Hummer z ČR: Najextrémnejší off-road = 1 200-koňové Bureko 6x6!

Fanatik Hummerov z Čiech vyrába vlastné originálne Hummery. Najextrémnejší "off-road Hummer" na svete = Jeho 1 200-koňové Bureko 6x6! Je nabitý výkonom a adrenalínom. Nenechaj si ujsť šialené parametre originálneho "drviča konkurencie" z ČR! Svetový unikát v ponuke vozidiel na predaj u nás! Za koľko?

rufus v Auto-moto zaujímavosti
12.09.2018
Diskusia:

Video: Bureko 6x6 na...

Auto-moto zaujímavosti

Keď sa povie brutálny off-road, väčšina z nás si predstaví ohromné 6-kolesové monštrum s masívnym výkonom pod kapotou. Tieto parametre spĺňa Hummer. Automobilový sen, o ktorom snívajú mnohí z nás.

Bureko 6x6 - pod kapotou až 1 200 koníZdroj: burekone.com

Český Hummer

To je aj príbeh obdivovateľa týchto silných strojov z ČR. Na rozdiel od väčšiny, tento muž vymenil snívanie za výrobu vlastných originálnych "hummerov" s českým rodokmeňom. Nehovoríme o žiadnom prešľape, pozri sa sám. Fanatik Hummerov z ČR vyrába vlastné originálne Hummery, ktoré sa páčia. Sú nabité výkonom a adrenalínom. Nenechaj si ujsť šialene parametre originálneho "drviča konkurencie" z ČR!

Bureko 6x6Zdroj: burekone.com

Netypický pick-up ako pýcha

Vlastníctvo netypického pick-upu sa stalo obľúbeným spôsobom skrášlenia a rozšírenia vozového parku nielen v Amerike. Vlastniť výnimočný stroj je hnacím motorom asi každého fanatika s láskou k motorom v DNA.

 

Príbeh vzniku

Honbu za 6-kolesovými vozidlami nakopol Mercedes-Benz s ikonickým Mercedesom G 63 AMG 6x6. V úspechu pokračoval Hummer a ďalší výrobcovia, ktorí dodnes z času na čas ponúknu extrémnu 6-kolesovú verziu. Na tento trend zareagovala česká firma na čele s veľkým obdivovateľom mašín tohto druhu. Zámer vytvoriť "originálny český hummer" sa podaril. Ich stroj má na trhu pevné postavenie.

Bureko 6x6 Zdroj: burekone.com

Bureko 6x6

Hummer z ČR pokračoval svoj príbeh zaujímavými číslami predaja a počtom záujemcov. Výrobca Bureka predal viac strojov, ako kedy zamýšľal. Záujemcov neodradila, podobne ako v príbehu Hummeru, ani vysoká cena. Čím Bureko 6x6 zaujal? Obrí kolos prináša najlepšie vlastností viacerých kategórií vozidiel. Zákazník si príde na svoje luxusom, parametrami, schopnosťami v teréne aj vzhľadom.  

História + úspech na trhu

Spoločnosť zo sídlom v Českých Budějoviciach vytvorila prvý prototyp s označením Burek H2x už v roku 2007. Po ďalšom 5-ročnom vývoji predstavila spoločnosť zaujímavý off-road Bureko 6x6. Teraz firma prichádza s modernizovanou, ťažšou verziou. Volajú ho Nový Bureko 6x6.

Hummer z ČR: Najextrémnejší off-road = 1 200-koňové Bureko 6x6!Zdroj: burekone.com

Základ + extrémna priechodnosť

Je postavený na základoch Chevroletu Silverado 3. generácie. Amerického predka v sebe vozidlo slušne ukrylo. Aké sú rozhodujúceho vlastnosti, lákadlá nového modifikovaného nástupcu? Mercedes G 63 AMG 6x6 v dostupnejšom prevedení? Modifikovaný Hummer s lepšími vlastnosťami? Extrémna priechodnosť v teréne? 6 kolies neslúži len na okrasu. Nový Bureko 6x6 si poradí aj v ťažkom teréne.

Hummer z ČR: Najextrémnejší off-road = 1 200-koňové Bureko 6x6!Zdroj: burekone.com

Pohon

Pohon zabezpečuje silný 6,2-litrový 8-valcový motor s priamym vstrekovaním benzínu a variabilnou kontrolou ventilov. Vďaka tejto "vychytávke" dokáže vyradiť z činnosti niektorý z valcov. Veľmi výhodná vlastnosť pri jazde, ktorá 8 valcov nepotrebuje.   

