Mercedes vylepšil štvordverové AMG GT, najviac zmien je vnútri

Automobilka Mercedes-Benz ukázala ako bude vyzerať inovovaný model AMG GT so štyrmi dverami. A ak budete vonkajšie tvary podrobne skúmať, tak to zistíte. Tie sa nezmenili vôbec, všetky inovácie sú skryté vo vnútri.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
15.06.2021
Diskusia:
Zdroj: Mercedes-Benz

Mercedes vylepšil...

Auto-moto zaujímavosti

Aj keď sú tvary modelov so šesťvalcom stále rovnaké, je možné na ne použiť balík, aby vyzerali ako vrcholná verzia s V8. Najväčšou zmenou zvonka teda bude použitie nových farieb. V ponuke pribudne nová modrá metalická, nová modrá matná a biela, tiež s matnou povrchovou úpravou. Dizajn auta môžu ešte zmeniť aj rôzne zatmavené prvky s balíkom AMG Night Package II. Nie je to len o čiernej farbe, ale aj o tmavom chróme. Naviac bude možné kombinovať balík Night s karbónovým balíkom.

Mercedes vylepšil štvordverové AMG GT, najviac zmien je vnútriZdroj: Mercedes-Benz

Viac zmien sa dá nájsť v interiéri. Veď čokoľvek je viac ako nič. Na výber bude viac interiérových farieb. Ale to nie je zďaleka všetko, čo je iné vo vnútorných častiach štvordverového AMG GT. Podobne ako majú ostatné nové modely, aj tento dostal nový volant s dotykovými ovládačmi a kapacitným zisťovaním, či sú ruky tam, kde majú byť. Systém mikropohybov je teda minulosťou aj pri tomto modeli.

Novinkou bude aj balík výbavy Edition, ktorý aj pre šesťvalce prinesie štandardne vzhľad výkonnejšieho motora V8 Styling Package. Karoséria verzie je lakovaná tmavým lakom s červenými odleskami a je doplnená chrómovými detailami. K celku teda ladia aj strieborné zliatinové disky.

Mercedes vylepšil štvordverové AMG GT, najviac zmien je vnútriZdroj: Mercedes-Benz

A teraz to prichádza, inovovaný AMG GT so štyrmi  dverami predstavila automobilka iba so šesťvalcami. To znamená základný model AMG GT43 s radovým šesťvalcom, ktorý produkuje 270 kW (367 k). Má však doplnok vo forme mild-hybridného EQ Boost. Ten pridáva 16 kW (22 k). Ale iba v niektorých režimoch, takže sa nedá pripočítať ku samotnému výkonu motora. Krútiaci moment spaľovacieho motora je 500 Nm, ale EQ Boost má 250 Nm. V prípade tohto, základného, motora je v ponuke buď zadokolka, alebo pohon všetkých kolies 4Matic+. Bez ohľadu na pohon majú obe verzie automatickú deväťstupňovú prevodovku. Kým zadokolka dokáže spraviť stovku za 5 sekúnd, štvorkolka uberie 0,1 sekundy.

Mercedes vylepšil štvordverové AMG GT, najviac zmien je vnútriZdroj: Mercedes-Benz

Zatiaľ bude vrcholom inovovanej verzie modelu to, čo sa skrýva pod označením AMG GT53. Už má štandardne pohon všetkých kolies a prevodovka je rovnaká. Znova trojlitrový šesťvalec pracuje pod prednou kapotou. Ale má viac výkonu. Ponúka 320 kW (435 k). EQ Boost má, v tomto prípade, rovnaké parametre. Zvýšený je aj krútiaci moment spaľovacieho motora. Dostal sa na 520 Nm. Táto, zatiaľ najvýkonnejšia inovovaná verzia, zvládne šprint na stovku za 4,5 sekundy.

Otázka je aká príde ďalšia verzia. Je takmer stopercentne isté, že AMG GT63 S bude mať znova V8, avšak stále viac a viac sa vynárajú informácie o plug-in hybridnom AMG GT73. To bude mať ešte vyšší výkon a zároveň bude podporovať jazdu výlučne na elektrickú energiu. Aj keď ten elektrický doplnok bude mať skôr poslanie zvyšovania výkonu ako znižovania spotreby.

Mercedes vylepšil štvordverové AMG GT, najviac zmien je vnútriZdroj: Mercedes-Benz

O tom, že prídu aj osemvalce netreba diskutovať, lebo stále existuje Porsche Panamera, ktoré osemvalce a vysoké výkony má. Vlastne nové AMG GT73 s plug-in hybridom by sa malo postaviť práve proti Panamere Turbo S e-Hybridu.

Mercedes vylepšil štvordverové AMG GT, najviac zmien je vnútriZdroj: Mercedes-Benz

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Najvýkonnejšie Bentley Continental GT má byť aj najagilnejšieBentley postupne predvádza verzie jednotlivých novších modelov. Aktuálne sa na svetlo sveta...25. Marec, 2021
02Prečo je Mercedes-Benz GLA250e zaujímavým plug-in hybridom?Mercedes na svojej najmenšej platforme disponuje fakt výborným plug-in hybridom. A okrem...5. Apríl, 2021
03Elektrický Mercedes-Benz EQS dá na nabitie až 770 kilometrovMercedes predstavil vrchol svojej ponuky elektrických vozidiel. Je ním veľký sedan EQS,...16. Apríl, 2021