Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Mercedes CLA má facelift, kde sú zmeny?

Rok 2013 bol rokom kedy automobilka Mercedes šokovala rozšírením modelového radu predokolkových vozidiel o nové štvordverové kúpe s označením CLA. V rámci hierarchie je to niečo ako kupé od Triedy A Od toho času už máme druhú generáciu, ktorá prišla v roku 2019 a priniesla znova dve rôzne karosérie, klasický sedan vytvárajúci dojem štvordverového kupé a športovo ladené kombi. Od roku 2019 však prešlo dosť veľa času na to, aby automobilka predstavila facelift tohto stále obľúbenejšieho modelu.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
31.01.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Mercedes-Benz

Mercedes CLA má facelift,...

Auto-moto zaujímavosti

Vozidlo, ktoré je postavené na predokolkovej platforme je už interiérovo aj exteriérovo rozmermi takmer ako väčší model, trieda C. Automobilka pripravila modernizáciu pre obe karosérie naraz a aj pre verzie AMG. Modernizácia je v znamení elektrifikácie a miernych retuší vzhľadu. Na osvedčených receptoch predsa netreba nič zásadné meniť.

Tým najväčším vylepšeným nového modelu je trochu inak štylizovaný predok s novou maskou chladiča s hviezdnym vzorom. Jemné vylepšenia zasiahli aj predné svetlomety, ktoré prichádzajú s iným rozložením jednotlivých elementov. Rovnako striedme vylepšenia sa predvádzajú aj v zadnej časti a tu je najväčším vylepšením iný zadný difúzor. Novinkami však budú dve nové modré farby, jedna s názvom Hyper Blue a druhá Starling Blue. Ako je to pri takýchto modernizáciách zvykom, výrazné zmeny prišli aj v ponuke dizajnu kolies. Pribudnú 3 nové tvary. Základom veľkostí bude 17 palcov a maximum bude 19 palcov.

Mercedes CLA má facelift, kde sú zmeny?Zdroj: Mercedes-Benz

Interiér modelu sa nezmení až tak zásadne, ale novinkou bude úplne nová verzia MBUX, ktorá pobeží v základnom stave na displejoch s uhlopriečkami 7 a 10,25 palca. Za príplatok bude možné zvoliť väčšie displeje na obe miesta a ďalší príplatok prinesie aj možnosť siahnuť po prémiovej aparatúre Burmester. Základom výbavy budú komfortné sedadlá, ktoré budú na čalúnenie využívať umelú kožu Artico a látku.

Interiér získal aj vylepšené obloženia, ktoré môžu byť kľudne aj so vzhľadom tmavého karbónu, či rôznych druhov dreva. Na výber je aj imitácia alcantary hnedej farby. Do ponuky asistentov prichádza obnovený balík parkovania so štandardnou tristošesťdesiat-stupňovou kamerou. Driver Assistant Package má tiež vylepšený systém udržiavania v pruhoch vďaka vylepšenému ovládaniu volantu.

Mercedes CLA má facelift, kde sú zmeny?Zdroj: Mercedes-Benz

Aj verzie AMG dostanú rovnaké zmeny, čo znamená, že s novými svetlami a prednou častou príde aj AMG CLA35 a AMG CLA45 S. Pre verziu 35 bude maska ešte viac špecifická. Ale ešte výraznejšia zmena je pod kapotou tohto vozidla. Dvojliter s výkonom 225 kW (306 k) bude mať 48-voltový elektrický systém s štartér-generátorom, ktorý bude pôsobiť ako mild hybrid. Vozidlo bude mať 400 Nm. Pre AMG CLA45 S bude štandardom dvojliter s dvomi turbami, ktoré prispievajú k celkovému výkonu 310 kW (411 k) a krútiaci moment vrcholiaci hodnotou 500 Nm. Elektrifikácia by sa mala dotknúť aj všetkých ostatných motorov, ktoré ale nebudú mať zvýšený výkon, budú mať len zlepšenú možnosť úspory paliva.

Mercedes CLA má facelift, kde sú zmeny?Zdroj: Mercedes-Benz

Na náš trh sa vozidlá s novou tvárou dostanú už v priebehu tohto roka a o presnejších technických detailoch budeme určite informovať v momente ako ich budeme vedieť. Veď motorov má CLA toľko, že by len tabuľka vystačila na veľkú časť dňa v prípade porovnávania.

Mercedes CLA má facelift, kde sú zmeny?Zdroj: Mercedes-Benz

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Aj elektrický Mercedes EQT chce ísť kempovaťMercedes ukázal, že aj malý automobil ako trieda T, ktorá je vlastne malým úžitkovým autom...9. December, 2022
025,5 roka čakania: 1. exkluzívny Mercedes-AMG One doručený majiteľovi!Extrémny čas doručenia? Svoj vytúžený Mercedes vlastní po 5,5 roku čakania! Nenechaj si...26. Január, 2023
03Lacnejší Land Rover: Nový Hyundai Santa Fe Štandardná stratégia je preraziť vlastným nápadom a zaujať s originálnym imidžom. Stále...28. Január, 2023