Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

480-koňová zadokolka: Posledné BMW M2 delo so spaľovacím motorom!

Nového BMW M2 dela sa dočkáme už v roku 2023. Dostane kľúčové diely od väčšieho BMW M4. Staré dobré "emko" s manuálom a pohonom zadných kolies je splneným snom. Testovánie maskovaných prototypov už je v plnom prúde.

rufus v Auto-moto zaujímavosti
04.07.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: bmwgroup.com

Video: Nové BMW M2 -...

Auto-moto zaujímavosti

Posledné BMW M poháňané spaľovacím motorom. Čoskoro už nesplniteľná požiadavka. Na trhu pribúdajú stroje, ktoré sa podvolili novému trendu elektrifikácie. Ale čo bude s nami, vášnivými fanatikmi starých dobrých čias? Tento športiak ťa dostane.

Koncepcia pohonu zadných kolies v kombinácii so šesťvalcovým motorom a manuálnou prevodovkou je to, čo spraví z nového BMW M2 mimoriadne pôsobivú lahôdku k nákupu. Rad 2 kupé má všetko, po čom môžeš túžiť.

Zákazníkov od velebenia tohto stroja neodradil ani medzigeneračný prírastok rozmerov a hmotnosti a tento stroj sa najlepšie odvoláva na športovú históriu značky. Ak miluješ BMW, miluješ rad M2. Vrcholná verzia M2 je najmenším, zároveň najlepším „emkom“ v histórii značky. Teraz však prichádza novinka.

Nová generácia berie predchodcom vietor z plachiet už na základe prvých oficiálnych fotografii. Tvarové línie naznačujú mnohé zmeny dizajnu. Verzia M sa bude odlišovať od klasických vyhotovení. Dostane hranatejší predný nárazník a masku a tiež pôsobivo rozšírený rozchod kolies. Vylepšeniu sa nevyhnú predné svetlomety a interiér. V ňom ťa prekvapia také detaily ako veľký klenutý displej nad palubnou doskou, ktorý pôsobí úchvatne. Posúď sám.

Krása je dôležitá. Najžiadanejšie zmeny však ukrýva kapota a interiéry vozidla. M2 kupé bude posledným „emkovým“ modelom s čisto spaľovacím motorom. Po tejto lahôdke už výrobca začne experimentovať s elektrifikáciou a svoje miesto dostane v BMW hybridná technológia. BMW M2 delo bude vážiť približne 1 600 kilogramov.

Výkon, v ešte elektrifikáciou nepoznačenom modeli, zabezpečí 3-litrový šesťvalec, ktorý sprevádzajú dve turbodúchadlá a má disponovať výkonom až 353 kW, 480 koní a 550 Nm krútiaceho momentu. Tieto parametre ponúka rad M3/M4, odkiaľ agregát pochádza. Pohon bude na kolesá prenášať 8-stupňová automatická prevodovka alebo 6-stupňový manuál.

Všetky detaily si vyladí samotný zákazník. Mimoriadne dobré ohlasy sa nesú internetom za využitie zadného pohonu. Práve koncepcia pohonu zadných kolies, šesťvalcového motora a manuálnej prevodovky robí z M dvojky neodolateľný spôsob ako si kúpiť vlastný splnený sen. Ako hodnotíš parametre? Páči sa ti pôsobivá BMW špecifikácia nového „emka“ pre fainšmekrov?

Zdroj: bmwgroup.com

Nové BMW M2 - posledné so spaľovacím pohonom ako zadokolka

Video: Nové BMW M2 - Prototyp ďalšiej generácie G87 M2 Competition

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Auto so solárnym pohonom je tu: 160 km/h, pol roka jazdy iba zo slnkaAuto so solárnym pohonom už dávno nie je iba sci-fi predstava. Doteraz najlepšie prevedenie...30. Jún, 2022
02100 km/h pod 2 sekundy, 4 motory: 2 000-koňový Ford Transit SuperVan! Pokorí rýchlostné limity. Prekvapí nielen pohonom. To je 2 000-koňové monštrum z dielne...28. Jún, 2022
03TOP Bentley Continental GT na svete: 650-koní, motor V12, unikátne doplnky!Keď sa povie najvýkonnejšie, najrýchlejšie a najluxusnejšie Bentley Continental GT na...2. Júl, 2022