Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Lexus LC: Facelift nevidno, ale o to je dôležitejší

Najväčšie kupé od Lexusu, model označený písmenami LC prichádza po 5 rokoch, či už vlastne šiestich s výraznou zmenou. Nie je to zmena vizuálna, ale je to zmena funkčná. Novinka však zlepší používanie vozidla pre každého jedného majiteľa, ktorý si a konfiguruje verziu pre modelový rok 2024.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
26.05.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Lexus

Lexus LC: Facelift...

Auto-moto zaujímavosti

Ak hľadáte vylepšenia zvonka, tak máte smolu, Lexus ostáva pri tom istom a ponuka stále moderné a veľmi nadčasové vozidlo, ktoré veľa zmien nepotrebuje. Veď táto sústava línii ostane ešte dlho neprekonaná a stále pôsobí ako zjavenie na ceste.

Nič sa nemení ani z pohľadu motorov. Môžete si stále zvoliť verziu LC 500 s motorom V8, ktorý má objem 5 litrov a výkon 342 kW (464 k). Tie smeruje cez desaťstupňovú automatickú prevodovku na zadné kolesá. V prípade príplatku za balík Sport naviac dostanete samosvorný zadný diferenciál a inak nastavené tlmiče, ale tiež výkonnejšie brzdové platničky. Toto auto s krútiacim momentom 530 Nm dokáže vyšprintovať na stovku za 4,6 sekundy.

Lexus LC: Facelift nevidno, ale o to je dôležitejšíZdroj: Lexus

Druhou alternatívou bude hybrid LC500h. Tento má výkon 265 kW (359 k) a využíva zaujímavú sústavu prevodoviek. Motor s objemom 3,5 litra má konfiguráciu V6 a spolupracuje so štvorstupňovou automatickou prevodovkou, ktorá je ale prepojená s bezstupňovou prevodovkou. Lexus toto spojenie nazýva multistage hybrid transmission. Toto šialenstvo je ale naozaj funkčné a nepotrebuje žiadne ďalšie komponenty.

No a kde je tá zmena? Tá je v interiéri. Teda tá najväčšia. Obe verzie pohonu dostanú nový dotykový displej. Predtým mal Lexus LC uhlopriečku displeja 10,3 palca, teraz bude mať až 12,3 palca a bude mať úplne nový softvérový produkt. Je ale faktom, že nový displej nie je do interiéru zakomponovaný tak citlivo, ako by sme si mohli predstavovať a vôbec nie tak ako to bolo doteraz. Doteraz stačilo, že bol pod plexisklom, lebo sa ho nebolo treba dotýkať. Veď na ovládanie slúžil touchpad na stredovej konzole. Či je toto riešenie šťastné, alebo nie, necháme na vás, ale rozhodne bolo o niečo elegantnejšie.

Lexus LC: Facelift nevidno, ale o to je dôležitejšíZdroj: Lexus

Nový displej ale podporuje bezdrôtové zrkadlenie mobilných telefónov na oboch základných platformách. Takisto prináša možnosť doplniť panoramatický výhľad okolo auta pomocou 4 kamier, z ktorých systém kombinuje obraz do jedného náhľadu.

No a aby toho nebolo náhodou úplne málo, tak pribudnú aj dve nové farby do vzorkovníka. Bude to modrá Ultrasonic a farba označená ako Copper Crest. Tieto budú príplatkové. Do interiéru sa tiež vráti červené čalúnenie Dark Rose. Novinka bude mať aj iné zliatinové disky, ale to už ani netreba komentovať, najhlavnejší prvok, ktorý je úplne nový je spomenutý displej. Ak teda chcete elegantné interiérové línie, tak si ešte rýchlo kúpte akúkoľvek verziu s modelovým rokom do 2023, ale ak chcete aj reálnu funkčnosť a trochu privretie očí nad vizuálom, tak rovno siahnite po najnovšej alternatíve. Oplatí vám to jednoduchším nastavením všetkého možného a tiež rozumnejšou štruktúrou menu.

Lexus LC: Facelift nevidno, ale o to je dôležitejšíZdroj: Lexus

Aj tak si toto auto vlastne asi nekupujete výhradne kvôli tomu ako funguje informačno-zábavný systém, ale kvôli tomu ako vyzerá exteriér. Ku futuristickému vzhľadu vonkajších častí a interiéru sa však zastaralý systém vonkoncom nehodil. Nový síce nezapadá do dizajnového celku, ale aspoň prináša lepšiu užívateľskú použiteľnosť.

Lexus LC: Facelift nevidno, ale o to je dôležitejšíZdroj: Lexus

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01MINI spraví výhradne manuálnu edíciu JCW 1to6Aj keď automobilka MINI už predviedla, že postupne odhaľuje budúcu generáciu najmenšieho...26. Máj, 2023
02Nové Ferrari Roma Spider otvorí strechu za 13 sekúndTalianska výhradne športová automobilka Ferrari ukázala otvorenú alternatívu ku svojmu...21. Marec, 2023
03Porsche 718 Spyder RS je Labutia pieseň spaľovacích motorov v malom roadsteriPorsche Boxster sa zmení od základu. Má vraj byť iba elektrický a tomu nasvedčuje aj fakt,...12. Máj, 2023