Lada Niva karavan: Dostupná cena, prežije aj ruskú zimu!

Ako budeme cestovať v časoch zatvárania ubytovacích zariadení a obmedzeného kontaktu? Karavanom! Toto je Lada Niva karavan, ktorý sa bude predávať v Rusku! Svet ho potrebuje, prekvapí nielen zaujímavou cenou! 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
06.01.2022
Diskusia:
Zdroj: lux-f.com

Lada Niva karavan

Auto-moto zaujímavosti

Ideálny karavan? Cenovka by mohla štartovať na sume pod 10 000 eur. Podarilo sa. Také riešenie Lada ponúka. Lada Niva karavan Tento dom na kolesách prežije aj ruskú zimu, nepoteší konkurenciu.

Lada Niva karavan - k dispozícii je pre zákazníkov mimoriadne zaujímavá prestavba za cenu len 9 990 eur! Alebo full vyhotovenie za 18 200 eur.Zdroj: lux-f.com

Cestovanie v dobe pandémie poriadne preverilo aj automobilový svet. Z množstva vyrábaných modelov reálne vzniká len časť plánovanej výroby a segmenty, ktoré tvorili okrajovú časť koláča dopytu, hlásia predajné rekordy. Dôvod je prostý. Táto doba doslova nahráva výrobcov obytných automobilov a karavanov.

Za málo peňazí veľa muziky

Obytná Lada Niva nebude rozmaznávať ťa a starať sa príliš o tvoje pocity. Je tu, aby za málo peňazí priniesla veľa muziky. Darí sa jej to. Úspech jej neprekazí ani neistá doba, výkyvy na trhoch a riziko nakazenia sa, či obmedzenie pohybu. Ak existuje segment áut, ktorý dnes nestagnuje, je to práve výroba domov na kolesách.

Lada Niva karavan interiér - pohodlne ubytuje 2 až 3 pasažierov.Zdroj: lux-f.com

Namiesto max. pohodlia zákazníci vyhľadajú zážitky

Ak chcel v minulosti výrobca s karavanom preraziť, musel priniesť lepšiu triedu ubytovania za dobrú cenu. Ako vodiči na cestách sme kedysi oslavovali maximálnu mieru luxusu a pohodlia, dnes nám ide o prinesenie výnimočného zážitku a oslavu slobody na cestách, ktorú si chceme vziať späť.

Lada Niva prestavba od Lux Form

Maximum pohodlia by zrejme známy ruský výrobca ani nedokázal zabezpečiť. Maximálne pohodlie rozhodne nesleduje. Karavan postavený na podvozku Lady Niva sa narodil v Rusku. Vznikol pod taktovkou spoločnosti Lux Form a čaká na svoju slávu. Keď sa zapozeráš, pozornému oku neunikne, že svoje miesto dostala skrátená kabína na predĺženom podvozku. Takýto pick-up už existuje, ponúka ale dvojmiestnu kabínu.

Lada Niva karavan interiér - pohodlne ubytuje 2 až 3 pasažierov.Zdroj: lux-f.com

Rozmery + kuchyňa

Zaujímajú ťa rozmery? Karavanová verzia je v porovnaní s pôvodným kusom iba 2-miestna, za kabínou sa nachádza obytný priestor s rozmermi, ktoré postačujú využitiu. Zvládla by ubytovať 3 pasažierov, tretí však núdzovo prespí na lavici. Obytná verzia vyžadovala upsizing, pričom vozidlo narástlo do dĺžky 4 769 mm a výšky 2 770 mm. Aha moment a radosť zo šťastného riešenie prinesie priestor, postavený na ráme vozidla.

