Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Meyer Manx 2.0 Electric: Legendárna bugina sa vracia ako elektromobil

Každý určite videl v nejakom filme buginu s charakteristickými tvarmi, ktorá mala kedysi dávno základ vo Volkswagene Chrobák úplne tej prvej generácie. Tieto Legendárne tváry prešli znovuzrodením a vracajú sa vo forme elektromobilu Meyer Manx 2.0 Electric a už onedlho bude možné si plážové vozidlo kúpiť.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
16.08.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Meyer Manx

Meyer Manx 2.0 Electric:...

Auto-moto zaujímavosti

Základné tvary ľahkej karosérie na trubkovom ráme ostávajú úplne totožné, len s niektorými vylepšeniami, ktoré vyplývajú z doby predstavenia a použitia. Inak je to stále návrat do šesťdesiatych rokov minulého storočia, takže v cene je cestovanie v čase o 70 rokov dozadu.

Za príjemnými ikonickými tvarmi a hlavne výrobou je Bruce Meyers, ktorý sa v roku 2020 takmer dožil 94 rokov. Novú generáciu buginy bude vyrábať firma Trousdale Ventures ako model Meyer Manx 2.0 Electric. Pod karosériou teda bude elektrická sústava, ktorá ponúkne viacero možností.

Meyer Manx 2.0 Electric: Legendárna bugina sa vracia ako elektromobilZdroj: Meyer Manx

Základom pre ponuku bude batéria s kapacitou 20 kWh a na želanie môže byť batéria, ktorá bude mať 40 kWh. Vzhľadom na hmotnosť medzi 580 a 800 kg bude aj dojazd naozaj slušných 230 až 460 kilometrov, podľa toho aká batéria bude použitá. Nízka hmotnosť stojí aj za možnosťou šprintu z nuly na 100 za 4,5 sekundy v prípade výkonnejšej batérie a zároveň výkonnejšieho elektromotora.

Výrobca zatiaľ oznámil, že vozidlo bude mať maximálny výkon 150 kW, čo je 204 koní. Krútiaci moment bude až 325 Nm. Vysoký výkon bude mať práve verzia s väčšou batériou.

Meyer Manx 2.0 Electric: Legendárna bugina sa vracia ako elektromobilZdroj: Meyer Manx

Každý kus bude mať štandardne kotúčové brzdy vpredu a vzadu, ale aj elektronickú parkovaciu brzdu. Predné okno dostane štandardne stierače a taktiež nebude chýbať ani posilňovač riadenia. O rekuperáciu pri brzdení asi ani netreba hovoriť, ale zaujímavé bude ako sa auto vysporiada s aktualizáciami cez bezdrôtovú sieť. O cenách zatiaľ výrobca mlčí, ale pre rok 2023 bude dostupných 50 kusov tohto jedinečného vozidla. Podľa záujmu sa počet zvýši v ďalšom roku. V každom prípade bude vozidlo unikátom, ktorý určite zaujme v každom prostredí, kde sa zjaví.

Pôvodne však toto auto bolo vytvorené ako plážová bugina a to by mohla reálne spĺňať aj v novej elektrickej reinkarnácii, ktorá bude ozdobou každého vozového parku. Toto auto neašpiruje na titul jediného vozidla. V prípade kúpy bude určite druhé až tretie popri ostatných.

Meyer Manx 2.0 Electric: Legendárna bugina sa vracia ako elektromobilZdroj: Meyer Manx

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Honda HR-V: Revolúcia, či nie?Honda predstavila tretiu generáciu modelu HR-V, ktorý je logickým pokračovaním tej druhej a...16. August, 2022
025 zaujímavých historických aút do 20-tisícNiektoré automobilové akcie majú svoje čaro. Či už sa jedna o zrazy vozidiel priaznivcov...12. August, 2022
03Volkswagen Amarok: Nový štýl, nová identita, nová spoluprácaAutomobilka Volkswagen sa v roku 2010 pustila do segmentu pick-upov, ktorý je obľúbený...8. Júl, 2022