Hyundai predvádza špeciálnu sériu Play pre i30, Bayon a Tucson

Automobilka Hyundai na náš trh pripravila špeciálnu sériu, ktorá prináša zvýhodnenie ceny výbavy pre konečného zákazníka. Tentoraz bude označená slovom Play a bude dostupná pre 3 modely. Základnou myšlienkou ponuky tejto série je snaha priniesť viac výbavy za rozumnú cenu.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
11.08.2022
Diskusia:
Zdroj: Hyundai

Hyundai predvádza...

Auto-moto zaujímavosti

Výbava Play bude dostupná pre 3 modely. V ponuke bude teda pre malý crossover Bayon, pre všetky 3 karosérie modelu i30 a pre Tucson.

Bayon

Najmenší model s touto výbavou bude teda Bayon, ktorý pre edíciu Play čerpá zo základov výbavy Family. V ponuke bude buď s 1,2-litrovým benzínovým štvorvalcom s atmosferickým plnením, alebo s litrovým trojvalcom, ktorý môže mať buď manuálnu 6-stupňovú prevodovku, alebo 7-stupňový dvojspojkový automat. Odlíšenie od štandardu bude viditeľné na čiernych spätných zrkadlách a na čiernom strope v interiéri. Výraznou výhodou bude zahrnutie balíkov Winter Pack, ktorý ma vyhrievaný volant a vyhrievané predné sedadlá a Smart Pack s bezkľúčovým ovládaním, bezdrôtovým nabíjaním mobilných zariadení a zatmavenými zadnými oknami. Táto výbava bežne stáva 1 000 €, ale edícia Play ju prinesie za rovnú polovicu. Základná cena Bayon Play, so základným atmosférickým motorom, je stanovená na 17 490 € a za výkonnejší trojvalec s prepĺňaním si zákazník priplatí 700 €.

i30

Druhým z ponuky bude Hyundai i30, ktorý v edícii Play dostane nielen karosériu hatchback, ale aj Fastback a kombi. Bez ohľadu na karosériu bude základom znova výbava Family, znova ozdobená čiernymi spätnými zrkadlami a čiernym stropom. Štandardne však bude mať aj full LED predné svetlomety s prisvecovaním do zákrut, LEDkové zadné svetlá a balík Smart Pack, znova s bezkľúčovým ovládaním, ale aj s alarmom, kľučkami s osvetlením a dažďovým senzorom. Bežne je za tieto prvky príplatok 1 800 €, ale tu je navýšenie ceny iba v sume 900 €. Hyundai i30 Play bude dostupný s dvomi agregátmi. Základom bude litrový prepĺňaný trojvalec a výkonnejšiu alternatívu bude predstavovať 1,5-litrový štvorvalec s mild hybridným doplnkom a inteligentnou manuálnou prevodovkou. Automat pre i30 Play v ponuke nebude a ani sa nechystá.

Tucson

Najväčším autom, ktoré ponúkne edíciu Play bude model Tucson. Ten bude dostupný výhradne s prepĺňaným benzínovým motorom s objemom 1,6 litra, ktorý dosahuje výkon 110 kW (150 k). Ten bude spojený so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a výhradne pohonom prednej nápravy. Iné alternatívy v ponuke nebudú. Vizáž modelu zmení znova čierne lakovanie spätných zrkadiel, ale aj tmavá chrómová predná maska a chrómové detaily na nárazníku. Strecha dostane iné lakovanie, buď v čiernej farbe Phantom Black, alebo v sivej Dark Knight. V základnej výbave edície budú aj 19-palcové zliatinové disky s tmavým povrchom. Do výbavy sa dostane aj Dizajn Pack, ktorý tiež ponúkne full LED svetlomety vpredu a LED denné svetlá. Výbava v hodnote 1 800 € bude za polovicu a cena Tucsonu Play bude 28 690 €.

Všetky modely sú dostupné už teraz. Samotná akcia totiž vstúpila do platnosti už začiatkom tohto mesiaca a autá sú už teraz vystavené v predajniach po celom Slovensku. Tieto modely zatiaľ nemajú žiadne kvóty a obmedzenia, takže ich bude možné objednať a zakúpiť počas zatiaľ nešpecifikovanej doby.

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Hyundai ukázal športové elektrokoncepty, budú jazdiacimi laboratóriamiHyundai len nedávno ukázal nový model Ioniq 6 a už k nemu oznámil aj technické údaje. Avšak...16. Júl, 2022
02Najzvláštnejší Hyundai Veloster končí!Ak sa povie Hyundai, človek si ho obvykle spojí s jeho neslávnou povesťou z doby 90-tych...7. August, 2022
03Hyundai Tucson PHEV: N Line je cestaHyundai so súčasnou generáciou modelu Tucson nadviazal na výrazné úspechy predchádzajúcej...21. Jún, 2022