Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Nissan GT-R50 beštia: 1 zo 17 ks na svete na predaj

Príplatková metalíza Liquid Silver za 25 000 eur. 710 koní. Ultra limitovaná edícia. Nissan GT-R50 beštia od Italdesign je unikátne delo, ktoré trhá betón aj srdcia automobilových fanatikov. Rarita s poradovým číslom 11 je aktuálne na predaj. Za koľko? 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
18.10.2022
Diskusia:
Zdroj: legendarymotorcar.com

Video: Nissan GT-R 50 +...

Auto-moto zaujímavosti

Nissan GT-R50 je jedno z najšpeciálnejších moderných športových áut vyrobených na svete. Nissan GT-R z roku 2021. Číslo 11 z celkom iba 19 vyrobených kusov na celom svete. Ultra limitovaná edícia z pera dizajnérov uznávaného Italdesignu. Ručne vyrobený 3,8-litrový motor V6 VR38DETT s výkonom 710 koní a 793 Nm krútiaceho momentu.

Nissan GT-R50 Zdroj: nissan.com

2021 Nissan GT-R50

Zaujímajú ťa ďalšie detaily? Rozhodne stoja za pozornosť. O mimoriadne pôsobivý štýl jazdy sa postará 6-rýchlostná 2-spojková zadná prevodovka a voliteľné zadné hydraulické zadné krídlo v hodnote 35 000 eur. Nestačí? Technický stav je viac ako unikátny. Mimoriadne zachovalý exemplár v stave ako nového automobilu.

Z histórie

História japonského Nissanu siaha do roku 1911. Jeho automobily sa však až do 1982 – 1984, kedy nastalo premenovanie, označovali pod značkou Datsun. Nissan v roku 1989 vytvoril samostatnú luxusnú značku Infiniti. V roku 1999 uzavrel partnerstvo s Renaultom. Spoločnosť LMC aktuálne s hrdosťou ponúka na predaj tento Nissan GT-R50 2021. Nissan GT-R 50 je výsledkom spolupráce s japonskou automobilkou a Italdesignom (malým talianskym výrobcom karosérií). Je to automobil s najnovšou GT-R NISMO krvou a nezaprie v sebe dominantné vlastnosti.

Ultra limitovaná edícia

Nesie v sebe charizmu európskeho štýlu, japonského výkonu a talianskeho dizajnu a karosárskeho umenia. Po okázalom celosvetovom turné s prototypom GT-R50, ktorý sa objavil v Goodwoode a Spa-Francorchamps, sa Nissan rozhodol vyrobiť úzko limitovanú obmedzenú sériu, ktorá sa dostane len k malej skupine vyvolených V.I.P. zákazníkom. Tento skvost bude žiariť v zbierke veľmi malej skupiny VIP zákazníkov, nevzniklo ich ani 20 kusov.

Nissan GT-R50 beštia na predaj.Zdroj: legendarymotocar.com

Ručne vyrábaná karoséria z Talianska

Čo je na tomto automobile zaujímavé? Celú karosériu kompletne ručne vytvarovali remeselníci z Italdesignu. Za vzor si vyberali historické modely Nissanu. Vďaka inšpirácii z minulosti z dizajnu sála nadčasový dizajn, ktorý dodávajú vozidlu tvarové línie predchodcov.

Detaily

Zlaté zdobenie interiéru nemožno prehliadnuť, tiahne sa takmer po celej šírke vozidla. Zaujímavo riešené LED svetlomety sa ťahajú od podbehov kolesa až po okraj chladenia. Línia strechy je znížená o 54 milimetrov a má nižšiu strednú časť. Použité výrazné krídlo dokleplo športovo-ostrý vzhľad na jednotku.

