Havária v 16 km/h rýchlosti: Pozor na bezpečnostnú chybu SUV!

Nabúraný Lexus pri nehode s Yarisom poukázal na najväčší bezpečnostný problém vozidiel segmentu SUV. Na prevrátenie sú tieto vozidlá náchylné oveľa viac ako iné bežné automobily!

rufus v Video sekcia
10.07.2022
Diskusia:

Video: Havária v km/h...

Video sekcia

Ktorá vlastnosť urobila z triedy SUV populárny trend? Všade vyzdvihovaná bezpečnosť. Je to však skutočne tak? Sú SUV bezpečnejšie ako iné automobily?

SUV Lexusu, podľa záberov konkrétne model RX, možno považovať za priemerne veľkého predstaviteľa svojej triedy. Možno povedať, že je na pomery väčšiny SUV ukážkovým modelom, ktorý dobre ukázal výrazné nedostatky tohto typu konštrukcie. Vyšší automobil je jednoducho omnoho viac náchylný k prevráteniu sa na ceste. Riziko je omnoho väčšie pri kolízii.

To, čo sa v niektorých situáciách môže javiť ako výhoda, reč je o vyššej hmotnosti a veľkosti, nemusí pre vozidlo znamenať len výhody. Túto skutočnosť dobre preverila práve táto nehoda Lexusu, ktorá dokumentuje správanie sa vozidiel s vyššou svetlou výškou v kolízii najlepšie. Väčšia hmotnosť neznamená lepšiu stabilitu.

Výhodu z hľadiska bezpečnosti predstavujú tieto vozidlá len v prípade, že väčšina vodičov jazdí na malých kompaktných automobiloch. To však  vôbec nie je pravda a s príchodom SUV sa s väčšími vozidlami na cestách roztrhlo vrece. Presvedčí ťa o tom nasledujúce video! Sleduj zábery zachytené na kamere. Na vlastné oči sa presvedčíš, že to s bezpečnosťou vôbec nemusí byť tak rúžové. Ako hodnotíš túto vlastnosť na základe konkrétnych skúseností s SUV? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch.

Zdroj: Carscoops

Lexus RX havária - Bezpečnostný problém SUV

Video: Havária v km/h preverila SUV

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01TOP Bentley Continental GT na svete: 650-koní, motor V12, unikátne doplnky!Keď sa povie najvýkonnejšie, najrýchlejšie a najluxusnejšie Bentley Continental GT na...2. Júl, 2022
02480-koňová zadokolka: Posledné BMW M2 delo so spaľovacím motorom!Nového BMW M2 dela sa dočkáme už v roku 2023. Dostane kľúčové diely od väčšieho BMW M4....4. Júl, 2022
03Lacné rodinné auto: TOP 5 jazdeniek do 20 000 eur!Dá sa dnes kúpiť automobil, ktorý zaujme parametrami a nezruinuje rozpočet vysokou cenou?...6. Júl, 2022