Motoristické podujatia na Slovensku, ktoré by mal navštíviť každý milovník áut

Od prvých áut, ktoré postupne nahradili kone ako dominantný spôsob dopravy, už obehlo viac ako 100 rokov. Najprv sa ľudia zdráhali a nevideli v v automobiloch zmysel. No od vtedy sa nielenže auto stalo bežnou súčasťou našich životov, ale dokonca v mnohých prípadoch aj miláčikom, na ktorého ľudia nedajú dopustiť.

PR článok v Reklamné články
03.07.2017
Diskusia:

Motoristické podujatia na...

Reklamné články

Od prvých áut, ktoré postupne nahradili kone ako dominantný spôsob dopravy, už obehlo viac ako 100 rokov. Najprv sa ľudia zdráhali a nevideli v v automobiloch zmysel. No od vtedy sa nielenže auto stalo bežnou súčasťou našich životov, ale dokonca v mnohých prípadoch aj miláčikom, na ktorého ľudia nedajú dopustiť. Okrem samotného predaja áut, si ho môžete prenajať, môžete si k nemu dokúpiť rôzne doplnky, vytunovať ho, upraviť podľa seba. Skrátka, čo si zmyslíte, tak s veľkou pravdepodobnosťou to môžete urobiť.

Postupne sa, ako to už býva, začali budovať rôzne komunity automobilových nadšencov a rôzne podujatia. Tie však nie sú určené len pre nich, ale aj pre širokú verejnosť.

Na Slovensku je ich niekoľko, ktoré sa určite oplatí navštíviť. A nemusíte pritom byť nevyhnutne majiteľ drviča asfaltov, ktorý sa pozerá na ostatných iba v spätnom zrkadle. Stačí, ak by ste mali chuť prísť sa pozrieť na skvelú jazdu profesionálov alebo si pozrieť modely na živo, nielen na svojom počítači na obrázkoch.

Power Fest – Slovenský šprintérsky šampionát áut a motocyklov

Na Power Feste si každý milovník rýchlych áut a motocyklov nájde to svoje: od šprintov na ¼ míle, cez driftovanie po tuning. Kochať sa môžete rýchlymi a krásnymi skvostami, ktoré vám ponúknu ich tradičný rev motorov a dym spálených pneumatík. Ak chcete byť na mieste s najväčšou koncentráciou konských síl, tak Power Fest je tým miestom.

Histo Cup

Možno už z názvu tušíte, že toto podujatie sa bude týkať historických automobilov. Koná sa pravidelne na Slovakia ringu a nájdete v ňom pretekárske veterány a monoposty, ktoré vás očaria nielen vzhľadom ale aj výkonom.

ŠKBM Moldava – Majstrovstvá Slovenska v slalome

Klub ŠKBM Moldava od roku 2007 usporadúva pre širokú verejnosť motoristické akcie, ktoré majú za cieľ jediné. Pomôcť ľuďom a mladým talentom zdokonaľovať sa v ovládaní motorového vozidla. Stačí, ak máte vodičské oprávnenie skupiny B a môžete sa zúčastniť a vyskúšať si, aké to je pretekať. Mladší jazdci vo veku 15-18 rokov môžu jazdiť vozidlo do objemu 1600 cm³ v prítomnosti zákonného zástupcu.

Power Tuning party

Chceli by ste vidieť jedinečné upravené, luxusné, vzácne autá či superšporty? Staršie aj novšie modely? Tak Power Tuning party v Bratislave

Majstrovstvá Slovenska pretekov automobilov do vrchu - Dobšinský kopec

Toto motoristické podujatie nie je len obľúbené na Slovensku, ale od svojho vzniku v roku 1973 sa postupne vypracovalo až na podujatie európskeho formátu. V začiatkoch ste tu našli pretekárov zo Slovenska a Čiech. Dnes tu nájdete aj pretekárov z Rakúska, Maďarska, Talianska či Nemecka.

Okrem samotných pretekov býva aj večerné predstavovanie tímov, slávnostné otvorenie pretekov a zábavný program.

 

Článok pre vás pripravili špecialisti na prenájom áut z autopožičovne Rai.

V prípade potreby si vhodné auto môžete prenajať na www.rai.sk/sk/prenajom-pozicanie-auta.

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01VIDEO: vrtuľník pristál na ceste, posádka sa spýtala vodiča na cestuTo, že vás v meste zastaví náhodný turista na cestu k nejakej pamiatke nie je nič...25. Február, 2017
02Motoristická show Fifth Gear končíV posledných mesiacoch sa v médiách pravidelne objavujú správy buď o koncoch,...26. Máj, 2016
03Polícia pátra: Pozri si vandala, ktorý demoloval porsche Daniela Landu!Neznámy páchateľ pred časom poškodil luxusné porsche známeho speváka Daniela Landu! Hľadať...11. August, 2015