Interiér

Nepôsobí lacno ani preplácane. Na palube boli použité 2 druhy karbónu. Nissan GT-R50 od Italdesign poteší milovníkov moderného, koňmi nabitého rukopisu. Stredová konzola, prístrojový panel a obloženie dverí dostali povrchové úpravy z uhlíkových vlákien spolu s čiernou Alcantarou. Čalúnenie je luxusné rovnako ako parametre. Jemnú taliansku kožu na sedadlách neprehliadneš.

Výkon 710 koní

Pretekárske Nissany inšpirovali NISMO k vylepšeniu ručne montovaného 3,8-litrový motor V6 VR38DETT. Ten je vyladený na výkon 710 koní. Zmeny v pohone zahŕňajú vyladené 2-ité vysokoprietokové turbodúchadlá s veľkým priemerom GT3 súťažných špecifikácií a väčšie medzichladiče. K ním úpravca pridáva vysokovýkonné kľukové hriadele, piesty, ojnice a ložiská. Tu súčet ďalších lákadiel nekončí. Svoje miesto tu dostali vysokoprietokové piestové olejové trysky, vstrekovače paliva s vyšším prietokom a tiež optimalizované systémy zapaľovania, sania a výfuku. Za zmienku stojí aj dokonalé odpruženie, ktoré je vyvinuté s plynule nastaviteľným systémom tlmenia BILSTEIN DampTronic® I. O brzdenie sa starajú 6-piestikovú predné a 4-piestikové zadné brzdy Brembo v povestnej jasno červenej farbe. Brzdové strmene ešte viac umocňujú celkový „vuau efekt“ z vozidla.

Obutie

Výrobca použil pneumatiky Michelin Pilot Super Sport s rozmermi 255/35 R21 vpredu a 285/30 R21 vzadu. Tieto pneumatiky sa starajú o potrebné „prilepenie“ k vozovke. Bez neho by dosahovanie extrémnej rýchlosti nebolo možné.

Nissan GT-R50 beštia na predaj.Zdroj: legendarymotocar.com

Rarita na predaj

 Tento konkrétny kúsok obsahuje niekoľko prídavných častí, ktoré dvíhajú cenu automobilu doslova prepočtom na autá. Pri sumách 25 až 35 000 eur hovoríme o poriadnej investícii. Tento konkrétny exemplár prišiel na trh v metalíze Liquid Silver za 25 000 EUR a výbavou obsahuje doplnky Nismo Red. Okrem krídla za 35 000 eur, autor vozidla príliš neexperimentuje s „aero paketom“ používaným pri akcelerácii a brzdení. Pozeráš sa na takmer nové vozidlo.

Cena

Predajca, spoločnosť Legendary Motorcar Company sa už od roku 1985 špecializuje na akvizície klasických a exotických vozidiel, predaj, zásielky, globálne získavanie, reštaurovanie a správu zbierok. Všetky stroje z ich ponuky áut na predaj si zrejme zamiluješ. Ide vždy o vzácnu a jedinečnú príležitosť ako pridať do svojej zbierky ultimátne a najkrajšie zberateľské GTR vôbec. Cenu predajcovia aktuálne neuvádzajú. Možno však rátať, že bude astronomická. Kedysi ju pri tomto stroji vyčíslili na sumu 990 000 eur!

 

 

 

 

Nissan GT-R50 beštia na predaj.Zdroj: legendarymotocar.com

Zdroj: legendarymotorcar.com, hemmings.com

Video: Nissan GT-R 50 + výroba Nissanu GT-R50

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Auto bez volantu za 100 000 €: Počúva Slováka na slovo!Robo je dôkazom, že sa netreba za žiadnych okolností vzdávať a treba si ísť za svojim snom....12. Október, 2022
02Dieselový motor na vodík: V Austrálii realita!Naftový motor, ktorý spaľuje vodík. Zníženie emisií CO2 až o 86 %. Nový vodíkový systém,...16. Október, 2022
0329-ročná raritná Škoda: Nájazd 34 km, cena 25 200 eur! Netradične zachovalá mašina z roku 1993 sa predala v aukcii za nečakane vysokú cenu!...10. Október, 2022