Lada Niva karavan - k dispozícii je pre zákazníkov mimoriadne zaujímavá prestavba za cenu len 9 990 eur! Alebo full vyhotovenie za 18 200 eur.Zdroj: granta-furgon.ru

Pohon

Ten má pre posádku pripravenú pohodlnú 2-miestnu posteľ s príjemnými rozmermi 1 580 mm šírky a 1980 mm dĺžky. Hmotnosť vozidla je 1 775 kilogramov. Podvozok dostal spevnenie vďaka pružinám. Zvýšenie váhy si vyžiadalo silnejší motor. Výkon zabezpečuje  100-koňový motor s objemom 1,8 litrov. Výkon na všetky kolesá prenáša 5-stupňová manuálna prevodovka s redukciou a stredovým diferenciálom. Rusi nainštalovali aj zadnú kameru na uľahčenie cúvania.

Členenie interiéru

Samozrejme, najviac využívanou časťou vozidla bude stravovacia časť. Kuchynka neprekvapí veľkosťou, ale spĺňa štandard funkčnosti. Je vybavená  varičom, drezom a chladničkou. To by malo byť všetko, čo na cestách potrebuješ. Budeme ešte dlhšie radi, že sme vôbec na nejakú cestu vyrazili.

Lada Niva karavan - k dispozícii je pre zákazníkov mimoriadne zaujímavá prestavba za cenu len 9 990 eur! Alebo full vyhotovenie za 18 200 eur.Zdroj: lux-f.com

Hygienické priestory

Zabudni na obmedzenia v prípade zabezpečenia hygieny na cestách. Tento model ponúka kúrenie, WC a sprchu a spĺňa štandardné hygienické predpoklady. Malým obmedzením môže byť veľkosť toalety a sprchy, ktorá znevýhodní cestujúcich „s kilami naviac“ a možno si budeš môcť vziať na palubu len štíhlejšiu posádku.

Lada Niva karavan prežije aj ruskú zimu

Okrem menších rozmerov však nedochádza k vypusteniu žiadnej dôležitej výbavy. Príjemným zlepšením je nezávislé vyhrievanie,  ktoré umožňuje poctivá izolácia karavanu. Tento karavan dokáže skutočne prežiť aj extrémnu ruskú zimu. Výrobca na stránke uvádza, že zvládne fungovať a ubytuje pasažierov v podmienkach od -20 stupňov Celzia až do +40 stupňov. Vozidlu nechýbajú nádrže na pitnú s objemom 70 litrov a úžitkovú vodu s objemom 40 litrov a výbava ponúka aj plynovú nádrž.

Lada Niva karavan - toaleta, sprchaZdroj: lux-f.com

Cena

Koľko zaplatíš za tento zaujímavý koncept a spojenie cestovania a života na kolesách? Výrobca ponúka pick-up verziu Lady Niva s predĺženým rázvorom za mimoriadne zaujímavú cenu. Už za 9 990 eur! Pre zákazníkov bude možno na ruskom trhu čoskoro k dispozícii aj táto prepracovanejšia „full“ prestavba za 1,6 milióna rubľov, v prepočte približne 18 200 eur. Je na tebe, pre ktoré riešenie sa rozhodneš. Možno v podmienkach súčasnej pandémie neexistuje lepší nápad ako vyraziť na cesty bez ohľadu na dostupnosť ubytovania. Ako sa ti Lada karavan páči? Podeľ sa o tip na iný dostupný variant v komentároch pod článkom.

Lada Niva karavan Zdroj: granta-furgon.ru

Zdroj: tekdeeps.com, lada.ru, lux-f.com

Lada Niva karavan za dostupnú cenu

Lada Niva karavan

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Tatra T613: Historický unikát s hovoriacim palubným počítačomTatra T613-4 Mi-Long Electronic, limitovaná edícia vyrobená en v počte 17 exemplárov na...28. December, 2021
0221-ročná Škoda Octavia rarita na predaj za 47 600 €!Stará, škaredá, a predsa s cenou 47 500 eur! Cenovku nepoškodil ani vek, nájazd a dizajnová...24. December, 2021
03Urob si sám dom na kolesách: Unikátny expedičný karavan Wothahellizat Mk2Wothahellizat Mk2 je to pravé orechové pre ľudí, ktorí sa rozhodli, že namiesto prežívania...30. December, 2021