Nová Škoda Rapid odhalená: Vision RS zaujme vzhľadom aj parametrami!

Nová Škoda Rapid odhalená! Doteraz bola "rapidka" zaujímavá kvôli vlastnostiam. Dizajn už nebude zaostávať. Zaujme nielen vlastnosťami! Nenechaj si ujsť prvé oficiálne vizualizácie!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
02.09.2018
Diskusia:

Video: Škoda Vision RS -...

Auto-moto zaujímavosti

Nová Škoda Rapid odhalená! Doteraz bola "rapidka" zaujímavá kvôli vlastnostiam. Dizajn už nebude zaostávať. Zaujme nielen vlastnosťami. Nenechaj si ujsť prvé oficiálne vizualizácie!

Nová Škoda Rapid odhalená: Vision RS zaujme vzhľadom aj parametrami!  Zdroj: auto.cz

V hlavných úlohách vzhľad

Pred časom sa na internete objavili špionážne zábery, ktoré unikli na svetlo sveta údajným nedopatrením. Škoda len pred pár dňami zverejnila prvé oficiálne skice. Uniknuté zábery aj skice majú 1 spoločnú vlastnosť. Dizajnovo sa podobajú, obe berú dych!

Dizajn

Krásne dielo automobilky je výsledkom svedomitej práce tímu odborníkov. Ako sme u automobilky z Mladej Boleslavy pri nových modeloch zvyknutí, zábery hasia smäd po dobrom dizajne.

Pozitívne stránky Škody Rapid

Škoda ponúka v súčasnosti 7 úspešných modelov. Jedným z nich je Rapid. Pozitívne stránky? Škode Rapid nemožno vytknúť lákavé vlastnosti, spoľahlivosť, priestrannosť interiéru a tiež mimoriadne zaujímavú cenu.

Nová Škoda Rapid odhalená: Vision RS zaujme vzhľadom aj parametrami!  Zdroj: auto.cz

Nedostatočná za dizajn

Slabou stránkou modelu bol, zákazníkmi kritizovaný, nedostatočne lákavý vzhľad, ktorý by určite presvedčil k nákupu množstvo záujemcov obzerajúcich sa po novom automobile. To sa zmení. Nástupca Škody Rapid ohromí aj lákavým vzhľadom.

Zmena dizajnu - spôsob ako zaujať

Zvláštnosťou modelu je nemožnosť jasného zaradenia medzi malé alebo kompaktné automobily. Veľkosť modelu je "niekde medzi" kategóriami. Automobilka prišla s nápadom úplne zmeniť vzhľad aj výbavu. Čo môžeme od novinky, ktorá má nahradiť Škodu Rapid, očakávať?

Nová Škoda Rapid odhalená: Vision RS zaujme vzhľadom aj parametrami!  Zdroj: auto.cz

Škoda Vision RS = nová vízia dizajnu a vlastností

Koncept Vision RS názvom naznačuje viac "pretekárske chute." Stále však ide o nástupcu Škody Rapid. Zmena názvu, dizajnovej podoby a ponuky nových špecifikácií stále nebude znamenať zmenu tradičných hodnôt Škody. Zákazníci opäť dostanú, to, na čo pri vozidlách značky reagujú dobrou odozvou.

Praktické + kompaktnejšie + krajšie

Cieľ je jasný. Predstaviť ešte krajší, kompaktnejší a praktickejší model. Za málo peňazí veľa muziky. Tak sa dá opísať súčasné heslo vývoja. Dôkazom, že sa firemná politika Škody uberá správnym smerom sú stále rastúce predaje a expanzia na zahraničné trhy a spokojnosť dlhoročných klientov.

Nová Škoda Rapid odhalená: Vision RS zaujme vzhľadom aj parametrami!  Zdroj: auto.cz

Konkurencia VW Golf?

Rozmery vozidla sú štedrejšie ako u obľúbeného VW Golf, ktorý je o niečo užší a kratší. Koncept Vision RS je 4 356 mm dlhý, 1 810 mm široký a len 1 431 mm vysoký. Rázvor nápravy má 2 650 mm. Podarí sa "novej rapidke" zlomiť povesť zaujímavého, ale škaredého stroja a zaútočiť na milovníkov Golfu? Prvé oficiálne ilustrácie sa páčia!

Sleduj video

Predstavenie konceptu, nové tvarové línie si môžu automobiloví fanúšikovia pozrieť na autosalóne v Paríži. Pri tejto príležitosti zrejme automobilka zverejní ďalšie parametre. Určite si nenechaj ujsť video zachytávajúce príbeh "narodenia" nového vzhľadu. Krátke video odhaľuje aj to, kam sa bude automobilka, vedená šéfdizajnérom Oliverom Stefanim, uberať a aký smer dizajnu možno od nových vozidiel Škoda očakávať. Už teraz kritici hodnotia zmenu dizajnu ako pozitívny krok. Sleduj video. Ako sa ti prvé oficiálne vizualizácie novinky páčia? Podeľ sa o svoj názor v komentároch.

Zdroj: youtube ŠKODA AUTO Deutschland, motorward.com

Video: Škoda Vision RS - nová dizajnová podoba odhalená

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Octavia z Ruska - Lada Vesta Sport: Vylepšený vzhľad / dynamika za 14 000€! Športová Vesta "nabitá" novými vylepšeniami ide do sériovej výroby. Okrem dizajnu ponúka...6. September, 2018
02Mobilná jadrová elekráreň z Ruska: 310-tonový kolos s reaktormi! Mobilná jadrová elektráreň TES-3 patrí k šialeným objavom, ktoré na svete nikto iný...20. September, 2018
03Kat Škody Octavia: Toyota combi - priestor pre nohy až 928 mm!Praktické vlastnosti skombinované s dostatkom priestoru, to "pravé orechové" pre väčšinu z...16. September, 2018