Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Najdrsnejšia Dacia nie je lacná: Armádny 4x4 Duster z Nemecka za 32 990 €!

Jedným slovom, šialená. Táká je najnovšia úprava Dacie Duster, ktorá prichádza v špeciálnej vojenskej úprave. Najdrsnejšia Dacia Duster nie je lacná. Čo zákazník dostane za najdrsnejšiu Daciu z Nemecka za 32 990 eur?

rufus v Auto-moto zaujímavosti
30.01.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: carpoint

Video: Dacia Duster...

Auto-moto zaujímavosti

Pri pohľade na ešte odvážnejšie vlastnosti, môžeš nadobudnúť dojem, že sa s dizajnom a vlastnosťami obľúbeného vozidla „chcel pohrať“ samotný výrobca. O úpravu sa nepostarala automobilka. Za touto úpravou stojí predajca. Na konte ju má známy nemecký predajca značky Dacia, spoločnosť Carpoint. Carpoint sa dokáže „pohrať“ s povahou vozidla a vytvorí čosi výnimočné.

Cena – nie je lacný

Spoločnosť Carpoint v snahe o zvýšenie predajov vozidla išla cestou vlastnej úpravy a pohľadu na požiadavky zákazníkov. Ak presne vyhodnotili potreby zákazníkov, dočká sa tento model pozornosti a skorých rekordov predaja. Cena nie je lacná.  Táto verzia stojí o 11 000 eur viac ako najvyššia úroveň výbavy Dusteru s touto motorizáciou. Cena armádnej verzie? Najdrsnejšia Dacia Duster z Nemecka môže byť tvoja za 32 990 eur.

Dacia Duster Carpoint Edition beštia

Duster Carpoint Edition svieti maskáčovým kabátom a doplnkami v pôsobivej matnej čiernej farbe. Na ceste rozhodne nestroskotá. Postará sa o to široká výbava a úprava zvyšujúca priechodnosť vozidla. Zmenami prešla karoséria, čierne doplnky, ochranný rám a stúpačky. Vozidlo má nové pružiny a tlmiče, ktoré zväčšujú svetlú výšku vozidla a nové off-roadové disky s terénnymi pneumatikami.

Hráč do terénu

Tento stroj nie je rozmarom rozmaznaného zákazníka. Armádny Duster špeciál je postavený na objednávku pre armádu. Dýcha odolnosťou a konkurenčnou výhodou. Ak dokáže, čo sľubuje, bude odmenená pozornosťou zákazníkov aj napriek vyššej cene. Už na prvý pohľad vidíme, že toto nie je len vylepšenie imidžu. Dať na automobil lacný polep a „vykašľať sa na dotiahnutie očakávaných parametrov nemôže byť dostačujúcim riešením.

Výkon a 4x4 pohon

Pod kapotou nájdeš najvýkonnejšiu pohonnú jednotku, ktorú výrobca ponúka. Preplňovaný 4–valec 1,3 TCe 150 (110 kW) skvele plní svoju prácu. Výkon je na kolesá prenášaný spoľahlivou 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom 4x4.

Najväčšie úpravy

Spodné partie karosérie sú chránené masívnymi čiernymi prahmi, ktoré plnia funkciu stúpačiek. Najväčšie úpravy prebehli na dôležitej časti, podvozku. Nechýba ani predný ochranný rám. Na streche sa vyníma čierny strešný nosič, ktorý vytvára priestor na prevoz plnohodnotného rezervného kolesa. Aké obutie potrebuje Dacia Duster pre potreby armády? Duster Carpoint Edidion stojí na 16-palcových off-roadových diskoch s terénnymi pneumatikami s profilom 235/60.

Interiér a vzhľad

Komfort zvýši inteligentný infotainment, pohodlné sedačky, vyhrievanie sedadiel a klimatizácia. Interiér vozidla neprešiel výraznou zmenou vzhľadu, čo je určite škoda. Táto úprava si zaslúžila viac. To však nič nemení na fakte, že sa pozeráš na najdrsnejšiu úpravu populárneho bestselleru. To neznamená, že sa nemôže pýšiť slušnou výbavou. Aký zákazník by ocenil túto mašinu s extrémnou priechodnosťou a nenápadným dizajnom?

Strešný nosič s rezervným kolesom

Pozornosť už z diaľky upúta strešný nosič. Ten dvíha možnosti využitia a pohybu v teréne, keďže na cestovanie v nehostinnom teréne je potrebná výbava. V strešnom nosiči dostalo svoje miesto aj rezervné koleso, ktoré plnohodnotne plní určený účel. Dá sa povedať, že toto je prvý Duster, ktorý nie je určený pre masy.

Armádny Duster z Nemecka

Nebudeš veriť, ale na trhu vznikol dopyt, ktorý sa zaslúžil o narodenie armádnej Dacie Duster. Príjemná zmena, po plejáde nudnejších verzii, ktoré boli zamerané na maximálne zníženie ceny a nákladov. Zhotoviteľ sa necháva počuť, že toto je najdrsnejšia verzia, akú môže zákazník z modelu dostať, čo si o tom myslíš?

Zdroj: carpoint-nrw.de

Dacia Duster Carpoint Edition: Armádny Duster z Nemecka

Video: Dacia Duster Carpoint Edition z Nemecka

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Lacnejší Land Rover: Nový Hyundai Santa Fe Štandardná stratégia je preraziť vlastným nápadom a zaujať s originálnym imidžom. Stále...28. Január, 2023
02Pokorí auto za 10 000 eur luxusné SUV? Fiat vs. Land Rover!Dokáže auto za 10 000 eur pokoriť luxusné SUV? Sleduj nerovný súboj Land Roveru s cenovkou...22. Január, 2023
035,5 roka čakania: 1. exkluzívny Mercedes-AMG One doručený majiteľovi!Extrémny čas doručenia? Svoj vytúžený Mercedes vlastní po 5,5 roku čakania! Nenechaj si...26. Január, 2023