Lacné rodinné auto: TOP 5 jazdeniek do 20 000 eur!

Dá sa dnes kúpiť automobil, ktorý zaujme parametrami a nezruinuje rozpočet vysokou cenou? Tieto naj rodinné a dostupné cenové autá nemožno prehliadnuť. Lacné rodinné auto? Je voľbou na istotu Ford, Opel alebo VW? 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
06.07.2022
Diskusia:
Zdroj: opel.com/skoda-storyboard.com

TOP 5 jazdeniek do 20 000...

Auto-moto zaujímavosti

Kúpa nového automobilu je s rastúcimi cenami áut čoraz väčším zásahom do rodinného rozpočtu. Dostupnejšou voľbou je kúpa spoľahlivej jazdenky. Výber nemusí byť ľahký.

Nový automobil vs. jazdenka

V porovnaní s minulosťou je cesta k novému automobilu tŕnistá a nebude to lepšie. Čipová kríza. Nárast cien. Nedostatok áut. Dlhé čakacie lehoty a oneskorené dodávky majú za následok, že najlepšou voľbou je spoľahlivá jazdenka.

Lacné rodinné auto

V mori áut sa dajú nájsť lacné rodinné autá, ktorých kúpu sa oplatí zvážiť. V autobazároch na teba čakajú doslova ideálne rodinné a cenovo dostupné autá. Toto je 5 jazdeniek do 20 000 eur, ktoré stoja za pozornosť.

Bestseller s dobrou cenou

Čo má splniť rodinné auto, aby sa stalo obľúbeným modelom? V prvom rade sú dôležité praktické vlastnosti, účelný interiér, veľký kufor na potrebnú batožinu pre celú rodinu. Zákazníci sú čoraz náročnejší a požadujú aj dostatočný výkon a parkovacie senzory.

Prehliadané modely za dobrú cenu

Okrem kultových modelov, ktoré aj v podobe jazdenky disponujú vysokou cenou, sú na trhu modely, ktoré sú skrytými hviezdami s dobrou cenou. Môže za to nižší imidž značky, ktorý ale celkom jednoducho vyváži spoľahlivosť automobilu.

Databáza zaujímavých jazdeniek

Ak by sme vytvorili databázu elektronického „trhoviska“ jazdených áut, dostali by sme sa práve k ponuke zaujímavých možností na kúpu. V zozname nájdeš vozidlá s vekom nižším ako 10 rokov. V našom portfóliu máme tisícky exemplárov s cenou pod 20 000 eur s nájazdom nižším ako 160 000 km. TOP ponuky s cenou pod 20 000 eur s nájazdom nižším ako 160 000 km

Combi, MPV alebo SUV

Pre bežné potreby malých rodín postačia hatchbacky a malé sedany. Pre potreby väčšiny z nás bude nevyhnutné vyhľadávať karosérie typu combi, MPV alebo SUV. Ďalšou požiadavkou zákazníkov často býva automatická prevodovka.

Aké parametre zvážiť pri výbere?

Pre lepšiu využiteľnosť a komfort vodiča je dobré vo vyhľadávaní staviť na exempláre s infotainmentom, ktorý je schopný prepájať smartfóny cez Apple CarPlay alebo Android Auto. Ďalšou požiadavkou a obľúbenou vlastnosťou sú parkovacie senzory. Čo sa týka výkonu, minimálny parameter možno stanoviť na 120 koní, teda 88 kW. Nižšie hodnoty už môžu spôsobiť problémy pri predbiehaní

Dostupná cena

Tieto modely sme našli na základe zbierania dát z európskych trhov a sledovania vývoju cien jazdených áut. Po zhodnotení všetkých týchto parametrov sme našli tieto výhodné rodinné modely, ktoré sú zaujímavou alternatívou k predajným hitom ako Vw Passat alebo Škoda Superb. Tieto modely za posledné obdobie zdraželi na cene o 20 % za posledný rok. Dnešní „víťazi“ vyhľadávania si naopak zachovali svoju cenu, prípadne ich cena stúpla len minimálne.

TOP 5 rodinných jazdeniek do 20 000 eur

Hľadáte lacné rodinné auto? Toto je výber tých najzaujímavejších modelov, ktoré sú na trhu a bývajú prehliadané. Ponúkajú pritom zaujímavé vlastnosti za dobrú cenu. Ford Focus Combi, Opel Insignia Sports Tourer, Renault Kadjar, Seat Leon ST a VW Golf Sportsvan.

1. Ford Focus Combi

Ford nemôže povedať, že by v Európe predajom áut exceloval. Focus je výrazným modelom v kompaktnej triede. Slušné jazdné vlastnosti, veľký a nadpriemerne široký a štedrý batožinový priestor vo verzii kombi je to pravé orechové. Automobil ponúka aj skvelé asistenčné systémy, ktoré si vyslúžili výborné hodnotenie od Euro NCAP. Elektrická detská poistka, výsuvné chrániče hrán dverí a ďalšie prvky sa postarajú o to, že tento model v tvojom výbere prekoná pri výbere ostatné modely.

