Lexus už na Slovensku odprezentoval nový NX, bude mať aj plug-in hybrid

Ani sa to nezdá, ale prvá generácia menšieho SUV od Lexusu je s nami už 7 rokov, čo je presne ten čas, kedy by mal prísť nástupca. Presne to sa aj udialo a automobilka predstavila novú generáciu modelu, ktorý žne úspechy najmä v USA. Aktuálne sa toto auto ukázalo aj na Slovensku. Boli sme sa naň pozrieť.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
05.08.2021
Diskusia:
Zdroj: Autobazar.EU

Lexus už na Slovensku...

Auto-moto zaujímavosti

Zvonka je tento tvar skôr evolúciou toho predchádzajúceho, ale o tom, že toto je nový model svedčí fakt, že je väčší. Dĺžka narástla o 20 milimetrov, rázvor o 30, šírka o 20 a výška o 5 milimetrov. Tieto zmeny znamenajú, že vnútri bude viac priestoru a benefitovať budú aj pasažieri na zadných sedadlách. Tí však nemali výrazné problémy ani pri predchodcovi.

Predná časť nesie charakteristickú masku chladiča, ktorá spočiatku vytvorila vlnu kontroverzie, ale už si bez nej nikto nevie predstaviť modely japonskej prémiovej značky. Nové predné svetlá už nie sú rozdelené ako mal predchodca, ale sú spojené. Toto lepšie funguje s adaptívnymi lúčmi a naviac vyzerá omnoho elegantnejšie.

Lexus už na Slovensku odprezentoval nový NX, bude mať aj plug-in hybridZdroj: Autobazar.EU

Zadnú časť tiež ozvláštňujú práve svetlá. V jednotlivých rohoch je línia v tvare písmena L, ale svetlá sú prepojené svetelným pásom. Naživo to vyzerá veľmi pekne a keďže je L vo svetlách, tak nebolo treba na veko batožinového pirestoru umiestniť logo výrobcu. Miesto neho je len veľký nápis Lexus tiahnuci sa od svetla ku svetlu.

Lexus už na Slovensku odprezentoval nový NX, bude mať aj plug-in hybridZdroj: Autobazar.EU

Zovnňajšok je naozaj elegantný a to aj v prípade športovejšie ladenej verzie F-Sport, ktorú sme si pozreli. Ale to, čo vyrazí dych je vnútri. Celkom šokujú aj kľučky, ktoré sa nehýbu, majú len mikrospínač, ktorý otvorí dvere. Ale vnútri je displej rozmerov, ktoré naozaj nie sú úplne bežné. Má uhlopriečku celkom extrémnych 14 palcov. Toľko majú predsa bežne notebooky. Nie je však štandardne pre všetky úrovne výbavy. Tie jednoduchšie si musia vystačiť s klasickou plochou 9,8-palcového displeja.

Lexus už na Slovensku odprezentoval nový NX, bude mať aj plug-in hybridZdroj: Autobazar.EU

O prírastku priestoru netreba hovoriť, auto je celé väčšie, nárast zaznamenal nielen priestor na nohy pasažierov vzadu, ale aj batožinový priestor. Zaujímavejší je pohľad na to, čo novú verziu NX poháňa. Základná možnosť s pohonom aj prednej nápravy je klasický full hybrid, ktorý sa skrýva pod označením NX350h. Ten kombinuje 2,5-litrový radový štvorvalec a elektromotor. Celkovo má výkon 178 kW (242 k). V ponuke je aj verzia E-Four, ktorá znamená, že ďalší elektromotor roztáča zadnú nápravu. NX tak má pohon všetkých kolies bez nutnosti mechanického prepojenia. Základná cena FWD verzie je 47 900 eur, za pohon všetkých kolies E-Four je treba priplatiť 2 000 eur. A ak chcete ten veľký televízor v strede, tak siahnite po výbave Prestige za 59 900 eur.

Lexus už na Slovensku odprezentoval nový NX, bude mať aj plug-in hybridZdroj: Autobazar.EU

Novinkou v ponuke bude verzia NX450+. Tá bude plug-in hybridom s 18 kWh batériou a teoretickým dojazdom viac ako 70 kilometrov. Táto alternatíva má výkon až 225 kW (306 k). Táto verzia je štandardne s pohonom všetkých kolies navlas rovnakým systémom s elektromotorom vzadu. Základom je výbava Executive, ktorá stojí 64 900 eur. S väčším displejom je na výber buď Executive Plus, alebo Prestige za 69 900 eur.

Lexus už na Slovensku odprezentoval nový NX, bude mať aj plug-in hybridZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Renault Arkana R.S. Line: Vizáž áno, ale čo výkon?Francúzska automobilka má aktuálne v ponuke stále nové SUV-kupé s názvom Arkana. To je...20. Júl, 2021
02Nový Lexus NX bude v ponuke aj ako plug-in hybridLexus, luxusná značka Toyoty, má v ponuke niekoľko crossoverov a SUV. Teraz ten stredný,...16. Jún, 2021
03Lexus prekvapenie: Zvuk vďaka gramofónu z 3D tlačiarne!Púšťať si v modernom vozidle zvuk z gramofónu? Nie je to hudba minulosti. Futuristický...16. Máj, 2021