Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

5 áut, ktoré by ste mohli zobrať na Rally Radosti

Rally Radosti sa vyvinulo na naozaj rešpektovanú charitatívnu akciu, ktorá výťažok venuje na dobré účely a naozaj riadne to zdokumentuje. Tento rok to vyzerá, že by sa mohlo vyzbierať s prehľadom ďaleko nad 50-tisíc eur za jeden víkend. Budeme držať palce! A ak by ste sa chceli podujatia zúčastniť, tak ako jazdci už môžete poškuľovať maximálne po budúcom ročníku. Ale ako pozorovatelia môžete vybehnúť na jedno z námestí, kde má akcia zastávky.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
26.08.2022
Diskusia:
Zdroj: Autobazar.EU

5 áut, ktoré by ste mohli...

Auto-moto zaujímavosti

V prípade nutkania zúčastniť sa ako posádka môžete na budúci rok vybrať jedno z áut, ktoré sú aktuálne v ponuke Autobazar.EU. My sme vybrali 5 zaujímavých kúskov.

1. Porsche 911 GT3

Porsche je vždy správna odpoveď, ak sa pýtame na superšporty. Ale aj tu pre ozajstné športové výkony treba zvoliť adekvátnu verziu. Súčasná generácia ponúka viacero možností a práve 992 GT3 je naozaj tou jasnou voľbou, pokiaľ už nesiahnete po novom nekompromisnom GT3 RS.

Tento kus má výbornú kombináciu čiernej farby so zlatými diskami a zlatými pásmi stredom auta. Všetko do seba decentne zapadá a oproti modelu GT3 RS je aj zadné krídlo naozaj decentné.  O pohon sa stará plochý šesťvalcový motor s výkonom 375 kW (510 k). Ten spolupracuje s automatickou sedemstupňovou prevodovkou a pohonom zadných kolies. Práve 911 GT3 generácie 992 je jedným z najjazdeckejších Porsche súčasnosti.

https://www.autobazar.eu/porsche-911-gt3-id21285353.html

5 áut, ktoré by ste mohli zobrať na Rally RadostiZdroj: Autobazar.EU

2. Ferrari California

Auto s koníkom na kapote je tiež dobrá voľba. Počkať, veď koníka na kapote má aj Porsche. Ale o tom hovorí málokto. Všetci sa zameriavajú na koníka v logu Ferrari. Jedným z kúskov, ktoré by mohli splniť kandidatúru je určite aj F149 California. Nie je to síce najnovší model, ale stále má čo ponúknuť nielen z pohľadu podujatia, ale aj jazdy.

Niekedy sa hovorí, že Ferrari musí byť červené. Nemusí, ale toto je. Je tou najklasickejšou kombináciou toho, čo automobilka ponúka a práve kombinácia červenej, pekných diskov a bledohnedého interiéru je naozaj veľmi rozšírená. California má pod prednou kapotou umiestnený motor V8 s objemom 4,3 litra a výkonom 338 kW (460 k), ktoré smerujú na zadné kolesá prostredníctvom automatickej prevodovky.

https://www.autobazar.eu/ferrari-california-f149-id21214841.html

5 áut, ktoré by ste mohli zobrať na Rally RadostiZdroj: Autobazar.EU

3. Lamborghini Diablo

Lamborghini Diablo získalo vekom takmer ikonický status. Avšak tu záleží od verzie. