Mega-GT Koenigsegg Gemera je tu: 4 miesta, 1 727 koní!

To však nie je prvé prvenstvo modelu úspešnej značky zo Švédska. Pozeráš sa na vôbec prvé Mega-GT na svete! Čo tento pojem udáva? Hovoríme o výkone šialených 1 727 koní, 

Koenigsegg Gemera - Mega-GT beštia je neprehliadnuteľná! Posúď sám. 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
08.05.2020
Diskusia:

Video: Koenigsegg Gemera -...

Auto-moto zaujímavosti

Koenigsegg Gemera. Nová vlajková loď švédskeho výrobcu extrémne rýchlych mašín pre náročných zákazníkov. Značka, ktorá nepotrebuje predstavovať, prichádza s novinkou, ktorá rozbúri hladinu na poli výkonných hyperšportov.

Koenigsegg Gemera - Mega-GT beštia s výkonom 1 727 koní!Zdroj: koenigsegg.com

Dizajn

Čo sa týka dizajnovej stránky nie je možné identifikovať výrobcu na prvý pohľad. Má niekoľko spoločných znakov s predchádzajúcimi modelmi. No súrodenectvo s Regerou, Agerou, či s modelom CC by asi len málokto tipoval.

Odvezie 4 osoby +

Pri pohľade na štíhle, aerodynamické telo by si len s malou pravdepodobnosťou tipoval, že sa nejedná o 2-miestneho rekordéra. Ide o prvý 4-miestny debut švédskeho výrobcu. To však nie je prvé prvenstvo modelu úspešnej značky. Pozeráš sa na prvé Mega-GT na svete!

Hyperšport

Treba oceniť nečakane štedrú dávku batožinového priestoru. Hyperšport, ktorý 4-člennej posádke odvezie aj 4 kufre? To je niečo, čo na trhu pre náročných zákazníkov rozhodne zaboduje. Ultra rýchle delo ponúka niekoľko ďalších vlastností, o akých konkurencia len sníva.

Koenigsegg Gemera - Mega-GT beštia s výkonom 1 727 koní!Zdroj: Koenigsegg.com

Gemera - rôzne druhy paliva, aj E85 alebo benzín

Freevalve systém umožňuje využitie flexibilné využitie rôznych druhov paliva. Gemera jazdí po naplnení etanolom druhej generácie, CO2 neutrálnym metanolom, ako čisto elektrické auto alebo dokonca aj na bežné druhy paliva ako E85 alebo benzín.

Limitovaná edícia – výroba 300 ks

Hyperšport disponuje až 3-metrovým rázvorom. Pri jazde využíva množstvo asistenčných systémov, ktoré zvyšujú pohodlie jazdy. Výrobca plánuje výrobu v limitovanom počte kusov. Na celom svete bude jazdiť len 300 exemplárov.

Koenigsegg Gemera - Mega-GT beštia s výkonom 1 727 koní!Zdroj: koenigsegg.com

Výkon 1 727 koní

Výkon zabezpečuje 2-litrový 3-valec s výkonom 441 kW, 608 koní a 600 Nm krútiaceho momentu. Doplnkový výkon zabezpečuje trio elektromotorov, vďaka ktorým hyperšport disponuje výkonom až 1 727 koní a 3 500 Nm krútiaceho momentu.

Koenigsegg Gemera - Mega-GT beštia s výkonom 1 727 koní!Zdroj: koenigsegg.com" data-iml="6782.785000046715

Akcelerácia

Z parametrov rýchlosti ostáva rozum stáť. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h len 1,9 sekundy, doslova berie dych. Maximálna rýchlosť vozidla je stanovená na 400 km/h! 800-voltová batéria umožňuje dojazd 50 kilometrov. Pri využití elektrického pohonu stroji umožňuje dosahovanie rýchlosti až 300 km/h!

Koenigsegg Gemera - Mega-GT beštia s výkonom 1 727 koní!Zdroj: reddit.com

Čerešnička na torte

Chuťovkou a čerešničkou na torte je riadená zadná náprava. Napriek elektromotorom niet pochýb, že pri jazde nebude chýbať zaujímavý zvukový prejav s revom motora! Oficiálnu cenu nie je výrobcom zverejnená. Odhaduje sa, že sa cena pri kúpe extrémnej výkonnej Gemery vyšplhá až na čiastku 1 200 000 eur. Ako sa uchytí na trhu? Ktoré vlastnosti ťa zaujali najviac? Existuje niečo, čo by si novej vlajkovej lodi na „Mega GT“ trhu vytkol? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch.

Zdroj: gtspirit.com

Video: Koenigsegg Gemera - Mega GT s výkonom 1727 koní

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Dízel na benzín nebude: Spaľovací motor zachráni homogénne spaľovanie!Dízel alebo benzín? Kedysi bola voľba výberu pohonu veľmi jasná. Naftový pohon je na...2. Máj, 2020
02Ruský test odolnosti: Podarilo sa zničiť nezničiteľný Mercedes? Existuje šialenejšia skúška výdrže ako samotné zničenie vozidla? Ruský test vystavil...28. Apríl, 2020
03Brabus dokončil Plačkovej Géčko za 200 000 eur Zuzane Plačkovej doručil top úpravca jej nové Brabus delo. Kultový Mercedes-Benz si nechala...6. Apríl, 2020