Futuristický Hyundai Tucson pozná slovenské ceny, pozrite si koľko stojí

Hyundai predstavil nedávno novú generáciu modelu Tucson. Má nadviazať na veľmi úspešnú predchádzajúcu generáciu, ktorú je vidno naozaj často aj na našich cestách. Nová generácia teda nemôže spraviť krok vedľa a musí bodovať aj cenami.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
27.10.2020
Diskusia:

Futuristický Hyundai...

Auto-moto zaujímavosti

To, čo má Tucson vpredu sú, podľa slov automobilky, anjelské krídla. Konkrétne tie schované svetlá sú takto označené. Pre nový model bude dostupných niekoľko motorov. So základným 1,6-litrovým a výbavou Comfort stojí 21 990 eur.

Už základná výbava má štandardne 17-palcové zliatinové disky, manuálnu klimatizáciu, či rádio podporujúce prepojenie Apple CarPlay, či Android Auto. Avšak tá absencia automatickej klimatizácie je dostatočným dôvodom siahnuť po výbave Family, ktorá stojí o 1 600 eur viac. Výkon motora je stále rovnakých 110 kW (150 k), ale pridáva aj vyhrievanie predných sedadiel, zadné parkovacie senzory, mäkké plasty vrchnej časti dverových výplní, či lepšie látkové čalúnenie.

Futuristický Hyundai Tucson pozná slovenské ceny, pozrite si koľko stojíZdroj: Hyundai

Verzia s automatickou prevodovkou, Family, s rovnakým motorom, má ako doplnok aj mild-hybridnú technológiu, ktorá vyšvihne cenu na 26 790 eur. Stále sa bavíme o verzii s pohonom predných kolies. Zaujímavá určite bude predokolka s inteligentným manuálom, mild-hybridom a výkonom 132 kW (180 k). Stojí od 25 390 eur.

Základná štvorkolka stojí tiež 25 390 eur, ale má znova ten nižší výkon a obyčajnú, neinteligentnú manuálnu prevodovku. V ponuke bude aj naftová alternatíva s objemom 1,6 litra a výkonom buď 85 kW (115 k), alebo 100 kW (136 k). Jedinou škvrnou v zaujímavom cenníku je teda absencia dvojlitrového naftového motora, ktorý mal u predchodcu 136 kW (185 k). S ním sa z ponuky potichu vytratil aj osemstupňový hydrodynamický menič. Jediný automat v tejto ponuke teda bude sedemstupňový s dvomi spojkami. Druhý je určený pre hybridné autá, ale plne hybridné.

Futuristický Hyundai Tucson pozná slovenské ceny, pozrite si koľko stojíZdroj: Hyundai

Ako náhrada najvýkonnejšieho naftového motora bude v ponuke hybridná verzia tak s predokolkou ako so štvorkolkou. Je to klasický full hybrid, nedá sa nabíjať z elektrickej siete. Má tiež automatickú prevodovku, ale so šiestimi prevodovými stupňami. Základná cena, podľa akciového cenníka, je 29 090 eur. Výbava Family je podobná, ale pohonná sústava odovzdáva 169 kW (230 k), čo z hybridu robí najvýkonnejší Tucson v ponuke. Hybrid so štvorkolkou bude stáť 32 890 eur, ale má ešte vyšší stupeň výbavy Style.

O najvýkonnejšej verzii bude mať čo povedať pripravovaný Tucson N. O tom sa už síce hovorilo pri predchodcovi, ale teraz sa má objaviť naozaj. Je sa na čo tešiť.

Futuristický Hyundai Tucson pozná slovenské ceny, pozrite si koľko stojíZdroj: Hyundai

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Opel Crossland stratil písmeno X počas faceliftuOpel Crossland X bol jedným z prvhých spoločných projektov Oplu a nového materského...15. Október, 2020
02Test: BMW X5M Competition – Tsunami výkonuBMW X5 je na trhu už od roku 1999, ale za tých 21 rokov už ukazuje svoju štvrtú generáciu,...30. September, 2020
03Pozrite si nový Hyundai Tuscon! Vyzerá ako z budúcnostiHyundai Tucson je jedným z najdôležitejších áut automobilky. Veď od roku 2004, kedy sa...15. September, 2020