Honda HR-V bude iba hybridná a bude mať viac miesta

Najnovšia generácia Hondy HR-V už klope na dvere a je kompletne novým modelom, ktorý s predchodcom zdieľa len názov. Bude mať hybridné ústrojenstvo a ponúkne praktický interiér, čiže nič nezostane dlžná povesti predchádzajúcej generácie.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
30.04.2021
Diskusia:
Zdroj: Honda

Honda HR-V bude iba...

Auto-moto zaujímavosti

Honda stavila pri novej verzii HR-V na elegantnejšie a jednoduchšie línie. Predná maska zakomponovaná do nárazníka úplne bez vyraznejšieho olemovania. Naviac je vo farbe karosérie, z ktorej vytŕča len výraznejší znak na maske chladiča.

Podobne ako predchodca stavila nová generácia na schované zadné kľučky, ktoré majú trochu pripomínať SUV-kupé. To má vlastne evokovať aj celkový tvar karosérie s výraznejšie skosenou zadnou časťou. Pri pohľade na zadnú časť je jasné, že snahy o čistejšie a jednoduchšie línie zasiahli aj sem. A tiež prichádza to, čo je aktuálne trendom. Zadné LED svetlá sú spojené pásom, ktorý v noci svieti.

Honda HR-V bude iba hybridná a bude mať viac miestaZdroj: Honda

Keď Honda začala s elegantnejšími a decentnejšími líniami vonku, tak vidno snahu o tento prístup aj v interiéri. Prístrojová doska má výrazne horizontálne línie, ktoré opticky interiér rozširujú. Honda vymenila aj informačno-zábavný systém za ten, ktorý už funguje v plne elektrickom modeli E a tiež v novom Jazze. To je výrazný krok vpred, lebo je omnoho lepší a má aj lepšie reakcie na dotyk.

Honda HR-V bude iba hybridná a bude mať viac miestaZdroj: Honda

Nová generácia HR-V poskytne viac miesta na zadných sedadlách. Oproti predchodcovi sa podarilo na kolená vzadu pridať celých 35 milimetrov. Avšak zadné sedadlá stále zostávajú také ako doteraz, stále sú to Magic Seats, ktoré je možné vyklopiť a prevážať tak aj vyššie predmety.

Honda stavila na ľahký prístup, čo reflektuje aj nízka nakladacia hrana batožinového priestoru. A tiež nová funkcia Power Tailgate Walk Away Close. Tá pri odchode s kľúčikom automaticky zavrie dvere batožinového priestoru. Samozrejme, bude možné ju vypnúť. Nakladanie vecí na dovolenku pred vlastným domom by pri stálom zatváraní bolo predsa obťažujúce.

Honda HR-V bude iba hybridná a bude mať viac miestaZdroj: Honda

Pohon bude zabezpečovať systém e:HEV, ktorý pozostáva z dvoch menších elektromotorov a benzínového štvorvalca s objemom 1,5 litra. Celkový výkon systému je 96 kW (130 k) a maximum krútiaceho momentu je 253 Nm. Fakt, že HR-V je hybrid hovorí aj o tom, že v ponuke nebude manuálna prevodovka.

Honda HR-V bude iba hybridná a bude mať viac miestaZdroj: Honda

Systém pohonu ponúka tri rôzne režimy fungovania. A tiež má režim B, ktorý sa volí prevodovkou a poskytuje naozaj slušnú brzdnú silu pomocou regenerácie energie. Úroveň regenerácie sa dá nastaviť pádlami pod volantom. Po naštartovaní sa HR-V rozbieha ako elektromobil, pričom plynule prejde do hybridného režimu a výlučne na benzínový motor pracuje pri konštantnom zaťažení, alebo pri vyšších rýchlostiach, kedy by boli elektromobily neefektívne.

Honda HR-V bude iba hybridná a bude mať viac miestaZdroj: Honda

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Ford S-Max bude mať hybridný pohon, tento hybrid má zmyselMPV sú na ústupe, čo je vidno na ponuke, ale tie od Fordu sú stále celkom slušne úspešné....12. Február, 2021
02Ako jazdí Citroën C5 Aircross s plug-in hybridom?Citroën sa podujal na návrat ku komfortným technológiám a jedným zo zástupcov tohto trendu...30. Marec, 2021
03Prečo je Mercedes-Benz GLA250e zaujímavým plug-in hybridom?Mercedes na svojej najmenšej platforme disponuje fakt výborným plug-in hybridom. A okrem...5. Apríl, 2021