Lamborghini Aventador z 3D tlačiarne: Superšport za zlomok ceny!

Ako postaviť vlastný superšport z dielov vyrobených v priemyslenej 3D tlačiarni? Nenechaj si ujsť dielo otca zo synom. Superšport za 300 000 eur spolu vyrobili za 20 000 eur! Realizáciu spoločného projektu, ich unikátnu repliku vzácneho superšportu, musíš vidieť! Z výsledku ich práce budeš žasnúť. Sleduj video.

rufus v Auto-moto zaujímavosti
30.08.2019
Diskusia:

Lamborghini Aventador z 3D...

Auto-moto zaujímavosti

Čo urobíš, keď chceš vlastniť svoje vlastné Lamborghini a si profík? Vyrobíš si vlastné „lambo!“

Lamborghini Aventador z 3D tlačiarneZdroj: motorauthority.com

Unikátny projekt otca so synom

Presne toto bol rodinný plán 2 automobilových fanatikov. Keď sa spojí v práci mladý inovatívny prístup a vzácne skúsenosti so stavbou automobilov, vznikajú neprehliadnuteľné projekty. Presvedči sa o tom na vlastné oči. Z výsledku ich práce budeš žasnúť.

Lamborghini Aventador z 3D tlačiarneZdroj: motor1.com

Ide to aj bez bankrotu

Niektorí na kúpu svojho vysnívaného vozidla ušetria všetky úspory, iní si vezmú pôžičku. Iní sa vzdajú uskutočnenia svojho sna po prvých pokusoch o realizáciu. To nie je prípad fyzika Sterlinga Backusa. Jeho príbeh je omnoho zaujímavejší.

Lamborghini Aventador z 3D tlačiarneZdroj: motor1.com

Superšport za 330 000 dolárov

Bez finančných prostriedkov na kúpu extrémnej mašiny s kúpnou cenou 300 000 eur, sa Backus dohodol s ďalším členom rodiny, že si postavia svoj vlastný Aventador.

Lamborghini Aventador z 3D tlačiarneZdroj: motor1.com

Interceptor AXAS

Trochu nešťastný názov pomenúva neprehliadnuteľnú mašinu, ktorá je vyrobená z náhradných dielov, niekoľkých originálnych dielov. Podstatnú úlohu v príbehu hrá 3D tlačiareň.

Lamborghini Aventador z 3D tlačiarne: Unikátny projekt otca so synomZdroj: motor1.com" data-src="https://cdn.motor1.com/images/mgl/r0g2E/s1/3d-printed-lamborghini-aventador.jpg

Lamborghini z 3D tlačiarne

Ako postaviť vlastný superšport z dielov vyrobených v priemyslenej 3D tlačiarni? Určite ťa zaujíma časová náročnosť projektu. Výstavba prebiehala posledných 18 mesiacov. Každý deň na vozidle pracovali minimálne 1 hodinu.

Lamborghini Aventador z 3D tlačiarneZdroj: motor1.com

Lamborghini Aventador LP 700-4 (ilustračná fotografia)Zdroj: motor1.com

Vlastný Aventador - Cena

Keď ťa podobná myšlienka zaujala, určite si pozri 3D Lamborghini Aventador vo videohre Forza Horizon 3. Koľko ich to stálo? Spolu so synom 2 nadšenci do nápadu investovali 20 000 amerických dolárov.

Lamborghini Aventador z 3D tlačiarneZdroj: motor1.com

Sleduj video

Niečo podobné sa ešte nikomu nepodarilo. Ako hodnotíš dokonalosť vypracovania s ohľadom na minimum náhradných dielov a častí, ktoré nepochádzajú z 3D tlačiarne? Nenechaj si ujsť detaily práce otca zo synom. Realizáciu spoločného projektu, ich unikátnu repliku vzácneho superšportu, musíš vidieť!

Zdroj: whichcar.com, YouTube kanál lasersterlingmotor1.com

Lamborghini Aventador z 3D tlačiarne

Video: Lamborghini Aventador z 3D tlačiarne

Lamborghini Aventador z 3D tlačiarne

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Chceš SUV? Majiteľ Volva XC90 zaplatil 49 600 eur za palivo na 3 roky!Vlastniť populárne SUV zo Švédska je snom mnohých z nás. Koľko stojí prevádzka špičkových...2. August, 2019
02Audi RS6 Avant: Rodinné combi s parametrami superšportuMild-hybrid pohon, výkon 600 koní + 565 l batožinového priestoru. Rodinné combi s...28. August, 2019
03Prvý elektrický šmykom riadený nakladač zo SlovenskaZabudní na diesel! Čo povieš na nízke servisné náklady a nulové emisie? Slovenská firma...20. August, 2019