Konkurencia Mercedesu-Benz G63: Next Level Jeep Gladiator 6X6 beštia!

Toto 6-kolesové monštrum disponuje s nápravou kolies naviac a dieselom ako bonus. Predvedie sa nielen dizajnom. O prvenstvo sa bez zaváhania pobije aj na bojisku. Čo dokáže ostrá konkurencia Mercedesu-Benz G63 6x6? Gladiator 6x6 od svojrázneho úpravcu budeš chcieť!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
22.05.2021
Diskusia:
Zdroj: Nextlevel-offroad.com

Video: Čo dokáže...

Auto-moto zaujímavosti

Ak si skutočný automobilový fanúšik, nemôžeš nikdy prehliadnuť žiadnu extrémnu 6X6 mašinu! Jeep Gladiator posúva level úprav so 6 kolesami na vyššiu úroveň. Cena štartuje na sume 132 000 amerických dolárov. Čo za ne výrobca, tebe, ako potenciálnemu novému majiteľovi, ponúka?

NEXT LEVEL JEEP GLADIATOR 6X6Zdroj: nextlevel-offroad.com

Nielen do terénu

Poďme na najväčšie výhody. Jeep Gladiator 6X6 podľa výrobcu zvládne akýkoľvek terén. To však neznamená, že nezvládne splniť potreby každodenného vodiča a zvládne aj bežné pochôdzky v meste. Na rozdiel od rivalov sa dokáže lepšie prispôsobiť jazde v meste. Rozšírená „offroadová posteľ“ je veľká a praktická. Výzorom pripomína Jeep Wrangler, vozidlo, na ktorom základe je postavený.

Vychytávky ako zaťahovanie schodov

Next Level (v preklade ďalšia úroveň) rozhodne nezapadne prachom. Razantná úprava sa nezaobišla bez zásahov do vzhľadu aj techniky ostrého terénneho pick-upu. Jeep Gladiator tak okrem ďalšieho páru hnaných kolies ponúka šialené komponenty do terénu. Najospevovanejšia vychytávka? Automatické zatiahnutie bočných schodov po nastúpení do vozidla.

NEXT LEVEL JEEP GLADIATOR 6X6Zdroj: nextlevel-offroad.com

Mercedes Benz G63 6x6 konkurencia

K vlastnostiam prirátaj predĺženú zadnú korbu s dĺžkou 2 438 mm. Voliteľný predný spevnený nárazník, diódové osvetlenie, navijak, veľké 20-palcové kolesá a zosilnené tlmiče značky FOX. Interiér vozidla je prepracovaný a ponúka slušný komfort posádky. Postará sa oň čalúnenie z ručne spracovanej kože Nappa, športové podhlavníky a efektné vzory na sedadlách.

NEXT LEVEL JEEP GLADIATOR 6X6 interiérZdroj: nextlevel-offroad.com

Upravený prevodový pomer na 4.88

Kalifornský úpravca Next Level nenechal nič na náhodu. Vďaka cene aj parametrom osloví najmä náročnejších klientov, ktorí vedia, čo na palube svojho monštra, chcú. Od vozidla vyžadujú, aby majiteľa s posádkou 6x6 monštrum ochránilo aj v prípade apokalypsy. Túto podmienku Gladiator 6x6 taktiež spĺňa. Extrémna vozidlo vyniká upraveným prevodovým pomerom na 4.88. Výrobca tým sleduje lepšiu akceleráciu. Čo sa týka pohonu, Next Level ponúka „klasický“ 4x4. Ako príplatková verzia žiari v portfóliu práve táto šesťkolka s pôsobivým dizajnom.

Príchod na trh

Už ti svietia kontrolky? Na túto chuťovku si nechaj zájsť chuť. Aj keď sa dá kúpiť u autorizovaných predajcov Jeepu, na predaj je len v slnečnej Kalifornii. Cena je tiež dostačujúcim dôvodom prečo hľadať inú „zábavku“ na terénne hry. Gladiator 6x6 od Next Level napriek tomu má, čo ponúknuť, ak na to máš finančné prostriedky.

NEXT LEVEL JEEP GLADIATOR 6X6Zdroj: nextlevel-offroad.com

Pohon

Zákazník si vyberá z 3 verzii motora. 273-koňový preplňovaný zážihový dvojliter (393 Nm) alebo 3,6litrový benzínový šesťvalec s výkonom 290 konských síl (353 Nm). Nestačí? Pre milovníkov extrémnych možností v teréne prichádza na rad vrcholový trojlitrový šesťvalcový turbodiesel naladený na 381 koní (637 Nm). Ako sa ti toto 6x6 delo páči? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch.

Konkurencia Mercedesu-Benz G63: Next Level Jeep Gladiator 6X6 beštia!Zdroj: Nextlevel-offroad.comKonkurencia Mercedesu-Benz G63: Next Level Jeep Gladiator 6X6 beštia!

Next Level Jeep Gladiator 6x6

Video: 2021 Jeep Gladiator 6x6 by Next Level - pokoriteľ Mercedesu G63 AMG 6x6!

Video: Čo dokáže 6-kolesový Jeep Gladiator?

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Drsná nehoda: Jazda jednou rukou vs. 260km/h! Hlúpe nápady za volantom končia dramatickými momentmi. Nová doba, plná kamier a palubných...26. Apríl, 2021
02Obmedzovač rýchlosti bude povinný: Spomalí na základe GPS a značiek!EÚ schválila bezpečnostný systém, ktorý vodičov nepoteší. Zvykneme si na pípanie pri...10. Máj, 2021
03TOP 20 najdrahšie autá na svete 2021Cena niekoľko miliónov eur a extrémne parametre. Toto sú mašiny, ktoré sa pýšia...6. Máj, 2021