Mansory je stále vo forme, ukázalo upravené Lamborghini Urus

Mansory už musí poznať každý, kto sa o autá aspoň okrajovo zaujíma. Nemeckýá firma má na svojom konte naozaj veľa poriadne šialených kúskov. Ale v ostatnej dobe boli niektoré jej kreácie až šokujúco triezve a decentné. Avšak to bolo asi ticho pred búrkou vo forme prestavby Lamborghini Urus.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
07.12.2021
Diskusia:
Zdroj: Autobazar.EU

Mansory je stále vo forme,...

Auto-moto zaujímavosti

To, čo vzniklo po zásahu úpravcu má teda meno Mansory Venatus, pričom základ v Uruse sa naozaj nedá prehliadnuť. Ale prehliadnuť sa nedá ani masívne rozšírenie karosérie. To však nie je všetko, len samotné rozšírenie by predsa vyzeralo celkom decentne. Ako je pri Mansory zvykom, príprava vozidla obsahuje aj šialený bodykit s úplne extrémne vyzerajúcimi časťami.

Mansory je stále vo forme, ukázalo upravené Lamborghini UrusZdroj: Mansory

Nové náduchy na blatníku, všelijaké plochy, ktoré by mali optimalizovať aerodynamické obtekanie predného nárazníka a karbónová kapota sú len začiatok a predná časť. Väčšina prvkov, vrátane nových prahov je vyrobená z karbónu.

Zaujímavá a šialená téma pokračuje aj v zadnej časti. Zadný difúzor je znova väčší a výraznejší ako má základ. Ale nové sú aj krídla nad zadným oknom a pod ním. Výfukové koncovky umiestnené centrálne s tvarom znaku Mitsubishi sú už len dokončením tejto kontroverznej premeny. Zvonka. Žlto-čierna kombinácia pokračuje aj v interiéri.

Mansory je stále vo forme, ukázalo upravené Lamborghini UrusZdroj: Mansory

Všetko je žlté aj vnútri. Farba kože aj alcantary má presne tento výrazný odtieň. Dokonca aj koberce sú žlté. A aby toho nebolo málo, tak je žltá aj stropnica. Jasné, pár detailov ostalo čiernych, ale žltá je až oslepujúca. Veľkou novinkou je premiestnenie štartovacieho tlačidla za stropné osvetlenie. A je tiež v žltej, takže okrem zafúľaného volantu bude občas špinavý aj stropný panel. Normálne je toto tlačidlo umiestnené na radiacej páke pod štylizovanou krytkou.

Mansory je stále vo forme, ukázalo upravené Lamborghini UrusZdroj: Mansory

Ale vizáž nie je jediné, čo sa na tomto aute zmenilo. Mansory sa zameral aj na pohonnú jednotku. Po zásahu má štvorlitrový osemvalec zvýšený výkon. Z pôvodných 650 koní, čo je 478 kW je po zásahu o dosť viac. Nový výkon sa dostal na 603 kW (820 k) a krútiaci moment je 1050 Nm.

Takéto extrémne výkony si vyžiadali aj obmedzovač rýchlosti na 320 kilometrov za hodinu. Na stovke je Venatus za 3,2 sekundy. O tom ako sa dostali k novým číslam výkonu predstavitelia úpravcu nehovoria. A rovnako bez špecifikácie, už tradične, je aj cena takéhoto upraveného kúsku.

Mansory je stále vo forme, ukázalo upravené Lamborghini UrusZdroj: Mansory

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Test: Mercedes-Benz C220d – Bežec na dlhé trate, extrémne dlhéMercedes-Benz len nedávno predstavil novú generáciu Triedy C. Prvé hlasy hovorili o tom, že...24. November, 2021
02Genesis G90: Konkuruje veľkým sedanom a má svojský štýlGenesis sa naozaj dá zaradiť medzi prémiových výrobcov automobilov. Má nové technológie,...3. December, 2021
03Audi RS7 Sportback beštia: 950 koní, 100 km/h za 2,9 sekundy!Toto Audi monštrum prekvapí pohonom a nielen. Akcelerácia z 0 na 100 km/h za 2.9 sekundy!...6. December, 2021