Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Nissan X-Trail sa vracia ako hybrid

Nissan X-Trail predstavuje úspešnú produktovú líniu v histórii automobilky. Každý si určite pamätá prvú generáciu, ktorá mala v strede prístroje a druhú, ktorá bola rozšírená v Policajnom zbore. Tretia, tá predchádzajúca, jednoducho zodpovedne slúžila a aktuálne prichádza štvrtá generácia, ktorá je vlastne európskou verziou amerického modelu Rogue.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
07.09.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Nissan

Nissan X-Trail sa vracia...

Auto-moto zaujímavosti

Nissan predstavil štvrtú generáciu svojho obľúbeného ako full hybrid a mild hybrid, ktoré majú priniesť nižšie flotilové emisie. Full hybrid sa pritom spolieha na rovnaký hybridný princíp ako aj menší model Qashqai. A rovnako je to aj so štýlom a tvarmi vozidla. Predná časť získala svetlomety v tvare nespojeného písmena C a výraznú masku chladiča. Použitie LEDkových systémov vpredu aj vzadu na osvetlenie vozovky je nespochybniteľné.

Nissan X-Trail sa vracia ako hybridZdroj: Nissan

Nová generácia modelu prináša, podobne ako tá predchádzajúca, tri rady sedadiel v interiéri. Zadný rad je, podľa automobilky, určený najmä pre ľudí nižšieho vzrastú a hlavne pre deti. To znamená, že optimálna výška pasažiera v treťom rade je do 160 cm. V prípade voľby X-Trailu ako päťmiestneho vozidla je zase možné použiť masívny batožinový priestor s objemom 585 litrov. To je dokonca ešte o 20 litrov viac ako mala predchádzajúca tretia generácia. Celý interiér hrá na modernejšiu strunu a predvádza horizontálne stavanú prístrojovú dosku. V jej strede na vrchu tróni veľký dotykový displej s uhlopriečkou 12,3 palca a hlavne s novým zobrazovacím systémom, ktorý automobilka používa už v menšom crossoveri. Je to veľký skok oproti infotainmentu z tretej generácie X-Trailu. Ten nestíl za veľa.

Nissan X-Trail sa vracia ako hybridZdroj: Nissan

Pri modeli X-Trail budú veľmi zaujímavé pohonné jednotky. V Európe, na rozdiel od amerického Rogue, bude mať X-Trail výlučne hybridný pohon, okrem mild hybridu to bude hlavne full hybrid. Ten ale nepracuje klasicky, ale motor s objemom 1,5 litra slúži iba ako generátor pre inak elektrické pohonné prvky modelu. Výkon hybridu je v štandardnom nastavení a pohone iba prednej nápravy naozaj slušných 150 kW (204 k) a krútiaci moment sa nenechá zahanbiť hodnotou 330 Nm v maxime. Elektromobil s generátorom, ako by sa dalo tomuto vozidlu povedať, dokáže zrýchliť na stovku za 8 sekúnd.

Nissan X-Trail sa vracia ako hybridZdroj: Nissan

Predokolka však nie jedinou možnosťou v ponuke budúceho X-Trailu. Doplnok bude predstavovať verzia s pohonom všetkých štyroch kolies. Tá vznikne pridaním elektromotora na zadnú nápravu. V pohľade celkového výkonu veľa nepribudne, model bude mať výkon 154 kW (210 k). Ale veľké zmeny sa udejú z pohľadu zrýchlenia. To sa pri päťmiestnej verzií dostane na 7 sekúnd a pri 7-miestnej bude trvať 7,2 sekundy na stovku. Áno, čítate správne, X-Trail bude v ponuke buď ako 5-miestne vozidlo s obrovský batožinovým priestorom, alebo ako sedemmiestne s dvomi skladateľnými sedadlami v kufri.

Automobilka v prípade hybridnej jazdy obmedzila aj maximálne rýchlosti, ktorými X-Trail môže chodiť. V prípade predokolky to je 170 km/h a v prípade pohonu všetkých štyroch kolies 180 km/h. Týmto jemne dáva najavo, že sa podriaďuje návrhu Európskej únie na obmedzenie všetkých vozidiel na 180 km/h rýchlosť.

Nissan X-Trail sa vracia ako hybridZdroj: Nissan

Full hybrid s črtami elektrického vozidla však nebude jedinou Pohonnou jednotkou v ponuke. Alternatívou bude 1,5-litrový štvorvalec s prepĺňaním a mild hybridným doplnkom. Motor dosahuje výkon 120 kW (163 k) a krútiaci moment 300 Nm a poháňa výlučne predné kolesa cez bezstupňovú prevodovku CVT.

Nová generácia Nissanu X-Trail príde na náš trh už tento rok a ponúkne spomenuté pohonné sústavy. Avšak ešte dôležitejšie je, že bude stáť niekde okolo 38 000 €. V ponuke bude s 10 farbami karosérie.

Nissan X-Trail sa vracia ako hybridZdroj: Nissan

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Nissan Navara-R: Ohnivý 1 000-koňový pick-up s GT-R srdcom! Pri pohľade na toto monštrum tuhne krv v žilách. 1 000-koňový pick-up Nissan Navara-R so...26. Júl, 2022
02Hľadáte najlepší autobazár na Slovensku? Navštívte ActiveAutoActiveAuto, autobazár sídliaci v Poprade, je aktuálne najlepším autobazárom na Slovensku....17. August, 2022
035 áut, ktoré by ste mohli zobrať na Rally RadostiRally Radosti sa vyvinulo na naozaj rešpektovanú charitatívnu akciu, ktorá výťažok venuje...26. August, 2022