Bureko 6x6 - pod kapotou až 1 200 koníZdroj: burekone.com

Chuťovky + motor 6,2 V8 Hennessey

Prídavné chladiče motorového a prevodového oleja a obmedzenie preklzu diferenciálu ako bonus. Špeciálna úprava motora nemôže chýbať. Motor 6,2 V8 dostal špeciálnu úpravu firmy Hennessey s označeniami HPE 600, HPE 650, HPE 700, HPE 800, HPE 1000 a HPE 1200. Označenia korešpondujú s výkon. Výkon 1 200 koní, to už je čo povedať aj pri 6-kolesovom monštre!

Bureko 6x6 Zdroj: burekone.com

Terénne vychytávky

Výkon na všetky kolesá prenáša 8-stupňová automatickú prevodovku s možnosťou uzamykania a ochranou proti preťaženiu. Zaujímavé vlastnosti dopĺňajú vinuté pružiny, nezávislé predné odpruženie, predné krátke a dlhá ramená, stabilizátory, plynové tlmiče, dvojitá tuhá zadná náprava a ďalšie vlastnosti, ktoré posúvajú reakcie v teréne na úplne novú úroveň.

Bureko 6x6 Zdroj: burekone.com

Luxus na palube

Ani vodič nie je ukrátený o dokonalý zážitok z jazdy. Tak ako sa na 6-kolesové výnimočné vozidlo patrí, vozidlo ponúka výnimočný luxus. Ak máš rád vyšší štandard, zbystri pozornosť! Ozvučenie Bose. Bezkľúčové ovládanie. Vonkajšie kamery. 2-zónová automatická klimatizácia. Pohodlné čalúnenie z kvalitnej kože a široko nastaviteľné sedačky, ktoré disponujú funkciou vetrania aj vyhrievania.

Špeciálne úpravy

Súčasťou riešení, ktoré výrobca ponúka sú aj exteriérové vylepšenia. Nárazové nosníky. Chrómové lišty. Efektné nástupné prahy. Prídavné svetlomety. To všetko je len otázka finančných možností nového majiteľa. Ak je "budget" dostatočne veľkorysý a majiteľ "je v balíku," pri skladaní svojho jedinečného Bureka 6x6 si príde na svoje aj ten najväčší fanatik luxusu a modifikácií.

Bureko 6x6Zdroj: burekone.com

Naživo + cena

Výtvor bude možné osobne prezrieť Už o pár dní bude nový Bureko 6x6 súčasťou expozície výstavy Automechanika 2018 vo Frankfurte. Akcia sa uskutoční v dňoch 11. až 6. septembra 2018. V prípade záujmu, je tu však ešte jedna možnosť. Extrémnu 6x6 lahôdku si možno ísť pozrieť priamo k susedom do Českých Budějovíc. Oficiálna cena nie je známa. Závisí aj od množstva úprav, ktoré sú pohyblivými zložkami výbavy. Lacné to nebude. Inzerát v našej ponuke uvádza sumu 315 000 eur.

Bureko 6x6 Zdroj: autobazar.eu

Obutie

Všetky kolesá o veľkosti 20-palcov majú obuté pneumatiky značky Federal. Ako výpomoc k perfektným jazdným vlastnostiam kolosu prichádzajú na rad spoľahlivé kotúčové brzdy s vnútorným chladením na všetkých nápravách.

Bureko 6x6 Zdroj: burekone.com

1 200-koňové Bureko 6x6!

Jeden z najextrémnejších off-roadov na svete? 1 200-koňové Bureko 6x6 2018! Svetový unikát v nájdeš v ponuke vozidiel na predaj u nás na Autobazar.EU. Nový Bureko 6x6 má tie najlepšie predpoklady na to, zaujať nielen v katalógu, ale aj v teréne! Sleduj video!

Zdroj: autobazar.EUbureko.cz, carscoops.com, burekone.com, facebook bureko6x6

Video: Bureko 6x6 na Automechanika 2018

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Octavia z Ruska - Lada Vesta Sport: Vylepšený vzhľad / dynamika za 14 000€! Športová Vesta "nabitá" novými vylepšeniami ide do sériovej výroby. Okrem dizajnu ponúka...6. September, 2018
0222-tonové monštrum, ktoré lieta: Špeciálna úprava ruského Kamazu do -60 °C!Ako čo najlepšie presunúť ťažký stroj v nehostinných podmienkach a v mínusových teplotách,...4. September, 2018
03Test: Ako ovplyvňuje šírka pneumatík jazdné vlastnosti?Široká pneumatika ponúka viac trakcie - Zlepšuje však jazdné vlastnosti? Sú širšie...26. August, 2018