Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

História populárnej Škody Octavia Combi v inzerátoch Autobazar.EU

Ak by ste hľadali najpopulárnejšie auto na Slovensku, tak ním môže byť nejedno vozidlo z produkcie automobilky Škoda. Buď to bude Fabia, ale na trhu jazdených áut je to čím ďalej tým viac práve Octavia a jej verzia Combi. Toto auto je stále v ponuke a aktuálne prichádza vo svojej štvrtej generácii. Avšak história siaha už takmer 25 rokov dozadu. Ku každej verzii, z pohľadu času, sme vybrali jeden inzerát, ktorý nás v ponuke zaujal. Samotná ponuka týchto vozidiel je extrémne široká. Aj medzi jazdenými si určite musí vybrať každý. Každý, kto je zástancom automobilky.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
25.11.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Autobazar.EU

História populárnej Škody...

Auto-moto zaujímavosti

1. Škoda Octavia Combi 1U pred faceliftom

Automobilka Škoda svoj prelomový model Octavia predstavila už v roku 1996 a žne s ním úspechy doteraz. Je to auto, ktoré ukazuje, že moderné Combi nemusí byť zbytočne drahé. Lenže v roku 1996 sa ukázala iba karoséria liftback, čo je niečo podobné ako sedan, akurát sa zadné veko kufra otvára aj s oknom. Je to praktickejší prístup, ale ešte praktickejšia je práve karoséria kombi, ktorá prišla v roku 1999 a okamžite dostala aj obľúbené motory TDI. V ponuke výbav nezaostávala za liftbackom a dokonca mala aj alternatívu v podobe luxusného prevedenia Laurin & Klement. Takéto vrcholné Combi malo béžový kožený interiér, plnú výbavu, na tú dobu, a tmavú farbu exteriéru. Spravidla sa výbava kombinovala s najvýkonnejšími motormi. Buď to bol 1,8-litrový turbobenzín, alebo výkonnejšia alternatíva 1,9-litrového TDI. Našlo sa pár kusov, ktoré mali aj dvojlitrový atmosférický benzín so štvorstupňovou automatickou prevodovkou.

https://www.autobazar.eu/skoda-octavia-combi-1.8-t-110kw-lk-id30108419.html

História populárnej Škody Octavia Combi v inzerátoch Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

2. Škoda Octavia Combi 1U po facelifte

Pôvodná verzia Škody Octavia Combi vydržala v ponuke necelé dva roky, keď ju v roku 2001 nahradila novšia verzia po facelifte. Dá sa rozoznať podľa väčších predných svetiel a trochu inej masky. Novú prístrojovú dosku dostala už pôvodná alternatíva Octavie, práve s príchodom karosérie kombi. Tú však bol vážny nový prvok vo forme Octavie RS, ktorá sa vyrábala aj ako kombi a aktuálne sa pomaly, ale isto stáva naozaj zberateľským kúskom, lebo ich je stále menej a cena tým pádom stúpa. Je to veľmi perspektívny youngtimee. Najmä teda spomenuté Combi. Aj tu však prichádzali rôzne verzie, ktoré sú zaujímavé aj okrem RS. Takým kusom môže byť Octavia 4x4 s jemne zvýšeným podvozkom ako predzvesť verzie Scout v ďalšej generácii. V tejto historickej časti výroby Octavie prišiel aj jeden z najvýkonnejších naftových motorov 1,9 TDI s výkonom 96 kW (130 k), ktorý bol dovtedy vyhradený len pre iné aplikácie v rámci koncernu Volkswagen.

https://www.autobazar.eu/skoda-octavia-combi-18-t-rs-id21349494.html

História populárnej Škody Octavia Combi v inzerátoch Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

3. Škoda Octavia Combi 1Z pred faceliftom

Rok 2004 znamená novú generáciu, ktorá prišla s oblejším tvarovaním a prvýkrát ponúkla motory s objemom 2 litre, ale teraz myslíme TDI. Takisto pribudli agregáty FSI a najmä pre RS aj TSI, ktoré ale nemali až tak dobrú povesť. Dizajnovo bolo Combi stále zamerané na maximálny úžitok a obrovský batožinový priestor. To sa mu darilo a prinášalo obrovské prepravné možnosti rodinám a zamestnancom. Pomaly sa v tejto generácii začala Octavia čoraz viac etablovať ako služobné vozidlo, ktoré nahradilo menšiu Fabiu.

https://www.autobazar.eu/skoda-octavia-combi-16-classic-id30022554.html

História populárnej Škody Octavia Combi v inzerátoch Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

4. Škoda Octavia Combi 1Z po facelifte

Prvý kontroverzný facelift v prípade Škodovky prichádza v roku 2008 ako modelový rok 2009 a prináša hlavne obrovské predné svetlá. Vlastne zväčšenie svetiel je charakteristické pre oba facelifty doposiaľ. Tu však prináša aj posmešky, lebo niektorí svetlá prirovnali k opuchnutým pôvodným po útoku osy. To stále nič nemení na popularite Octavie, ktorá aj napriek tomuto bola pevnou a neoddeliteľnou súčasťou všetkých vozových parkov veľkých firiem. Znova bola v ponuke ako RS, ale už od začiatku tejto generácie sme mohli vidieť aj Octaviu Scout s jemne zvýšeným podvozkom a plastovými lemami spodnej časti.

