Mondeo už nekúpite s občajným benzínovým motorom

Ford predviedol novú ponuku modelu Mondeo a okamžite je jasné, že v nej niečo absentuje. Z ponuky vypadol už aj 1,5-litrový EcoBoost. V podstate však ostane jedna alternatíva, ktorá spaľuje benzín. Je ňou, samozrejme, hybrid.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
03.11.2020
Diskusia:

Mondeo už nekúpite s...

Auto-moto zaujímavosti

Fakt, že v ponuke bude iba hybrid tiež znamená, že benzín natankujete už len do kombi. Verzia liftback už nie je v cenníku. Táto bola aktuálna pred faceliftom. Výkon celej hybridnej sústavy v kombi je 138 kW (187 k) a jedinou prevodovkou, logicky, je eCVT.

V prípade averzie voči hybridom je stále v ponuke naftový dvojliter TDCI. Ten môže mať buď 110 kW (150 k), alebo 140 kW (190 k). Výkonnejšia verzia má štandardne 8-stupňový automat a môže mať aj pohon všetkých kolies.

Mondeo už nekúpite s občajným benzínovým motoromZdroj: Ford

Dôvodom na zoštíhlenie ponuky je, podľa očakávaní, pravidlo Európskej únie o emisiách. A tiež fakt, že za prvých 7 mesiacov tohto roka narástol záujem o hybrid o nezanedbateľných 25 percent. Pritom hybridné ústrojenstvo sa skladá z dvojlitrového benzínového motora s Atkinsonovým cyklom, elektromotora a malej 1,4 kWh batérie. Mondeo s hybridným pohonom dokáže jazdiť až niekoľko kilometrov v prísne elektrickom režime. Nevýhodou hybridného Mondea je, bez sporu, schodík v batožinovom priestore. Je menej drastický ako predtým v liftbacku pred faceliftom, ale stále je kufor menší ako v prípade ostatných verzii.

„Presun k úplne hybridnej ponuke benzínových agregátov je ďalším krokom v ceste elektrifikácie automobilky. Pre zákazníka je nájazd menší ako 20-tisíc ideálnym pre toto auto. Dokonca hybrid ponúka omnoho lepšiu ponuku ako naftové agregáty, pričom ho netreba nabíjať,“ hovorí Roelant de Waard, videprezident pre marketing, predaj a servis Ford of Europe.

Mondeo už nekúpite s občajným benzínovým motoromZdroj: Ford

Hovorí sa, že nová generácia Mondea môže doraziť už v priebehu budúceho roka. Ale hovorilo sa aj, že Mondeo nebude mať nástupcu. Takže treba len počkať ako to vlastne dopadne. Hybridný systém bude v ponuke aj s luxusnou výbavou verzie Vignale, ale aj športovo strihnutá ST-Line.

Základná cena modelu je 34 990 eur. Ale je so základnou výbavou Trend. Za ST-Line zákazník zaplatí 41 790 eur.

Mondeo už nekúpite s občajným benzínovým motorom

Mondeo je pritom jedným z hlavných konkurentov Volkswagenu Passat, či Škody Superb. Oba tieto modely si stále zachovali širokú ponuku motorov. Z ponuky však vypadol nielen Citroën C5, ale postupne sa viac a viac áut vzdáva svojich pozícií na základe dopytu po akýchkoľvek SUV a crossoveroch. Ford má však ponuku aj na tomto poli, Kuga je v ponuke aj s možnosťou zvoliť plug-in hybridnú technológiu.

Mondeo už nekúpite s občajným benzínovým motoromZdroj: Ford

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Ford Mustang Mach 1 bude mať manuál so synchroniáciou otáčokNebudeme chodiť okolo horúcej kaše. Práve Ford Mustang je najlacnejšia cesta ako sa dostať...22. Október, 2020
02Ford predviedol najvýkonnejšiu Pumu, má trojvalec a 200 koníFord Puma má pre bežné použitie v ponuke litrový trojvalec s prepĺňaním a viacerými...1. Október, 2020
03Ford Focus Mk III: Aký je a na čo si dať pozor pri kúpeFord v roku 2010 predstavil novú generáciu obľúbeného modelu Focus. V poradí tretia...9. Október, 2020