Humble One: Prvé solárne SUV na svete!

Humble One je prevratným riešením pohonu a technológie 21. storočia. Humble Motors je spoločnosť, ktorá môže rozšíriť možnosti automobilového pohonu a zmeniť nazeranie na alternatívne cesty. Severoamerický startup sídli v Kalifornii a špecializuje sa na výskum a vývoj technických možností na poli elektrifikácie. Moderný prístup umožňuje príchod prvotiny, konceptu s názvom One. Pozeráš sa na vôbec prvé solárne SUV na svete. Čo dokáže automobil na slnečný pohon?  

rufus v Auto-moto zaujímavosti
20.04.2021
Diskusia:
Zdroj: humblemotors.com

Video: Humble One

Auto-moto zaujímavosti

Toto síce nie je prvé osobné vozidlo, ktoré má na streche solárne panely, ale je to prvé SUV s týmto druhom pohonu. Po vzore Hyundai Sonata a Karma Revero, ide o revolučné a praktické riešenie pohonu a dojazdu SUV vozidiel.

Humble OneZdroj: humblemotors.com

Unikátny prístup spoločnosti Humble Motors 

Na akom princípe koncept Humble One funguje? Čo si možno predstaviť za týmto zdrojom pohonu?  Revolučný systém využíva fotovoltaické strešné panely a takmer celá konštrukcia je vybavená malými fotovoltaickými článkami. Panely na “lákanie slnečnej energie” sú osadené na streche, dverách aj krídlach vozidla a otvárajú sa po zaparkovaní vozidla. Fungovanie tohto zdroja energie za slnečného počasia je jasné. Čo však v prípade, že slnko neposkytne dostatočné množstvo svetla aj niekoľko mesiacov? Spoločnosť zatiaľ nevysvetlila a neobhájlia fungovanie tejto stratégie v reálnych podmienkach. 

Parametre + dojazd 800 km 

Toto SUV na solárny pohon disponuje viac ako 2400 štvorcovými centimetrami fotovoltaických solárnych strešných panelov. Vďaka tomu sa výrobca chváli odvážnym tvrdením, že Humble One vyprodukuje 96 kilometrov dojazdu denne. Hmotnosť konceptu je stanovená na 1 800 kilogramov. Údajne sa Humble One vďaka tomuto zdroju energie dostáva na oficiálny výkon až 760 kW, 1034 koní. Zaujíma ťa doba jazdy a dojazd? Výrobca udáva obdivuhodný parameter a hovorí o dojazde 800 kilometrov.   

Humble OneZdroj: humblemotors.com

Cena, príchod na trh

Ak si myslíš, že sa jedná o nezmyselný koncept s nereálnymi očakávaniami, mýliš sa. Na SUV bolo prijatých v predbežných rezerváciách už 17 miliónov eur. Konečná cena je stanovená na sumu 92 000 eur. Výrobná verzia sa podľa plánu spoločnosti ukáže svetu už v roku 2024. Plán výroby ráta s prvým automobilom na slnečný pohon pusteným do oficiálnej premávky už v roku 2025. V Humble Motors veria, že solárny pohon je budúcnosťou mobility. Ak chceme vyriešiť otázku uhlíkovej neutrality, práve slnečný pohon je tým správnym riešením. Budeme už čoskoro poháňať automobily solárnou energiou? 

Humble One: Prvé solárne SUV na svete!Zdroj: humblemotors.com, robbreport.cominsideevs.com

Humble One foto

Video: Humble One

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Niva Travel: Najlacnejšia 4x4 Niva za 15 000 €Čím toto vozidlo rozhodne zaujme? Tým, čím dokázala zaujať doteraz. Fantastický je práve...14. Apríl, 2021
02Dacia Spring: Horšie parametre ako Škoda 120Súčasný trend smeruje automobily k stále lepším parametrom a rýchlejším hodnotám...6. Apríl, 2021
03Audi supercombi: 1 001 koní presťahuje rodinu rýchlosťou superšportu!Pred pár dňami sme sa pozreli na to, čo dokáže 1 001-koňové combi monštrum so 4 kruhmi v...16. Apríl, 2021