Ford Focus Combi do 10 rokov s nájazdom menej ako 160 000 km v našej ponuke

Automobil v minulosti čelil pár problémom. Problematická automatická prevodovka bola nahradená v rokoch 2018–2019 8-stupňovou prevodovkou tradičnej konštrukcie. Odvtedy sa už problémy neopakovali. Ak hľadáš špecialitu, stav na outdoorovú verziu Active. Tá disponuje s lepšie chráneným, o 30 mm zvýšeným podvozkom. Špecifikácii odpustíš aj absenciu pohonu všetkých kolies.

Ford Focus Active Wagon

Poďme sa zamerať na výhody modelu. Oceníš jazdné vlastnosti, veľký batožinový priestor, funkcie diaľkového prístupu cez aplikáciu, možnosť naraziť na zaujímavý exemplár z dovozu so slušnou výbavou. Mínusy? Zastaraný interiér, kolísavá kvalita vyhotovenia a malá nádrž na AdBlue. Aké veci pri kúpe neprehliadať? Určite si preklepni stav batérie, zameraj sa na vibrácie od polosí a poruchy elektroinštalácie.

2. Opel Insignia Sports Tourer

Ako je to možné, že sa tento model nestal svetovým bestsellerom? Nevieme. Ale vďaka tomu sa môže umiestniť na vysokej priečke v tomto rebríčku. Cena je, s ohľadom na ponúkané parametre, nečakane dobrá. Trochu menej výrazné jazdné vlastnosti dopĺňa Insignia hŕbou výhod. Krásny dizajn, štedré priestorové vlastnosti, pohodlné sedadlá a model ponúka aj ďalšie lákadlá.

209 koní +4x4 pohon

Exemplár s naftovým dvojlitrovým biturbo motorom s výkonom 154 kW, 209 koní a pohonom všetkých kolies si určite získa tvoju pozornosť. Zaujímavá špecifikácia? Určite Insignia v dobrodružnom kabáte, variant Country Tourer. Jeho nevýhoda? Cena nad našu hranicu.

Výhody a nevýhody

Aké sú najväčšie tromfy tejto voľby? Batožinový priestor, reprezentatívny vzhľad, možnosť nájsť v ponuke exempláre s výkonnými motorovými špecifikáciami a 4×4 pohonom. Nedostatky? Chod dieselového motora, preposilnené riadenie, nemoderný vzhľad budíkov na prístrojovej doske. Čo nepodceniť pri výbere? Stav rozvodov, EGR ventil pri naftovom motore s objemom 1 600 ccm a určite odporúčame dobre preveriť stav motora.

3. Renault Kadjar

V segmente SUV sú 2 faktory, ktoré vyradili ostatné modely od figurovania v rebríčku. Cena a rozmery. SUV sú stále módnym hitom, ak disponujú dobrou cenou, väčšinou sú dôvodom malé rozmery alebo šetrenie v iných oblastiach. Rodinná SUV jazdenka do 20 000 eur, ktorá je hodná pozornosti? Renault Kadjar.

Jediné SUV v rebríčku

Kadjar je postavený na rovnakej platforme ako kompaktný Nissan Qashqai. Výhody? Kadjar je dlhší, vyšší a vyzerá lepšie. Ďalší dôvod na zaradenie do rebríčka? V ponuke áut na predaj nájdeš len pár zaujímavých kusov rivala z Nemecka. Oproti Nissanu Qashqai je Kadjar dostupnejší a nájdeš ho v ponuke áut na predaj často aj s bohatou výbavou.

4x4 alebo pohon prednej nápravy

Ak máš šťastie, narazíš na Kadjar s pohonom 4x4. Oveľa skôr, asi v 95 % prípadoch, narazíš na ojazdený Kadjar len s pohonom prednej nápravy. Upozornenie pri výbere platí pre benzínové motory. Odporúčame vyhnúť sa 4-valcu 1,2 TCe. Táto špecifikácia nebola úspešná a v roku 2018 motor nahradil nový 4-valec 1,3 TCe s parametrami výkonu 103 koní, 118 kW. Diesel je výborná voľba, konkrétne agregát 1,6 dCi (96 kW).

Výhody a mínusy

Dobré rozmery, výbava a ceny. Výhodou je skutočnosť, že jazdenky, ktoré sa objavujú v ponuke áut na predaj, nemajú pri predaji vysoký nájazd. Nevýhodou je absencia výkonnejších motorov, stredná úroveň kvality spracovania a len priemerné jazdné vlastnosti. Pri výbere platí dôležité upozornenie. Všetkými možnými spôsobmi sa vyhnúť motorovej špecifikácii 1.2 TCe, ktorá je v ponuke veľmi často.

