Nový Lexus NX bude v ponuke aj ako plug-in hybrid

Lexus, luxusná značka Toyoty, má v ponuke niekoľko crossoverov a SUV. Teraz ten stredný, ktorý je dostupný aj u nás, prichádza s novou generáciou. Aj keď je veľkostne veľmi podobný predchodcovi, niektoré riešenia sú naozaj použité prvýkrát.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
16.06.2021
Diskusia:
Zdroj: Lexus

Nový Lexus NX bude v...

Auto-moto zaujímavosti

Dizajn je skôr evolúciou ako úplnou novinkou a viac sa, najmä vpredu, ponáša na najväčšiu limuzínu LS. Môže za to tvar predných reflektorov osadených, samozrejme, LEDkovou technológiou. Avšak maska chladiča s vretenovým tvarom ostala aj pre tento model. Zrazu ľadvinky nových BMW nie sú také veľké.

Niečo však vyzerá inak, auto je vizuálne širšie, za čo vďačí aj reálnemu rozšíreniu rozchodu. Pri pohľade zboku vyniknú nielen ostré tvary, ale aj disky s priemerom až 20 palcov. Vzadu sú zase svetlá prepojené svetelným pásmom v tvare písmena L. Na veku batožinového priestoru už automobilka nepoužila logo, ale miesto neho je nápis s názvom výrobcu.

Nový Lexus NX bude v ponuke aj ako plug-in hybridZdroj: Lexus

Ak si myslíte, že Mercedes má obrovské displeje, tak ste ešte poriadne nevideli displej v novom NX. Ten je naozaj obrovský a skôr pripomína menší televízor. Zobrazuje naozaj všetko, vrátane displeja klimatizácie. Ak však nechcete 14-palcový displej, tak nižšie stupne výbavy budú mať 9,8 palca uhlopriečky. Vyzerá to aj na výrazne modifikovaný informačno-zábavný systém.

Nový Lexus NX bude v ponuke aj ako plug-in hybridZdroj: Lexus

Základným pohonným systémom bude ten, ktorý sa skrýva za označením NX350h. Ten je založený na štvrtej generácii hybridného systému. Oproti predchádzajúcemu NX bude mať o 25 percent vyšší výkon. Reálne tento systém ponúkne 178 kW (244 k) a na stovke je za 7,7 sekundy. To znamená tiež signifikantné zlepšenie o 15 percent. NX350h bude v ponuke ako s pohonom prednej nápravy, tak s pohonom oboch náprav. Vzadu však bude už, pre Lexus, tradične, elektromotor.

Nový Lexus NX bude v ponuke aj ako plug-in hybridZdroj: Lexus

Veľkou novinkou bude použitie plug-in hybridného ústrojenstva v NX450h+. Systém pozostáva z 2,5-litrového benzínového motora a pohonu všetkých kolies. Celkový výkon je 225 kW (306 k) a na stovke je za 6 sekúnd. Dojazd na jedno nabitie bude až 63 kilometrov, pričom elektrická maximálna rýchlosť je viac ako maximálna povolená na diaľnici. Kapacita batérie je 18 kWh, čo je takmer toľko ako mal prvý plne elektrický Nissan Leaf. NX450h+ však bude mať stále aj plnohodnotnú nádrž na 55 litrov benzínu.

Nový Lexus NX bude v ponuke aj ako plug-in hybridZdroj: Lexus

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Honda HR-V bude iba hybridná a bude mať viac miestaNajnovšia generácia Hondy HR-V už klope na dvere a je kompletne novým modelom, ktorý...30. Apríl, 2021
02Lexus prekvapenie: Zvuk vďaka gramofónu z 3D tlačiarne!Púšťať si v modernom vozidle zvuk z gramofónu? Nie je to hudba minulosti. Futuristický...16. Máj, 2021
03Facelift prináša Lexusu ES ešte viac tichaJaponci to premysleli a keď predstavili značku Lexus ako luxusnú značku Toyoty, ukázali, že...22. Apríl, 2021