Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Lamborghini pre chudobných: Ruská Lada z Číny!

S rastom záujmu o dostupné SUV rastie aj dopyt po týchto autách v Európe. Tu sa dostanú často cez Rusko. Podobne tomu je v prípade Lamborghini pre chudobných. Ruská Lada z Číny stojí za pozornosť!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
20.09.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: journal.ab-club.ru/lada.ru

Lamborghini pre chudobných...

Auto-moto zaujímavosti

Do Európy sa tieto autá najčastejšie dostanú cez Rusko, ktoré s nimi skúša prelomiť problémy spojené s príchodom vlastných modelov. Exkluzívne detaily o výrobe nových „čínskych“ áut pod ruskou značkou zaplavili nternet. Tento model nevyzerá zle a kroky, ktoré potrebuje k príchodu na trh, má premyslené.

Rusko vs. Čína

Ešte na konci roka 2023 a začiatkom roka 2024 začne ruský AVTOVAZ príchod 2 modelov. Ani 1 z nich nie je čistokrvný Rus a nie je ani produktom vyrobeným tu. Sú to 2 modely čínskeho pôvodu, ktoré môžu v Európe zaujať. Prvé informácie o nich priniesol Autobroker Club a okamžite s ich predstavením pokračovali miestne aj zahraničné portály.

2 nové modely značky Lada

Prvý model bude patriť do segmentu kompaktných sedanov, druhý je kompaktný crossover. Obe vozidlá budú predávané pod značkou Lada. Montáž automobilov má prebiehať v závodoch s pozastavenou výrobou Lady Izhevsk.

Čínske esá na trhu v Európe

Nie je to nový trend, že sa čínske autá tešia popularite v týchto zemepisných šírkach. Podľa dostupných informácií bude 1 z modelov prevzatý z katalógu Dongfeng, a ďalší menovaný z dielne Chery.

Začiatok výroby už v decembri 2023

Toto nebudú prvé lastovičky čínskej výroby u značky Lada. Už sa v Rusku predáva 4,6-metrový crossover X-Cross 5, ktorý nesie oficiáne meno „z matriky“ FAW Betune T77. Tento automobil sa vyrába v bývalom závode Nissanu v Petrohrade od apríla 2023. Predaj Lady X-Cross 5 oficiálne štartuje už v decembri 2023.

Znovuzrodenie Moskviča

Tento príbeh nadväzuje už na uskutočnený príbeh Moskviča. Čínske autá „prebalené“ a „preznačkované“ pod vlastným logom začína teraz predávať  aj Lada. Automobilka tak nadväzuje na  spoluprácu so značkami Dongfend a Chery.

Spolupráca so značkami Dongfend a Chery

Ruská automobilka momentálne odmieta záležitosť akokoľvek oficiálne komentovať, ale prvé informácie o jej koketovaní s Dongfengom sa objavili už na konci augusta. Číňania vtedy uviedli, že „nič ešte nebolo spustené, aktuálne ešte len prebiehajú rokovania. Avšak my môžeme pomôcť iba s výrobou vozidla Lady, nie s vozidlami, ktoré budú ponúkané pod značkou Dongfeng.“ To len potvrdzuje, že AvtoVAZ skutočne pôjde cestou Moskviča. Len sa nevie, ako veľmi tomu bude.

Čínsky Bestune T77, Lada X Cross 5

V Petrohrade „sa narodí“ aj nová Lada X-Cross 5, alebo skôr „preznačkovaná“ čínska SUV mašina Bestune T77. Lada ohlásila aj ďalšie moderné modely. Lada X Cross 5  vyzerá na prvej zverejnenej fotografii hravo a využiteľne. Úspech možno očkávať. Čo povieš? Ladu, ktorá prináša lacnejší variant Lamborghini, to sme tu ešte nemali. Ako sa ti páči lacnejší Urus pre masy? Čínsky lacnejší ekvivalent Lamborghini má, čo ponúknuť. Kritici sa obúvajú práve do podobnosti s Urusom, zabúdajú však na fakt, že prináša podobné parametre za menej. Treba uznať, že na prvý pohľad pripomína hlavné tvarové línie a nie náhodou kopíruje niektoré zásadné vlastnosti. Zaujímavé SUV má však všetko, čo môže model pri predajoch využiť. Ako sa ti predstavené modely páčia?

Zdroj: journal.ab-club.ru, lada.ru

Lamborghini pre chudobných - Ruská Lada z Číny!

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

0150 000 km na syntetickú naftu! 90 % zníženie emisií! Vodič z Nemecka najazdil na modernom Audi A4 dele s 3-litrovým turbodieslom 50 000 km!...16. September, 2023
02Prvé elektrické Lambo: 1 340 koní, 2+2 Ultra GT monštrum! Prvé elektrické Lamborghini nezaujme dizajnom. Výrobca stavil na výkon ultravýkonného Gran...14. September, 2023
03Lietajúci automobil zo SR: AirCar medzi 20 top mašinami sveta!Lietajúce auto zo Slovenska sa objavilo vo videu najlepšie zarábajúceho youtubera! Video má...18. September, 2023