Porsche Cayenne e-Hybrid dostane väčšie baterky, predĺžia elektrický dojazd

Porsche je tiež v rovnakej situácii ako všetci ostatní výrobcovia automobilov. Musí sa pozerať aj po trochu alternatívnejších pohonoch. V Cayenne už e-Hybrid nejaký čas funguje a teraz prichádza jeho modernizácia s väčšími batériami.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
12.11.2020
Diskusia:

Porsche Cayenne e-Hybrid...

Auto-moto zaujímavosti

O tom, že elektrifikovanie modelov funguje aj v tomto prípade svedčí aj úspech Taycanu. Napríklad v Auguste bol najpredávanejším modelom automobilky a predbehol nielen Cayenne, ale aj 911. Možno to boli len krízové čísla, ale aj tak je to zaujímavý výsledok.

Aj kvôli tomuto faktu sa Porsche pustilo do vylepšenia hybridného Cayenne. Plug-in hybrid už síce s väčšou batériou funguje v Panamere, ale do SUV sa dostáva až teraz. Kým pôvodný balík batérií mal kapacitu 14,1 kWh, nový bude mať 17,9 kWh. Zvýšenie dojazdu bude o približne 20 percent, ale presný údaj automobilka neprezradila. Podľa odhadov by to mohlo stačiť veľkému SUV na 40-50 kilometrov, pri optimistickejšom odhade.

Výraznejší facelift Cayenne prebehol v roku 2017, čo znamená, že nové batérie sú jediným výraznejším vylepšením. Reálne sú v ponuke dva plug-in hybridy. Základný e-Hybrid má ako spaľovaciu časť trojlitrový turbomotor V6. Výkon tejto verzie ostáva nezmenený, čiže 340 kW (462 k), pričom na stovku dokáže zrýchliť za 5 sekúnd a maximum dosiahne 253 kilometrov za hodinu.

Porsche Cayenne e-Hybrid dostane väčšie baterky, predĺžia elektrický dojazdZdroj: Porsche

Výkonnejší Turbo S e-Hybrid má V8 s objemom 4 litre dopovaný dvomi turbami. Celkový výkon je naozaj extrémnych 500 kW (680 k). Za 3,8 sekundy je na stovke. Je to presne toľko, za koľko to zvláda výlučne benzínové BMW X5M Competition. Cayenne Turbo S e-Hybrid má maximálnu rýchlosť 295 kilometrov za hodinu. Nové hybridy budú dostupné nielen ako SUVčka, ale aj s karosériou kupé.

Porsche tiež, v rámci Sport Chrono balíka, zmenilo maximum na ktoré sa dokáže batéria nabiť priamo pri jazde. Maximum, ktoré batéria dosiahne výlučne nabíjaním pri jazde je 80 percent. Je to z dôvodu, že od 80 do 100 percent je takéto nabíjanie neefektívne.

Hybridy v tejto triede majú všetci prémioví výrobcovia. Teda okrem Bentley, to sa na hybrid aj na diesel vykašľalo. Takže ako alternatíva základnej verzie môže byť BMW X5 xDrive45e, alebo Mercedes-Benz GLE350de, ktoré je však naftové a má takmer dvojnásobnú batériu oproti Cayenne. Ako konkurent tiež vystupuje Audi Q7 e-tron.

Porsche Cayenne e-Hybrid dostane väčšie baterky, predĺžia elektrický dojazdZdroj: Porsche

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Brabus sa chytil príležitosti, spravil najvýkonnejšie štvordverové AMG GTMercedes-Benz, konkrétne AMG GT so štyrmi dverami je dostatočne šialené auto, ktoré so...30. Október, 2020
02Jaguar vylepšil svoj malý crossover E-Pace, bude mať aj trojvalecJaguar modelom F-Pace začal vystrkovať drápy aj medzi SUVčkami a crossovermi. No a na...4. November, 2020
03Prvá jazda: BMW M440i - naživo je predok lepší ako na fotkáchBMW po predstavení novej generácie Štvorky dostalo obrovskú kritiku a každý na internete sa...10. November, 2020