Ford Mustang Mach 1 bude mať manuál so synchroniáciou otáčok

Nebudeme chodiť okolo horúcej kaše. Práve Ford Mustang je najlacnejšia cesta ako sa dostať ku novému autu s motorom V8. Teda ak sa bavíme o Európe. A jeho ponuku rozšíri špeciálna séria s názvom Mach 1, ktorý odkazuje na históriu.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
22.10.2020
Diskusia:

Ford Mustang Mach 1 bude...

Auto-moto zaujímavosti

Pôvodný Mach 1 fungoval v roku 1969. Pod kapotou alternovali hneď 4 rôzne motory V8 s výkonom od 184 kW (250 k). Poznávacím znamením boli výrazné čierne prvky exteriéru. Na kapote bol čierny stred a na dverách dole výrazný pás. Ten istý recept automobilka použila aj pri nástupcovi a štvrtá generácia sa zase vrátila ku tomuto vizuálu.

Ford Mustang Mach 1 bude mať manuál so synchroniáciou otáčokZdroj: Ford

Mach 1 sa teda vracia s najnovšou generáciou Mustangu a bude v ponuke aj v Európe. Vylepšenia nápadne pripomínajú tie, ktorými sa prezentoval špeciálny model Bullit. Avšak Mach 1 pridáva aj niečo z technických vylepšení.

Základom zmeny je teda vizáž. Na výber je až 8 farebných kombinácii, ale žltá s čiernymi prvkami žiari najviac zo všetkých. Výrazná grafika na kapote a bokoch bude pre špeciálnu verziu charakteristickým prvkom vizáže. K tomu sa pridáva iná maska chladiča a výrazný spojler v spodnej časti predného nárazníka. Rozdielne bude aj značenie. Nápis, či skôr logo, Mach 1 nebude len v zadnej časti, ale aj na blatníkoch a v prednej časti čierneho polepu kapoty. Dá sa povedať, že vizuál načerpal inšpiráciu u ostrejších bratov GT350 a GT500. Mach 1 bude stáť na 19-palcových diskoch obutých do pneumatík Michelin Pilot Sport 4.

Ford Mustang Mach 1 bude mať manuál so synchroniáciou otáčokZdroj: Ford

Niekoľko zmien prichádza aj do interiéru. Čierne čalúnenie s kontrastným prešívaním sa dá očakávať. A rovnako je očakávateľné aj použitie štítku na prístrojovej doske. Tým dôležitým faktorom pri pozeraní tohto auta je však nové naladenie.

Motor má výkon 339 kW (460 k) a stále poháňa výhradne zadné kolesá. Reálne bude tento model trochu priškrtený oproti verzii pre USA, lebo v Európe musí spĺňať emisné normy. Výrazným pozitívom je, že okrem desaťstupňového automatu bude možnosť voľby manuálu. Manuál Tremec má šesť prevodových stupňov a prichádza aj s možnosťou synchronizácie otáčok pri podraďovaní. Revmatch teda spraví zo kohokoľvek lepšieho šoféra.

Ford Mustang Mach 1 bude mať manuál so synchroniáciou otáčokZdroj: Ford

Takže je jasné akú prevodovku treba do auta zvoliť. Otázka už ostáva len, či ešte rýchlo zohnať Mustang Bullit, alebo počkať na Mach 1. Očakáva sa, že oproti Bullitu bude stáť asi o 4-tisíc eur viac.

Ford Mustang Mach 1 bude mať manuál so synchroniáciou otáčokZdroj: Ford

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Bentley Flying Spur je dostupné s V8. Stačí mu?Bentley má celkom vyprofilovanú ponuku motorov a postupne z ponuky Bentaygy zmizli aj...20. Október, 2020
02Ford predviedol najvýkonnejšiu Pumu, má trojvalec a 200 koníFord Puma má pre bežné použitie v ponuke litrový trojvalec s prepĺňaním a viacerými...1. Október, 2020
03Jaguar XF zásadne zmenil interiérJaguar XF prichádza s faceliftom. Konkurent BMW radu 5, Mercedesu Triedy S, Audi A6 ...13. Október, 2020