Lacnejšie ako Dacia, cena 9 999 €: Najlacnejšie EV v Európe!

Hľadáš najdostupnejšie elektrické vozidlo na trhu? Litovský Nikrob = najlacnejší elektromobil v Európe. Mikro rozmery ho priam predurčujú na úspech v mestskej premávke. Nikrob je zaujímavý najmä cenou. Je lacnejší ako elektrická Dacie Spring Electric. Cena modelu v základe štartuje na cene 9 999 eur! 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
04.05.2021
Diskusia:

Video: FreZe Nikrob EV v...

Auto-moto zaujímavosti

Litovská spoločnosť Dartz sa preslávila výrobou ťažkotonážnych obrnených vozidiel. V spolupráci s firmou Nikrob začal pod ich krídlami vznikať návrh najlacnejšieho elektromobilu na európskom trhu. Čo sa týka výroby, aby bola zabezpečená nízka cena, tak sa väčšina dielov vyrába v Číne. Sú to časti, ktoré pochádzajú z miestneho predajného hitu. Európsky FreZe Nikrob prekoná čínsky model aj dojazdom. Ten je o 30 kilometrov nižší ako u čínskeho kolegu. 

Dartz Nikrob Zdroj: dartzmotorz.com

Väčšina dielov vozidla sa následne kompletizuje v Litve. Kvôli vyhoveniu miestnym normám a požiadavkám zákazníkov prešiel model radom zmien. Dartz Nikrob ponúkne lepšie vyzerajúci interiér, LED svetlá, vylepšené airbagy a kontrolu trakcie pre zabezpečenie zvýšenej bezpečnosti. Dizajn však nie je silnou stránkou vozidla. Vzhľadom k základným parametrom je to pochopiteľné. Zákazníka budú zaujímať úplne iné vlastnosti. 

Dartz Nikrob Zdroj: dartzmotorz.com

Pohon 

Pohon zabezpečuje elektromotor s výkonom 18 koní a krútiacim momentom 85 Nm je praktickým mestským automobilom nielen do preplnenej premávky. Dosahuje maximálnu rýchlosť 100 km/h. Výrobca ponúka na výber 2 veľkosti batérií, 9,2 kWh alebo 13,8 kWh, pričom táto väčšia batéria umožňuje automobilu dojazd 200 km. 

Dartz Nikrob Zdroj: dartzmotorz.com

Najdostupnejší elektromobil na trhu 

Základná cenovka skutočne štartuje na výhodnej sume 9 999 eur. Cena v prevedení Luxury je stanovená na sumu 14 999 eur. To je stále nižšia suma, akú zaplatí majiteľ za najlacnejšie EV značky Dacia. Dacia Spring Electric sa predáva za 17 000 eur. Čo plánuje značka po jeho príchode na európsky trh? Ako sa tento vreckový automobil uchytí na trhu? Nechajme sa prekvapiť.  

Dartz Nikrob Zdroj: dartzmotorz.com

Zdroj: autocar.co.ukdartzmotorz.com

Video: FreZe Nikrob EV v európskych uliciach

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Lacná Dacia vs. drahší súper: Hyundai i20 vs. Sandero z RumunskaLacnejšia Dacia Sandero alebo výkonný Hyundai i20? Pozri si zaujímavý test nemeckej...30. Apríl, 2021
02Najdrahšie auto planéty: Čierne Bugatti delo za 16 800 000 €! Tento unikát prahne po pozornosti a palive. Extrémne sú nielen parametre a cena, ale aj...28. Apríl, 2021
03Drsná nehoda: Jazda jednou rukou vs. 260km/h! Hlúpe nápady za volantom končia dramatickými momentmi. Nová doba, plná kamier a palubných...26. Apríl, 2021