https://www.autobazar.eu/skoda-octavia-combi-16-tdi-cr-dpf-lampk-id21120569.html

História populárnej Škody Octavia Combi v inzerátoch Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

5. Škoda Octavia Combi 5E pred faceliftom

Tretia generácia Octavie aj Combi sa ukázala v roku 2013 a okamžite priniesla ďalšiu dávku kontroverzie. Tentoraz to nebolo kvôli príliš odvážnym a zvláštnym svetlám, ale skôr kvôli faktu, že sa až nápadne, v detailoch, podobala na Audi A6 generácie C6. Túto spojitosť vidno nielen na predných svetlách, ale aj na svetlách zadných a tým sa Octavia akoby dostala do vyšších sfér. Už nie je ani nutné hovoriť o stiesnenejšej zadnej lavici, lebo aj tento model ponúka extrémne veľa miesta. Práve táto generácia, pred faceliftom je možno jednou z najviac nadčasových Octavii vôbec. Necháva si pritom svoje základné charakteristiky ako veľký batožinový priestor a praktickosť. Tretia generácia znovu vrátila Octavii vážnosť a jej tvary, na rozdiel od faceliftovaného predchodcu priniesli reálny úspech a doteraz sa na cestách vynímajú a pôsobia stále aktuálne.

https://www.autobazar.eu/skoda-octavia-combi-20-tdi-elegance-id30102855.html

História populárnej Škody Octavia Combi v inzerátoch Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

6. Škoda Octavia Combi 5E po facelifte

Facelift zase vytvoril kontroverziu, ale v tej horšej alternatíve slova. Prišiel v roku 2017 a priniesol najmä rozdelené predné svetlomety. Tiež znova nesadli každému a hlavne nesadli každej verzii modelu. Na športovej alternatíve RS vyzerajú svetlá s rozdelením veľmi dobre, ale na základe s nejakou z nudných farieb až taký rozruch neurobia a skôr si nájdu svojich odporcov. Táto generácia však ešte viac spopularizovala model RS, ktorý dostal výkon až 180 kW, čo je 245 koní dokonca aj pre Combi. Tu sa nezabudlo ani na použitie naftového motora a štvorkolky za príplatok pre viacero verzií modelu.

https://www.autobazar.eu/skoda-octavia-combi-16-tdi-115k-style-dsg-eu6-id21287515.html

História populárnej Škody Octavia Combi v inzerátoch Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

7. Škoda Octavia Combi IV

Štvrtá generácia prišla na trh v roku 2019 a predviedli ju v Prahe. Design nadväzuje na väčší Superb a automobilka tento model stále ponúka. Je vyzretý dizajnom, ale aj technológiami a prvýkrát ponúka možnosť plug-in hybridu s dojazdom približne 50 km a označením iV. Nová Škoda Octavia, teda táto najnovšia, síce očakáva v blízkej dobe svoj facelift, lebo už budem mať za sebou viac ako 3 roky pôsobenia na trhu, ale stále je fantastickým vozidlom, ktoré ponúka veľa možností a práve Octaviu Combi môžete nájsť aj v sekcii našich testov. Vyskúšali sme striedmejšie vybavenú verziu s rozumnou výbavou.

Aj tu je všetko tak, ako by malo byť, lebo Octavia stále vyžaruje svoje výrazné devízy, čiže má obrovský batožinový priestor a tým, že má aj dostatok miesta na zadných sedadlách, môže pre niekoho znamenať konkurenta väčšieho Superbu. Tak ako doteraz, aj tu sú rôzne verzie RS, Laurin & Klement a už základné alternatívy majú bohatú bezpečnostnú a taktiež komfortnú výbavu. Síce cena kvôli nutnosti asistenčných systémov trochu narástla , ale stále je možné Octaviu považovať za jeden z najdôležitejších a najpredávanejší automobilov českej automobilky.

https://www.autobazar.eu/skoda-octavia-combi-20-tsi-rs-dsg-phoenix-orange-id30067963.html

História populárnej Škody Octavia Combi v inzerátoch Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Škoda Enyaq RS iV už nie je len kupéO Škode Enyaq RS iV ste už určite počuli. Automobilka ju propaguje s karosériou kupé už...4. November, 2022
02Škoda Yeti pick-up raritaTento model ostal v pamäti nás všetkých. Kto pri ňom na chvíľu nezatúžil po sériovej podobe...22. Október, 2022
03Abarth 500e vstupuje do novej elektrickej éry so zvukom z reprákovAutomobilka Abarth, ktorá je prudko závislá na Fiate predstavila svoj nový model. Je ním...24. November, 2022