu aj v roku 2021, ale postupne to už tak byť nemusí, keďže emisné limity budú onedlho naozaj šialené a výrobcovia budú mať problém ich splniť s hybridmi, nie ešte s atmosférickými osemvalcami.

Ford zverejnil ceny Mustangu Mach 1, berte ho kým môžete

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Aj staré Porsche 911 sa dá upraviť, presviedča o tom aj Ares DesignSinger je známy svojimi úpravami Porsche 911, ale väčšie šialenstvá stvára Rauh-Welt...20. Január, 2021
02Nafta je v Bentley Bentayga mŕtva, ale hybrid pokračuje ďalej s faceliftomBentley Bentayga je kontroverzným modelom britskej automobilky, ktorá je však v nemeckých...8. Január, 2021
035 zaujímavostí o BMW X6M CompetitionTrh s výkonnými SUV je trochu zvláštny. Teraz je asi na vrchole bez nutnosti hybridu, ale...27. Január, 2021