Naháňačka: Ford Fiesta vs. policajný vrtuľník

Niekoľko hodinová naháňačka sa na cestách len tak nevidí. Policajní dôstojníci prenasledovali nevyspytateľného vodiča z údolia San Fernando do Los Angeles. Aké šance na únik má Ford Fiesta v naháňačke s vrtuľníkom? Sleduj akčné zábery priamo zo zásahu polície!

rufus v Video sekcia
24.07.2020
Diskusia:

Video: Niekoľko hodinová...

Video sekcia

Niekoľko hodín trvajúci policajný zásah sa na cestách len tak nevidí. Dôstojníci prenasledovali nevyspytateľného vodiča z údolia San Fernando do Los Angeles. Prípad potrápil mužov zákona natoľko, že sa dostal do televízneho vysielania.

Ak sa ti niekedy stalo, že sa za tvojím automobilom objavil niektorý z policajných špeciálov, zrejme si ani na moment nezaváhal a zastavil. Tento vodič sa však rozhodol výzvu k zastaveniu vozidla ignorovať a zahrať sa s políciou hru, ktorá ho dostala do hlavných správ. Čo sa stalo?

Vodič po neúspešnom zastavení zošliapol plynový pedál a odštartoval dych berúcu akciu. Vrtuľník, inak osvedčený nástroj na ukončenie každej cestnej zápletky, sa z dohľadu náhle stratil. Ďalšie pokusy boli upriamené na iné zbrane. Zábery nakrútené na miestnej cestnej komunikácii skutočne pripomínajú scénu z amerických filmov. Posúď sám.

Zahraničné diaľnice priam vyzývajú k jazde s cieľom vyskúšať možnosti vozidla. Prekvapivo, teraz sa nejedná o žiaden zápas superšportu s policajnými silami. Prepletené vedľajšie cesty vyzývajú k nebezpečným manévrom. Zabudni na populárne Rýchlo a zbesilo. Vychutnaj si akciu v reálnej premávke!

Ako skončí naháňačka Ford Fiesta vs. policajný vrtuľník?Zdroj: youtube.com/ABC7

Ford Fiesta ST nie je žiaden zelenáč, ktorý by nezvládol konkurovať miestnym rivalom.  Napohľad, šedá myš, prekvapí reakciami, ktoré zmiatli aj mužov zákona. Kalifornská polícia mala čo robiť, aby nebola táto policajná operácia zásahovým fiaskom.

Na základe podozrenia, že vodič riadi motorové vozidlo pod vplyvom návykových látok, bol čas konať. Vodič stihol prekvapiť nebezpečnou jazdou v protismere, cez čerpaciu stanicu aj cez miestne parkovisko. Nie, nemal v úmysle zaparkovať a odovzdať sa do rúk polície! Na tachometri neváhal rozsvietiť rýchlosť 160 km/h!

Reportéri ABC7 sa postarali o strhujúcu zábavu, ktorá je vďaka strihom kamier mimoriadne pútavým divadlom. Ak si ešte nikdy nevidel unikať nenápadný Ford vrtuľníku, určite si nenechaj ujsť nasledujúce zábery. Do karát mu zahralo aj počasie. Pre okolie Los Angeles sú typické hmly. Tie boli záchranou muža s úmyslom úniku cez parkovisko. Ako to dopadlo? Mužovi sa skutočne podarilo vrtuľník „striasť.“.

Záver je pre vodiča v putách už menej lákavý ako jeho vystúpenie. Putá ho počkali v jeho dome v Rancho Palos Verdes a bude čeliť niekoľkým závažným obvineniam. Čaká sa na potvrdzujúce informácie. Tie ukážu, či šoféroval pod vplyvom návykových látok.

Aké šance na únik má Ford Fiesta v naháňačke s vrtuľníkom? Sleduj akčné zábery priamo zo zásahu polície vo videu pod článkom! Nikdy nepodceňuj „majáčiky“ v spätnom zrkadle! Ako by dopadla podobná naháňačka u nás? Podeľ sa s nami o svoje zážitky z ciest v komentároch.

Zdroj:  ABC7@Youtube

Ford Fiesta vs. vrtuľník

Video: Niekoľko hodinová naháňačka Fordu Fiesta s vrtuľníkom

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Americké Ferrari lepšie ako originál: 300 km/h, akcelerácia 0-100 km/h za 3 s.!Pri pohľade na túto mašinu len málokto zapochybuje, že sa jedná o Ferrari. Omyl, pozeráš sa...14. Júl, 2020
0272 m monštrum: Preprava 2 300 t ponorky berie dych!Videozáznam jednej z troch iránskych ponoriek triedy Kilo, ktoré sa prepravujú po ceste, sa...18. Júl, 2020
03Chyba pri parkovaní: Rusa 2x prešlo vlastné auto a spôsobilo nehodu!Kuriózny prípad - Čo všetko sa môže stať pri nevydarenom parkovaní v kopci? Chyba pri...20. Júl, 2020