Modernizovaný Renault Trafic je naozaj lepší, nie je to len o maske chladiča

Renault stále ponúka model Trafic aj v osobnej verzii. Tá, ktorá má konkurovať duu Volkswagen Caravelle/Multivan je označená ako Spaceclass. Jeho modernizovaná verzia sa postupne etabluje na trhu a my sme skúsili alternatívu s najvýkonnejším motorom a automatickou prevodovkou.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
16.11.2021
Diskusia:
Zdroj: Autobazar.EU

Modernizovaný Renault...

Auto-moto zaujímavosti

Je nenápadnou možnosťou ako prepraviť až 8 pasažierov, ale záleží od preferencií a zvolenej kombinácie interiéru. Optimum pre komfort je pritom 7 sedadiel v usporiadaní 2+2+3.

Motory

Renault nič nemusel pri tomto zásadnejšom facelifte robiť s pohonnými jednotkami. Je to z dôvodu, že tie už zmenou prešli dávnejšie a Trafic prešiel z 1,6-litrových naftových štvorvalcov na dvojlitre. Odvtedy sa dá povedať, že predaje auta stúpli a je ich aj viac vidieť na cestách. V ponuke je dvojliter s dvomi výkonovými stupňami, ak sa bavíme o verzii Spaceclass.

Modernizovaný Renault Trafic je naozaj lepší, nie je to len o maske chladičaZdroj: Autobazar.EU

Slabšia možnosť je stále dostatočných 110 kW (150 k) a základ pre ňu je manuálna šesťstupňová prevodovka. Príplatok 2 900 eur znamená doplnenie dvojspojkového automatu so šiestimi prevodovými stupňami. A vrchol, ktorý má aj táto tmavočervená verzia má 125 kW (170 k). Z pohľadu dynamiky je to naozaj príjemné prekvapenie, aj keď prevodovka umne maskuje výkon a auto zase rýchlosť. Už to nie je ako na začiatku tejto generácie, kedy bolo cítiť pri 90-tke akoby auto šlo rýchlejšie. Aj hluk sa zmiernil.

Vnútro

Lepšie odhlučnenie je jedna vec a druhá sú pohodlné sedadlá v druhom a treťom rade. Ale zmeny sú hlavne v prednej časti. Vodič a spolujazdec majú najlepší výhľad na novú prístrojovú dosku. Už nemá tak detstkú tému ako doteraz. Z dielov, ktoré boli pôvodne z Clia štvrtej generácie totiž Trafic prešiel na diely z Clia piatej generácie. Predok tak vyzerá kvalitnejšie a má aj nový informačno-zábavný systém EasyLink, ktorý je rýchlejší a prehľadnejší.

Modernizovaný Renault Trafic je naozaj lepší, nie je to len o maske chladičaZdroj: Autobazar.EU

Zadná časť ponúka viacero možností usporiadania. Dva rady sedadiel môžu byť aj oproti sebe, avšak prehodiť ich takto vyžaduje určitú fyzickú zdatnosť. Sedadlá sú totiž delené 1:2 a práve dvojsedadlo nepatrí medzi ľahké kusy nábytku. Aj tu vyzerá možnosť sedemsedadlovej verzie o niečo lepšie, nakoľko samostatné sedadlá sú výrazne ľahšie. Avšak ak niekto potrebuje osem sedadiel, tak veľmi na výber nemá.

Vonkajšie tvary

Veľkou zmenou prešli vonkajšie tvary. Zadná časť síce ostala takmer rovnaká, ale predok je úplne iný. Má nové Full LED svetlá, má novú široko stavanú masku a pôsobí nielen elegantnejšie, ale aj širšie. Takisto sú nové aj zliatinové disky, ktoré majú, v tomto prípade kombinovaný povrch. Čierne lakovanie striedajú brúsené časti.

Modernizovaný Renault Trafic je naozaj lepší, nie je to len o maske chladičaZdroj: Autobazar.EU

Inak vyzerá Trafic už roky takmer rovnako. Je to logické, lebo práve toto usporiadanie je najefektívnejšie z pohľadu vnútorného priestoru. Veľký rozdiel však dokáže spraviť farba. Klasickú čiernu môže nahradiť napríklad tmavočervená, s ktorou aj predĺžená verzia, v ponuke sú dve dĺžky, Traficu vyzerá veľmi pekne.

Cena

Aj keď základná cena tejto verzie, 45 700 eur vyzerá celkom vysoko, tak je to stále suma, ktorú bežne stoja päťmiestne crossovery. Pritom k nej už netreba veľa prvkov priplácať. Balík Signature za 2 200 eur pridá sedemmiestne usporiadanie a posuvný vysúvací stolík a balíky Bezpečné cesty zase pridajú množstvo asistentov, ktorí nie sú v sériovej výbave. Kožené čalúnenie stojí 3 000 eur. V každom prípade ale teraz Trafic predstavuje reálnu alternatívu v tejto triede.

Modernizovaný Renault Trafic je naozaj lepší, nie je to len o maske chladičaZdroj: Autobazar.eu

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

0118 ročný Renault Clio s V6 za takmer 100 000 €!Renault Clio je autom, ktoré je tu s nami dodnes. Kedysi sa vďaka svojim kompaktným...19. September, 2021
02Renault predstavil plne elektrický Megane E-Tech ElectricRenault na elektrickú cestu nastúpil so súčasným modelom Megane, ktorý má nabíjateľný...9. September, 2021
03Renault Arkana hybrid: Akú spotrebu má pri bežnom jazdení?Určite si všetci pamätáte článok o prvej jazde s Renaultom Arkana. Vtedy bol cieľ jasný,...21. September, 2021