Aj staré Porsche 911 sa dá upraviť, presviedča o tom aj Ares Design

Singer je známy svojimi úpravami Porsche 911, ale väčšie šialenstvá stvára Rauh-Welt Begriff. Niečo medzi tým by mohol byť Ares Design so svojim vylepšením Porsche 911 Turbo, generácie 964. Toto vylepšenie má predsalen trochu bližšie k Singeru ako k RWB.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
20.01.2021
Diskusia:

Aj staré Porsche 911 sa dá...

Auto-moto zaujímavosti

Za starým vzhľadom, teda skôr historickým, sa skrýva zmodernizované auto. Takýto restomod je tou správnou cestou. Dokonca má priniesť tvary, ktoré by evokovali model Carrera RS. Kvôli tomu nemá vzadu obrovské prítlačné krídlo, ale odtrhovú hranu ducktail.

Na prvý pohľad vidno nové svetlá, ktoré majú inú optiku ako pôvodné. Avšak na to treba trochu hlbšie skúmanie, najskôr do očí udrú disky kolies. Dizajn dvojfarebných diskov sa, bez pochýb, inšpiroval diskami Fuchs, ktoré Carrera 2,7 RS používala v polovici sedemdesiatych rokov. Výrazne prepracovane vyzerajú aj zadné prepojené svetlá. A vzadu ešte vidno štyri reálne koncovky výfuku.

Porsche 911 Turbo 964 by Ares DesignZdroj: Ares Design

Interiér tiež prešiel prerodom a čalúnenie prístrojovej dosky Alcantarou je len jedným z krokov. Nový je volant s airbagom a logom Ares Design. Sedadlá majú kombináciu čalúnenia z kože a látky s károvaným vzorom. Tento vzor je aj na dverových výplniach a tiež na prístrojovej doske. V strede je možné nájsť nový informačno-zábavný systém. Nie je to už rádio, ale špeciálne navrhnutý systém pre staršie autá, ktorý ponúka priamo Porsche. Úplne nové sú aj prístroje pred vodičom. Vzhľadovo je teda toto auto kombináciou moderného a historického vozidla.

Porsche 911 Turbo 964 by Ares DesignZdroj: Ares Design

Ares Design však nezostal len pri vizuálnych vylepšeniach. Podarilo sa trochu potiahnuť aj pohonnú jednotku. Vzadu, za zadnou nápravou má toto auto 3,6-litrový šesťvalec s protibežnými piestami. Je to vlastne vrcholný motor, ktorý sa do tejto generácie 911 Turbo dával. Už štandardne bol jeho výkon veľmi vysoký, dosahoval 283 kW (385 k) vo verzii S. Krútiaci moment bol 520 Nm. Lenže toto nebolo pôvodne S, ale iba základné Turbo s výkonom 265 kW (360 k).

Porsche 911 Turbo 964 by Ares DesignZdroj: Ares Design

Po zásahu úpravcu sa výkon posunul na 316 kW (425 k). O tom aké úpravy prebehli na zvýšenie výkonu firma nehovorí. Rovnako tak nehovorí o tom aké sú cenové podmienky, keďže neplánuje sériovú výrobu, ale tento konkrétny kus bol vyrobený špeciálne podľa požiadaviek zákazníka. Avšak je jasné, že potenciál na vytvorenie ďalších podobných kúskov existuje. Len treba mať dostatočne naplnené konto. Aj tak to bude stále nižšia suma ako má bežne Singer. Stačí len osloviť firmu sídliacu v talianskej Modene.

Porsche 911 Turbo 964 by Ares DesignZdroj: Ares Design

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Porsche 911 GT3 je pripravené na okruhy, prichádza verzia CupPorsche 911 GT3 Cup je dlhodobo najpredávanejším pretekárskym autom svojej triedy. A to...16. December, 2020
02Top 5 športovo ladených SUV, ktoré majú vysoký výkonNiekedy sa stane, že automobilky do svojich modelov natlačia naozaj výkonné motory. Teraz...18. December, 2020
03Porsche Cayenne e-Hybrid dostane väčšie baterky, predĺžia elektrický dojazdPorsche je tiež v rovnakej situácii ako všetci ostatní výrobcovia automobilov. Musí sa...12. November, 2020