Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Prvé elektrické Lambo: 1 340 koní, 2+2 Ultra GT monštrum!

Prvé elektrické Lamborghini nezaujme dizajnom. Výrobca stavil na výkon ultravýkonného Gran Turisma. Robí dobre. Reč je o výkone viac ako 1 MW, teda minimálne 1 340 koní. Lanzarot so zvýšeným podvozkom musíš vidieť! 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
14.09.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: lamborghini.com

Video: Lamborghini Lanzador

Auto-moto zaujímavosti

Prvé ilustrácie a detaily boli vypustené pri príležitosti podujatia Monterey Car Week, ktoré sa koná v Kalifornii a vyvolala rozporuplné reakcie. Do sveta elektromobilov totiž taliansky „býk“ vstúpi so zvláštnym 2+2 miestnym Ultra GT Lanzador so zvýšeným podvozkom.

Lamborghini Lanzador Concept 2023

Dvojica elektromotorov zabezpečuje výkon viac ako 1 MW, teda minimálne 1 340 koní. Na úlohu čaká motor, ktorý sľubuje vektorovanie krútiaceho momentu medzi zadnými kolesami, riadenie zadnej nápravy, aktívny podvozok aj aktívna aerodynamika. Vďaka veľkému množstvu vychytávok dokáže vodič meniť vlastnosti Lanzadoru prostredníctvom systému LDVI (Lamborghini Dinamica Veicolo).

2+2 kabína

Toto delo je stelesnením nového konceptu. Delo s telom superšportu rozdeľuje sedadlá pasažierov do 2 častí s atypickou 2+2 miestnou kabínou. Ultra GT beštia okrem toho disponuje so zvýšeným podvozkom na obrích 23-palcových kolesách.

Dojazd

Dojazd je zaujímavou otázkou. Automobil využíva generáciu silónových akumulátorov alebo akumulátorov solid-state s tuhým elektrolytom (v roku 2028 už v predaji) a táto chuťovka bude očakávanou zmenou, ktorá je dostupná a žiadaná v segmente prémiových modelov.

Farba laku Azzuro Abisalle, 2 batožinové priestory

Farba znie honosne. Lanzador je lakovaný modrým odtieňom Azzuro Abisalle. Jeho karoséria ukrýva až 2 batožinové priestory, čo je nesmierne praktické aj pri tomto druhu využitia. Majiteľ má dostatok miesta pod prednou kapotou.

Mašina profi pilotov

Zadné sedadlá, ku ktorým je prístup cez predné dvere, rovnako ako v iných GT, neponúknu veľa komfortu, avšak je tu iná výhoda. Po sklopení operadiel vznikne priestor na prepravu batožiny aj športových potrieb. Volant poskytuje pravý zážitok z rýchlej jazdy, vodič sa cíti ako profesionálny pilot.

Unikátne rozdelenie

Štvormiestny interiér je rozdelený do dvoch častí, z ktorých každá má samostatný výsuvný displej. Koncept GT spája Lamborghini s členením priestoru na 2+2 miestne Gran Turismo, ktoré vzniklo s motorom umiestneným vpredu. Dizajn je skôr futuristický, nemôžu chýbať už očakávané 6-uholníkové motívy, motívy písmena Y aj homogénnu bočnú tvarovú líniu. 

Dizajn

Dizajnovo nie je ničím extra výnimočný, veľké zmeny neprináša ani zadné krídlo. Lanzador stavia na aerodynamických prvkoch Aventadoru SVJ. Zadnú časť neruší spojler, všetky aktívne aerodynamické prvky sú ukryté na podvozku.Srecha sa nachádza vo výške až 1 500 mm. Zvýšený podvozok prináša svoje výhody. Lamborghini okrem toho pri stavbe vozidla využilo veľké množstvo udržateľných a recyklovaných materiálov. Napriek tomu sa s vozidlom nepohral tak, ako sa dalo a očakávalo. Ako hodnotíš predstavené parametre?

Zdroj: lamborghini.com

Video: Lamborghini Lanzador

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Ruský fail: Pád Lady Niva z 15 m strechy!Dá sa s Ladou Niva preskočiť medzi strechami 4-poschodových budov? Ruskému kaskadérovi sa...12. September, 2023
02Škoda ako nová: Najškaredšia, cena 4 950 €!Spojiť v 1 tele nízky nájazd aj dobrú cenu? Škode Fabia sa to podarilo. Táto Fabia je na...10. September, 2023
03Luxusné SUV z Japonska? Toyota Century SUV je ako BentleyPonuka japonských automobiliek na tamojšom domácom trhu a našom rozhodne nie je rovnaká. Na...11. September, 2023