Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Mercedes-AMG C43: 300 kW z štyroch valcov dvojlitra, žiaden šesťvalec

Minulá generácia Mercedesu triedy C ponúkala naozaj široké spektrum agregátov. Siahalo od základných motorov až po mohutný štvorlitrový osemvalec. Pri prechode na súčasnú generáciu však automobilka oznámila, že tomuto širokému spektru je koniec a ponuka bude obsahovať výlučne štvorvalce. Aj keď to mohlo pôsobiť ako šok, tak Mercedes je na toto už dávno pripravený.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
04.05.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Mercedes-Benz

Mercedes-AMG C43: 300 kW z...

Auto-moto zaujímavosti

Veď si stačí zobrať Mercedes triedy A. Jeho najvýkonnejšia verzia A45S má výkon až šialených 309 kW (420 k), tiež z dvojlitra. Preto nie je prekvapením, že nová trieda C a konkrétne verzia C43 bude mať tiež rovnaký objem motora a výkon 300 kW (408 k). Automobilka však tvrdí, že motor M139I je prekopaný a vylepšený.

Mercedes-AMG C43: 300 kW z štyroch valcov dvojlitra, žiaden šesťvalecZdroj: Mercedes-Benz

Pri konštrukcii technici využili skúsenosti, ktoré Mercedes nabral v pôsobení v pretekoch Formula 1. Okrem toho, že motor využíva 48-voltový mild-hybridný systém je dôležitou správou, že turbo získalo malý elektromotor, ktorý ho roztočí, kým sa roztočí samo výfukovými plynmi. Takýto nový prístup má eliminovať výraznejšiu turbodieru a má tiež zlepšiť okamžité reakcie na stlačenie akceleračného pedálu.

Mercedes-AMG C43: 300 kW z štyroch valcov dvojlitra, žiaden šesťvalecZdroj: Mercedes-Benz

Mercedes s týmto motorom mieri na pozície, ktoré má aktuálne naftová Audi S4 a najmä benzínové BMW M340i. Tieto konkurenčné vozidlá sa spoliehajú na agregáty s dvoma valcami naviac a taktiež litrom objemu naviac.

Mercedes-AMG C43: 300 kW z štyroch valcov dvojlitra, žiaden šesťvalec

Tento motor však nebude ešte stále vrcholnou motorizáciou modelu. Tá príde ešte neskôr a bude mať označenie klasicky C63. Výkon bude naozaj extrémny a stále bude pod kapotou dvojlitrový štvorvalec. Už v prípade C43 je to naozaj šialenosť a výkon na liter je dych vyrážajúcich 150 kW (204 k). To je naozaj údaj, ktorý dokáže šokovať a väčšinou ho ostatné automobilky dosahujú z dvoch litrov objemu. Takéto výkony boli len pár rokov dozadu naozaj výsadou hlavne športových špeciálov a určite sa nechystali pod kapoty relatívne bežných sedanov.

Mercedes-AMG C43: 300 kW z štyroch valcov dvojlitra, žiaden šesťvalecZdroj: Mercedes-Benz

Od základných verzií Céčka sa C43 odlíši nielen výkonom a celkovou charakteristikou, ale aj vizuálne a očividné budú doplnky karosérie a iné zliatinové disky. Balík nárazníkov a prahov je síce jasný, ale môže byť ľahko zamenený s AMG balíkom, ktorý je príplatkový aj pre základné motorizácie. Avšak koncovky výfuku budú pre C43 špecifické a budú podobným poznávacím znamením ako nápisy Turbo Electrified.

Mercedes-AMG C43: 300 kW z štyroch valcov dvojlitra, žiaden šesťvalec

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Mercedes Benz triedy T dáva Citanu punc prémiovostiMinulá generácia Mercedesu Citan nebola úplným predajným hitom. Bola hlavne zameraná na...27. Apríl, 2022
02Subaru XV je také auto ako boli kedysiPonuka automobilky Subaru je veľmi jednostranne zameraná. Všetky autá sú jednoducho...3. Máj, 2022
03Test: Mercedes-Benz C220d All-Terrain – Do každej situácie?Po predstavení novej generácie Triedy C ukázal Mercedes aj praktickejšiu verziu, ktorej...16. Február, 2022