Mercedes predstavil najmenší All-Terrain, prichádza s ním Trieda C

Pri predstavení najnovšej generácie Mercedesu Triedy C bolo jasné, že sa výrazne rozšíri aj počet verzií, ktoré toto auto ponúkne. Okrem kombi a sedanu, ktoré sú povinnosťou sa aktuálne ukázala aj úplná novinka, terénne zdvinhnuté kombi All-Terrain.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
18.08.2021
Diskusia:
Zdroj: Mercedes-Benz

Mercedes predstavil...

Auto-moto zaujímavosti

Od ostatných kombi sa bude All-Terrain líšiť presne tým, čím sa líši aj v prípade Triedy E. Bude mať výrazné oplastovanie karosérie a tiež bude mať zvýšenú svetlú výšku. Reálne získa All-Terrain až 40 milimetrov svetlej výšky naviac. Kvôli tomu bolo nutné trochu upraviť aj zavesenie kolies, čiže toto nie je len kozmetický ťah.

Oproti bežným nízkym verziám má táto aj dva režimy naviac. Pribudol Offroad, ktorý je určený, prekvapivo, do terénu a Offroad+ s udržiavaním konštantnej rýchlosti pri zjazde z kopca. Tento systém pomáha udržať auto v priamom smere aj pri výraznejších klesaniach.

Mercedes predstavil najmenší All-Terrain, prichádza s ním Trieda CZdroj: Mercedes-Benz

Tak ako pre ostatné verzie, aj tu sa Mercedes podujal ponúknuť LED-kové svetlá Digital Light. Tie dokážu naozaj extrémne dobre osvetliť vozovku. Do 50 kilometrov za hodinu dokonca majú extraširoký režim pre terénne režimy. Toto príde vhod pri nočnom, alebo aspoň večernom prejazde terénnych nerovností.

Okrem samotného plastového lemovania okolo celého auta sa All-Terrain bude líšiť aj inou prednou maskou. Bude mať jednu vertikálnu lištu s otvormi, ktorá má evokovať masky používané na SUV modeloch automobilky. Terénne prevedenie nič nemení na praktickosti verzie kombi. Štandardný objem batožinového priestoru má stále 490 litrov a po sklopení zadných sedadiel sa dostáva až na 1510 litrov. Štandardne bude elektricky otváraný.

Mercedes predstavil najmenší All-Terrain, prichádza s ním Trieda CZdroj: Mercedes-Benz

Infotainment ponúkne aj novú funkciu, ktorá bude zobrazovať terénne záznamy a vlastnosti terénu ako náklon v pozdĺžnom a aj priečnom smere. V ponuke bude aj elektricky výsuvné ťažné zariadenie, ktoré potiahne až 1800 kilogramový príves. Tomu je prispôsobené aj ESP, ktoré stabilizuje celú jazdnú súpravu.

Mercedes predstavil najmenší All-Terrain, prichádza s ním Trieda CZdroj: Mercedes-Benz

Každý z motorov bude spojený s deväťstupňovým automatom, ktorý bude spolupracovať s pohonom všetkých kolies 4Matic. O motoroch sa dá všeobecne povedať, že to budú dvojlitrové štvorvalce, čo však nie je pri novej Triede C prekvapením. Každý z motorov však bude vybavený integrovaným štartér-generátorom pre mild-hybridnú funkciu. Nové dvojlitre patria do rodiny modulárnych agregátov, ktoré automobilka aktuálne využíva vo všetkých modeloch.

Mercedes predstavil najmenší All-Terrain, prichádza s ním Trieda CZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Nové BMW 4 Gran Coupe pokračuje dizajnom v stopách dvojdverového kupéBMW postupne obnovuje trojkové a štvorkové modely svojej ponuky. Vlastne posledným, ktorý...18. Jún, 2021
02Peugeot pokračuje s peknými autami, ukázal nový kombík 308 SWPeugeot postupne mení celý rad 308. Začal hatchbackom, ale teraz prichádza rovnako pekné...24. Jún, 2021
03Takmer nejazdené 20-ročné combi: Top stav, 39 990 Eur!Od roku 1999 najazdil tento krásny nečakane málo, na tachometri svieti nájazd len 43 779...24. Júl, 2021