Lacné rodinné SUV z Ruska: 4x4 pohon, odvezie 9 osôb!

Za normálnych okolností hrôza na kolesách. Čo sa týka ceny skvelé riešenie prevozu viacerých osôb. Na akom inom základe môže byť ruské SUV postavené? UAZ Profi ponúka viaceré možnosti konfigurácie. Za koľko? 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
10.12.2020
Diskusia:

Lacné SUV na ruský spôsob...

Auto-moto zaujímavosti

Ktorá značka ponúka dostupné SUV pre viac ako 5 ľudí a nie je z Ruska? Na trhu existuje dlhodobý dopyt po priestornom vozidle na prevoz viacerých osôb. Zákazník má pri kúpe na výber veľké drahé SUV alebo príplatkovú verziu konfigurácie dodávky. Ak však hľadá niečo lacné, čo splní potreby, oplatí sa vziať do úvahy ponuku ruského trhu. Uljanovsk automobilový závod (UAZ) predstavil zaujímavú verziu modelu Profi, ktorá osloví nielen veľké rodiny. Ideálny automobil pre firemné účely a prevážanie zamestnancov prekvapí jednoduchosťou vyhotovenia. Univerzálne vozidlo ponúka všetky dôležité atribúty. Pracovné využitie, SUV platforma a rozmery a výhody veľkého rodinného automobilu. To je lacné SUV na ruský spôsob postavené na základe UAZ Profi.

Lacné SUV na ruský spôsob pre 9 osôb - UAZ ProfiZdroj: uaz.ru

Konštrukcia univerzálneho stroja pochádza z pôvodne nákladného UAZu. Mikrobus disponuje pohonom všetkých kolies pre ešte väčšiu všestrannosť využitia. Laminátová konštrukcia ponúka miesto pre 3 osoby v prednej časti. Každý pasažier sedí na posuvnej sedačke s trojbodovým bezpečnostným pásom. Pohodlie pri jazde zabezpečí kúrenie, osvetlenie a tepelná izolácia kabíny. Čo sa týka zadnej časti, tá ponúka viaceré možnosti konfigurácie. Majiteľ tak môže vnútorný priestor prispôsobiť konkrétnemu využitiu. Môže osadiť ďalší rad sedadiel, využiť zadnú časť ako nákladný priestor alebo ju vybaviť postrannými lavicami so sedením pre ďalšie osoby.

Lacné SUV na ruský spôsob pre 9 osôb - UAZ Profi (interiér)Zdroj: uaz.ru

Otázka pohodlia? To je v tomto prípade značne obmedzené. Svoj účel, odviezť 8 až 9 osôb, však toto veľké auto splní na 100 percent. Pohon zabezpečuje motor ZMZ-Pro s výkonom 149 koní a krútiacim momentom 235 Nm. Výkon je na podľa potreby prenášaný na zadné alebo všetky 4 kolesá.

Príplatková výbava ponúka uzávierku zadného diferenciálu, vďaka čomu sa vozidlo jazdnými vlastnosťami približuje „skutočnému“ SUV. Ďalší parameter, ktorý môžu vozidlu závidieť iné SUV? Štedrá svetlá výška až 210 milimetrov. Príchod na trh dočasne sťažuje priebeh pandémie.  Zaujíma ťa cena? Najlacnejší UAZ Profi štartuje na cene 802 710 rubľov, v prepočte od 9 000 eur. V prípade potreby využitia spomínanej nadstavby pre prevoz  9 osôb sa cena dostane na úroveň 1 300 000 rubľov, v prepočte približne 15 000 eur.

Lacné SUV na ruský spôsob pre 9 osôb - UAZ ProfiZdroj: uaz.ru

Vzhľadom na spomínané schopnosti ide o viac ako zaujímavé riešenie. UAZ ponúka súčasné modely so zárukou 2 roky. Novinka ešte nerozvírila vody internetu a u predajcov sa postupne objavuje so zaujímavým zvýhodnením v prípade kúpy na lízing. S cieľom priniesť skutočne lacné vozidlo, možno rátať s ďalšími zaujímavými zľavami u rôznych predajcov. Weby predajcov UAZu v Rusku môže časom rozšíriť ponuka s lepšou dostupnosťou pre ČR a SR. Ako hodnotíš ponúkané parametre? Je cena modelu adekvátna s ponúkanými parametrami? Podeľ sa o svoj názor v komentároch.

Zdroj: uaz.ru, https://www.world-today-news.com/

Lacné SUV na ruský spôsob pre 9 osôb - UAZ Profi

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Explózia motora: Pokus o zvýšenie výkonu dízla na 3 000 koníŠialené stádo koní pod kapotou. Nebezpečný sen moderných tunerov. Nie vždy idú veci podľa...28. November, 2020
021 300 koní, pancier: Rezvani Hercules 6x6 pick-up monštrumRezvani Hercules 6x6 pick-up beštia je tu, aby predviedla, čo dokáže automobilový priemysel...4. December, 2020
03Ford Ranger Raptor Delta4x4 monštrum s 35-palcovými pneumatikami!S konverziou od Delta4x4 narástol Raptor do amerických rozmerov. Ideálny v teréne, absurdne...20. November, 2020