Hyundai i30N sa dočkal automatu, prichádza s faceliftom

Hyundai i30N patrí medzi najpredávanejšie hothatche na Slovensku. Nie patrí medzi ne, je na vrchole predajov. To znamená, že aj napriek špecifickosti je veľmi dôležitým modelom automobilky. Nie je sa čomu čudovať, keď má dobré jazdné vlastnosti. Teraz prichádza jeho modernizovaná verzia s niekoľkými novinkami.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
02.10.2020
Diskusia:

Hyundai i30N sa dočkal...

Auto-moto zaujímavosti

Pozitívnou správou pre fanúšikov rally je fakt, že bledomodrá farba karosérie ostáva v ponuke naďalej. A nemenia sa ani motory. Základný má stále 184 kW (250 k) a 353 Nm. Faktom je však, že tento si takmer nikto na Slovensku nekúpil a každý siahol po výkonnejšej verzii i30N Performance. Tá má teraz výkon posunutý z 202 kW (275 k) na 206 kW (280 k). Kým doteraz mala verzia Performance rovnaký krútiaci moment ako základná, teraz bude vyšší. Ku 353 Nm pribudne ďalších 39 Nm a celkovo tak bude mať 392 Nm. Stále sa bavíme o predokolke. Zlepšenie šprintu na stovku je o 0,2 sekundy čo znamená čas 5,9 sekundy.

Hyundai i30N sa dočkal automatu, prichádza s faceliftomZdroj: Hyundai

Veľkou novinkou nie je ale zvýšenie výkonu. Tou je použitie automatickej dvojspojkovej prevodovky. Spojky sú mokré, takže majú šancu vydržať viac. Osemstupňový automat už automobilka dávnejšie predstavila v modeli Veloster N v USA, takže bola len otázka času kedy sa objaví aj v i30N.

Okrem výkonov a prevodovky sa i30N zmenil aj zvonka. Ako hatchback, tak Fastback dostali novú tvár ako ostatné slabšie verzie. Nová maska chladiča je ešte výranejšie tvarovaná. Maske je, samozrejme, prispôsobený aj nárazník. LED denné svietenie v tvare písmena V je, ako pri bežných modeloch, súčasťou hlavných svetiel.

Hyundai i30N sa dočkal automatu, prichádza s faceliftomZdroj: Hyundai

Hatchback má tiež výrazne väčší spojler vzadu a trochu prepracované zadné svetlá, ktoré tiež využívajú technológiu LED. No a pozornému oku neunikne ani fakt, že i30N má väčší priemer koncoviek výfuku ako doteraz.

Rovnako veľkou zmenou ako je nová prevodovka je použitie nových sedadiel. Nie sú to tie masívne s elektrickým nastavením ako doteraz, ale nové ušetria až 2,2 kilogramu. Majú tiež výraznejšie bočné vedenie. Inak je vnútro rovnaké, až teda na nový informačno-zábavný systém s väčším displejom a bledomodré prešívanie.

Hyundai i30N sa dočkal automatu, prichádza s faceliftomZdroj: Hyundai

Nové disky pre Performance s priemerom 19 palcov majú o 14,4 kilogramu nižšiu hmotnosť ako tie, čo boli doteraz. Základnou výbavou budú pneumatiky Pirelli P-Zero. Doteraz väčšina kusov fungovala s Michelin Pilot Super Sport.

Hyundai i30N sa dočkal automatu, prichádza s faceliftom

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Sylvester Stallone predáva svoje auto. 296 000 €!Vozový park celebrít je svetom vo svete. Hlavne ak sa bavíme o tých amerických celebritách....11. September, 2020
0272 m monštrum: Preprava 2 300 t ponorky berie dych!Videozáznam jednej z troch iránskych ponoriek triedy Kilo, ktoré sa prepravujú po ceste, sa...18. Júl, 2020
03Nové komfortné rodinné kombi za 5 230 €? Nech sa páči!Aktuálna koronakríza mnohých zasiahla. Kúpu čohosi drahšieho si dnes človek niekoľko krát...25. September, 2020