Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Mercedes-Benz ukázal inovované GLE, rozdiely nevidno

Mercedes si pripravil modernizáciu svojho modelu s názvom GLE, ktorý v minulej generácii prešiel od označenia ML. Aktuálna generácia je na trhu od roku 2019 a to znamená, že je najvyšší čas na jej vylepšenia vo forme decentného faceliftu. Ten prichádza naozaj takmer inkognito.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
08.02.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Mercedes-Benz

Mercedes-Benz ukázal...

Auto-moto zaujímavosti

Automobilka zmenila svoj model GLE výhradne vpredu. Zmeny sa však týkajú ako SUV, tak SUV kupé, ktoré v ponuke existujú. Horizontálna lišta v prednej maske má po novom iný vzhľad a má segmenty s výrezmi v tvare chrómových obdĺžnikov. Zmena sa nedotkla svetiel, čo sa týka tvaru samotného, ale Mercedes prispôsobil jednotlivé súčasti systému pre nové použitie. Vzadu sa udialo presne to isté, zmenili sa svetlá. Ale nie tvarovo, iba štýlom usporiadania jednotlivých súčastí. Zvonka toho nebolo treba robiť viac a vozidlo ostalo vlastne takmer rovnaké.

Mercedes-Benz ukázal inovované GLE, rozdiely nevidnoZdroj: Mercedes-Benz

Interiérová pesnička je tiež veľmi podobná. Miesto pôvodného volantu je teraz štandardne volant s dotykovými prvkami na jednotlivých lúčoch. Áno, aj tu môže byť 6-lúčový kúsok ak má auto balík doplnkov AMG. Vodič pomocou dotykových plôch dokáže ovládať nielen základné prvky, na ktoré sme zvyknutí, ale pomocou dvoch dotykových plôch na pohyb prsta aj obidva displeje. Z vrcholného Maybachu prichádza chrómové vylepšenie výduchov a tiež čierny pianový lak na rôznych ďalších plochách.

Stredový displej príde s možnosťou zobrazenia ďalších terénnych údajov. Dokáže zobrazovať náklony, nielen v pozdĺžnom, ale aj v priečnom smere, natočenie kolies a aj pohľad na samotné kolesá. Pre tých, čo ťahajú prívesy sa určite bude hodiť Plánovač ciest s prívesom. Ten vypočíta najlepšiu trasu do cieľovej destinácie zohľadňujúc príves, ktorý ťaháte. Pri cúvaní bude zase nápomocný nový cúvací asistent.

Mercedes-Benz ukázal inovované GLE, rozdiely nevidnoZdroj: Mercedes-Benz

Výraznou rovinkou obnovených modelov bude nový systém plug-in hybrid s mnohými vylepšeniami. V modeloch s označením GLE400e 4matic pribudne výkon elektromotoru. V systéme teda bude figurovať 100 kW (136 k) elektrický motor ku dvojlitrovému štvorvalcu. Celkový výkon sústavy je 280 kW (381 k) a krútiaci moment dosahuje hodnotu až 650 Nm. Takýto systém stačí na zrýchlenie na stovku za 6 sekúnd a batéria má kapacitu 23,3 kWh. Ostatné motory dostanú 48-voltový mold hybridný systém. Vlastne tak, ako mali doteraz.

Mercedes-Benz ukázal inovované GLE, rozdiely nevidnoZdroj: Mercedes-Benz

Zmeny sa dotknú aj vrcholných modelov AMG GLE53 a AMG GLE63 S. Tie dostanú rovnaké vylepšenia predných svetlometov a tiež jemne inú prednú masku. Výraznou výhodou vylepšeného modelu AMG GLE53 bude zvýšenie krútiaceho momentu na hodnotu 560 Nm vďaka inému nastaveniu riadiacej jednotky a väčšiemu turbu. Táto verzia bude mať stále radový trojliter, ktorý dosahuje výkon 317 kW (430 k). Zo zrýchlenia sa, vďaka lepšiemu krútiacemu momentu, podarilo ukrojiť 0,1 sekundy. Pohonná jednotka v prípade najvýkonnejšieho GLE63 S má stále rovnaké parametre a stále je štvorlitrovým osemvalcom s dvomi turbami.

Mercedes-Benz ukázal inovované GLE, rozdiely nevidnoZdroj: Mercedes-Benz

Na trh sa vylepšená forma druhej generácie modelu GLE dostane neskôr tento rok, predpokladáme, že na jeseň. Aj keď je toto oživenie zaujímavé, stále je to nič v porovnaní s tým ako prepracoval svoj model v tejto triede konkurenčný výrobca z Mníchova. Mercedes GLE však musí zvládnuť nielen toho, ale aj zástupcov koncernu VW. Veď ten má v ponuke Audi Q7, ale tiež Porsche Cayenne, ktoré je rovnako na vysokej úrovni, ale cenovo možno ešte na vyššej ako práve toto GLE.

Mercedes-Benz ukázal inovované GLE, rozdiely nevidnoZdroj: Mercedes-Benz

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Aj elektrický Mercedes EQT chce ísť kempovaťMercedes ukázal, že aj malý automobil ako trieda T, ktorá je vlastne malým úžitkovým autom...9. December, 2022
02Mercedes CLA má facelift, kde sú zmeny?Rok 2013 bol rokom kedy automobilka Mercedes šokovala rozšírením modelového radu...31. Január, 2023
03BMW X5 aj X6 majú novú tvár, neľakajte sa, je konzervatívnaBMW má hierarchiu svojich modelov pevne rozdelenú. Niektoré modely môžu šokovať, niektoré...8. Február, 2023