4. Seat Leon ST

Seat zo Španielska nebúra rebríčky predajov. Omnoho viac popularity si získala konkurencia od VW alebo Škody. Toto je však skrytý klenot rodinných áut. Kto dokáže vozidlu odpustiť lacné plasty a použité materiály, získa spoľahlivé rodinné auto za skvelú cenu. Prekážkou ešte môže byť malá obrazovka infotainmentu. Seat Leon ST však ponúka techniku, ktorá je použitá v Golfe. Áno, čítaš dobre. V tomto tele za omnoho dostupnejšiu cenu.

Technika VW Golf

Tento automobil ťa poteší agilnými vlastnosťami a skvelým zážitkom z jazdy. Seat Leon ST exceluje najmä pri jazde v zákrutách. Chuťovka na záver. V cene do 20 000 eur nájdeš aj špecifikáciu s CNG (zemným plynom) alebo kráľa možností – exemplár s dvojlitrovým dieslom a pohonom všetkých štyroch kolies.

4x4 ako bonus

Hlavné výhody? Športové vlastnosti. Široká ponuka motorov. 4x4 pohon. Dobrá dostupnosť náhradných dielov a servisu. Nevýhodou je mierne zaspanie v čase. Nová generácia, dostupná na trhu od roku 2020, má rovnako lacný dojem z interiéru ako predchodca. Ďalším sklamaním je slabšia kvalita odpruženia a fakt, že na predaj sú často autá z firiem alebo požičovní, ktoré nemajú za sebou práve dobré zaobchádzanie. Čo nepodceniť pri výbere? Pozor na motorovú špecifikáciu 1,2 TSI. Určite sa zameraj aj na stav chladiacej sústavy. Pozor taktiež na správanie sa 7-stupňovej prevodovky DSG. 6-stupňový automat, ktorý je použitý pri dieslovom motore, je spoľahlivejší.

5. VW Golf Sportsvan

Jeho luxusnejším kolegom je VW Touran. Jeho nevýhoda? Je drahší. Je aj lepší? Nie každý z nás potrebuje, využije 7 sedadiel. Rovnako väčšina z nás dokáže urobiť ústupky z mimoriadne štedrého batožinového priestoru. Sportsvan je top voľbou pre väčšinovú rodinu.

Flexibilné možnosti využitia batožinového priestoru

Ak chceš šetriť a si pripravený na kompromisy. Nepotrebuješ SUV. Zvýšená svetlá výška vozidla sa postará o pohodlné vystupovanie a nastupovanie. Dobré jazdné vlastnosti a flexibilné možnosti prispôsobovania priestoru pre cestujúcich podľa momentálnych potrieb využitia batožinového priestoru sú vítaným bonusom.

Praktické auto pre rodinu

Ak vozíš často deti, môžeš ťažiť zo skutočnosti, že im stačí menší priestor pri nohách. Sportsvan je praktický a poteší využiteľnosťou priestoru. Štandardné sklápacie stolíky na operadlách predných sedadiel sú rovnako praktickou bodkou.

Výhody a mínusy

Čo sa týka parametrov,  pozor na VW Sportsvan so 7-stupňovou prevodovkou DSG. Odporúčame jej podrobnú kontrolu. Vyššia výbava Highline je pre fajnšmekrov. Ponúka lepšie sedadlá a luxusnejší interiér. Veľmi milým prekvapením je výborný výhľad z vozidla pre všetkých cestujúcich. Spomínaný flexibilný interiér. Plynulé ovládanie je príjemným bonusom a kvalita vyhotovenia nie je sklamaním. Mínusom je využitie viacprvkovej nápravy len pri výkonnejších motoroch. V základe (Comfortline) tiež zákazník dostáva slabšie materiály. Po podrobnom preskúmaní stavu vozidla a odobrení 7-stupňovej prevodovky je toto príležitosť na kúpu skvelého ojazdeného rodinného automobilu. Ktorý z týchto modelov je tvoj favorit? Podeľ sa s nami o tvoje skúsenosti a tip na spoľahlivého kráľa tohto segmentu v komentároch.

Zdroj: Autobazar.EU

TOP 5 jazdeniek do 20 000 eur - Naj rodinné a cenovo dostupné autá

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01480-koňová zadokolka: Posledné BMW M2 delo so spaľovacím motorom!Nového BMW M2 dela sa dočkáme už v roku 2023. Dostane kľúčové diely od väčšieho BMW M4....4. Júl, 2022
02TOP Bentley Continental GT na svete: 650-koní, motor V12, unikátne doplnky!Keď sa povie najvýkonnejšie, najrýchlejšie a najluxusnejšie Bentley Continental GT na...2. Júl, 2022
03Auto so solárnym pohonom je tu: 160 km/h, pol roka jazdy iba zo slnkaAuto so solárnym pohonom už dávno nie je iba sci-fi predstava. Doteraz najlepšie prevedenie...30. Jún, 2022