Inováciou prešli obe veľkosti Land Roveru Discovery

Land Rover aktuálne ponúka dva modely s označením Discovery. Jeden z nich je veľký, ktorý nepotrebuje žiaden dodatok za názov a druhý je menší Discovery Sport, ktorý v ponuke nahradil predchádzajúci Freelander. Je až prekvapivé, že na inováciu oboch si automobilka vybrala rovnaký čas.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
20.11.2020
Diskusia:

Inováciou prešli obe...

Auto-moto zaujímavosti

Discovery

Veľký Land Rover Discovery sa zvonka až tak veľmi nelíši, treba si však porovnať pôvodnú verziu a tú novú. Evidenčné číslo v zadnej časti však ostalo na svojom mieste, vyosené do strany. Vzadu sú však vymenené svetlá, pričom aj nové používajú LEDky, pribudol aj nový plastový lem. Vpredu sú tiež nové svetlá, ktoré prinášajú aj nový svetelný podpis. Zvonka to stačilo. Viac je toho vnútri.

Inováciou prešli obe veľkosti Land Roveru DiscoveryZdroj: Land Rover

Interiér dostal novú lavicu pre zadných pasažierov, ktorá je komfortnejšia a pre každého z troch pasažierov na týchto miestach je dostupný nabíjací port. Dopredu sa nasťahoval nový voliť automatickej prevodovky, ktorý má tvar malého prepínača, avšak nie tak malého ako v Porsche 911.

Ešte väčšou zmenou je použitie nového informačno-zábavného systému PiVi Pro. Využíva dotykový displej s uhlopriečkou 11,4 palca, čím je o 48 percent väčší ako doteraz. Nový je aj displej pred vodičom, ale iba vo verziách, ktoré ho majú doplatený. A zmenami prešiel aj head-up displej, ktorý má menej ťahať pozornosť vodiča.

Inováciou prešli obe veľkosti Land Roveru DiscoveryZdroj: Land Rover

Veľká zmena prichádza na poli pohonných jednotiek. Z rodiny Ingenium prichádzajú nové agregáty. Novým benzínovým základom bude dvojliter s výkonom 221 kW (300 k), ktorý pracuje aj v Defenderi. V Discovery by mal mať krútiaci moment 400 Nm. Pre vyššie stupne výbavy bude v ponuke trojlitrový šesťvalec, ktorý ponúkne 265 kW (360 k) a tiež odhadovaných 495 Nm. Veľkým rozdielom pri šesťvalci je zmena architektúry. Jaguar Land Rover totiž prechádza z motorov V6 na radové šesťvalce.

Inováciou prešli obe veľkosti Land Roveru Discovery

Discovery Sport

Menší Land Rover Discovery Sport tiež prináša informačno-zábavný systém PiVi Pro, ktorý však bude pracovať s výrazne menšou obrazovkou. Systém podporuje aktualizácie cez internet pomocou vstavaného modemu a tiež dokáže spolupracovať s dvomi telefónmi pripojenými cez Bluetooth. Systém tiež podporuje zrkadlenie telefónu buď cez Apple CarPlay, ale tiež prostredníctvom Android Auto.

Inováciou prešli obe veľkosti Land Roveru DiscoveryZdroj: Land Rover

Medzi pomocníkov, ktorí uľahčujú vodičovi život sa pridá 3D kamera. A o čistotu vzduchu sa bude starať systém, ktorý dokáže eliminovať častice od 2,5 mikrónu. O kvalite vzduchu teda tiež informuje vstavaný režim v systéme. Iné vylepšenia nebolo nutné robiť. Discovery Sport je stále aktuálnym modelom.

Inováciou prešli obe veľkosti Land Roveru DiscoveryZdroj: Land Rover

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Porsche Cayenne e-Hybrid dostane väčšie baterky, predĺžia elektrický dojazdPorsche je tiež v rovnakej situácii ako všetci ostatní výrobcovia automobilov. Musí sa...12. November, 2020
02Dočkali sme sa faceliftu Nissanu Navara, bude aj na SlovenskuNissan Navara patrí medzi najdôležitejšie pick-upy na trhu. Situácia v tomto segmente...18. November, 2020
03Prvá jazda: Zažili sme na vlastnej koži nový Cupra FormentorJasné, Cupra je tá automobilka, ktorá sa osamostatnila od automobilky SEAT a ponúka v rámci...19. November, 2020