Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Hyundai i20 s faceliftom konečne aj u nás

Hyundai i20 ani nevyzerá, že pôsobí na našom trhu už dostatočný čas na to, aby dostal modernizáciu v rámci obnovenia v strede životného cyklu modelu. Na trhu je už od roku 2020. Tento facelift prichádza s niektorými zaujímavými vylepšeniami, ale nie je to nič úplne zásadné. Veď samotné auto je aj tak to stále príťažlivým vozidlom. Teší sa stále záujmu verejnosti a dostáva sa do vozových parkov nejednej rodiny.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
18.05.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Hyundai

Hyundai i20 s faceliftom...

Auto-moto zaujímavosti

V prvom rade, čo je najviac vidno, sú decentné zmeny zvonka. Hyundai i20 ukazuje ostrejšie tvarovaný predný nárazník s iným stvárnením bočných línií okolo hmloviek. Predok tak pôsobí omnoho dynamickejšie a značne agresívnejšie ako doteraz. A to nebolo treba zásadne meniť masku chladiča. Jediná zmena v tejto časti je presun loga z mriežky na plast nadväzujúci na kapotu. Rovnako pár zmien vidno aj na zadnom nárazníku. Jeho čierna lakovaná časti je výrazne širšia a pribudol, v spodnej časti, jemný difúzor sivej farby. Zmenili sa, samozrejme, aj tvary zliatinových diskov, ale na to sme už pri faceliftoch absolútne zvyknutí. Asi tak ako na rozšírenie ponuky farieb. Novinka, ktorá pribudla do vzorkovníka je najmä metalíza Lucid Lime, ktorá je na fotkách, ďalej perleťová Lumen Grey, sivá, ale aj modrá Meta Blue, znova s perleťovým prevedením.

Hyundai i20 s faceliftom konečne aj u násZdroj: Hyundai

Farba Lucid Lime sa pozrie aj do interiéru, veď ňou môže byť nalakovaných hneď niekoľko prvkov. Celkovo interiér ostal takmer nezmenený, pričom stále bude možné využívať stredový displej s uhlopriečkou 10,25 palca a pred vodičom môže byť displej s rovnakou uhlopriečkou. Stredný displej využíva informačno-zábavný systém schopný zrkadliť mobilné telefóny. Vo výbave, ale v tej príplatkovej, prípadne v iných stupňoch, nie v tom základnom, pribudne aj bezdrôtová podložka na nabíjanie, prípadne ozvučenie od firmy Bose. Najväčšou zmenou v interiéri, ktorú bude vidno, tak bude použitie iných látok na čalúnenie.

Hyundai i20 s faceliftom konečne aj u násZdroj: Hyundai

Hyundai posilní vozidlo aj z pohľadu technológií, čo znamená, že zabudovaný bezpečnostný systém s názvom Smart Sense obohatí o detekovanie cyklistov v prípade predného asistenčného systému, ale tiež u o udržiavanie v pruhoch. Znova za príplatok bude varovanie pred prechádzajúcimi vozidlami pri cúvaní z parkovacieho miesta, či varovanie pri vozidle v mŕtvom uhle a tiež inteligentný adaptívny tempomat.

Vozidlo sa bude vyrábať už v tretej štvrtine tohto roka v tureckom meste Izmit. Automobilka hovorí, že sa na trh dostanú aj ďalšie verzie modelu, takže môžeme znova očakávať aj i20 N. Štandardné verzie budú poháňané litrovým trojvalcom s prepĺňaním, ktorý bude mať buď 74 kW (100 k), alebo 88 kW (120 k). Obe verzie budú mať mild hybrid s napätím 48 V. Motory budú v ponuke buď so 6-stupňovým manuálom, alebo so 7-stupňovým dvojspojkovým automatom. Keďže na jeseň začne výroba vozidla, my sa ho dočkáme koncom jesene, čiže niekde v novembri.

Hyundai i20 s faceliftom konečne aj u násZdroj: Hyundai

Modernizovaná verzia Hyundaiu i20 teda prináša nielen zmenený vzhľad, ale aj niektoré technologické vylepšenia a už štandardne mild hybridné doplnky. Automobilka vďaka rozšíreniu výbavy bude nútená jemne zvýšiť základné ceny vozidla. Nebude to zásadná zmena smerom nahor, ale určite sa ceny o trochu zvýšia. Ak teda nepotrebujete modernizovanú verziu, tak vám možno bude stačiť aj súčasné prevedenie.

Hyundai i20 s faceliftom konečne aj u násZdroj: Hyundai

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Hyundai Genesis (DH): Aký je a na čo si dať pozor pri kúpe?Kedysi to nebolo o tom, že Hyundai mal samostatnú pod značku Genesis, ktorá by prezentovala...21. Apríl, 2023
02Hyundai Sonata: Po facelifte viac futuristická, ale nie pre násEtapu kedy boli modely Hyundai konzervatívne máme už zjavne za sebou. Nové modely sú čím...30. Marec, 2023
03Elektrický Hyundai Kona dá na nabitie až 490 kilometrovHyundai predstavil model Kona už dávnejšie, ale vtedy ešte nebolo jasné aké parametre bude...8. Marec, 2023