Mondeo už nekúpite s občajným benzínovým motorom

Ford predviedol novú ponuku modelu Mondeo a okamžite je jasné, že v nej niečo absentuje. Z ponuky vypadol už aj 1,5-litrový EcoBoost. V podstate však ostane jedna alternatíva, ktorá spaľuje benzín. Je ňou, samozrejme, hybrid.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
03.11.2020
Diskusia:

Mondeo už nekúpite s...

Auto-moto zaujímavosti

Fakt, že v ponuke bude iba hybrid tiež znamená, že benzín natankujete už len do kombi. Verzia liftback už nie je v cenníku. Táto bola aktuálna pred faceliftom. Výkon celej hybridnej sústavy v kombi je 138 kW (187 k) a jedinou prevodovkou, logicky, je eCVT.

V prípade averzie voči hybridom je stále v ponuke naftový dvojliter TDCI. Ten môže mať buď 110 kW (150 k), alebo 140 kW (190 k). Výkonnejšia verzia má štandardne 8-stupňový automat a môže mať aj pohon všetkých kolies.

Mondeo už nekúpite s občajným benzínovým motoromZdroj: Ford

Dôvodom na zoštíhlenie ponuky je, podľa očakávaní, pravidlo Európskej únie o emisiách. A tiež fakt, že za prvých 7 mesiacov tohto roka narástol záujem o hybrid o nezanedbateľných 25 percent. Pritom hybridné ústrojenstvo sa skladá z dvojlitrového benzínového motora s Atkinsonovým cyklom, elektromotora a malej 1,4 kWh batérie. Mondeo s hybridným pohonom dokáže jazdiť až niekoľko kilometrov v prísne elektrickom režime. Nevýhodou hybridného Mondea je, bez sporu, schodík v batožinovom priestore. Je menej drastický ako predtým v liftbacku pred faceliftom, ale stále je kufor menší ako v prípade ostatných verzii.

„Presun k úplne hybridnej ponuke benzínových agregátov je ďalším krokom v ceste elektrifikácie automobilky. Pre zákazníka je nájazd menší ako 20-tisíc ideálnym pre toto auto. Dokonca hybrid ponúka omnoho lepšiu ponuku ako naftové agregáty, pričom ho netreba nabíjať,“ hovorí Roelant de Waard, videprezident pre marketing, predaj a servis Ford of Europe.

Mondeo už nekúpite s občajným benzínovým motoromZdroj: Ford

Hovorí sa, že nová generácia Mondea môže doraziť už v priebehu budúceho roka. Ale hovorilo sa aj, že Mondeo nebude mať nástupcu. Takže treba len počkať ako to vlastne dopadne. Hybridný systém bude v ponuke aj s luxusnou výbavou verzie Vignale, ale aj športovo strihnutá ST-Line.

Základná cena modelu je 34 990 eur. Ale je so základnou výbavou Trend. Za ST-Line zákazník zaplatí 41 790 eur.

Mondeo už nekúpite s občajným benzínovým motorom

Mondeo je pritom jedným z hlavných konkurentov Volkswagenu Passat, či Škody Superb. Oba tieto modely si stále zachovali širokú ponuku motorov. Z ponuky však vypadol nielen Citroën C5, ale postupne sa viac a viac áut vzdáva svojich pozícií na základe dopytu po akýchkoľvek SUV a crossoveroch. Ford má však ponuku aj na tomto poli, Kuga je v ponuke aj s možnosťou zvoliť plug-in hybridnú technológiu.

Mondeo už nekúpite s občajným benzínovým motoromZdroj: Ford

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Ford Mustang Mach 1 bude mať manuál so synchroniáciou otáčokNebudeme chodiť okolo horúcej kaše. Práve Ford Mustang je najlacnejšia cesta ako sa dostať...22. Október, 2020
02Futuristický Hyundai Tucson pozná slovenské ceny, pozrite si koľko stojíHyundai predstavil nedávno novú generáciu modelu Tucson. Má nadviazať na veľmi úspešnú...27. Október, 2020
03Ford Focus Mk III: Aký je a na čo si dať pozor pri kúpeFord v roku 2010 predstavil novú generáciu obľúbeného modelu Focus. V poradí tretia...9. Október, 2020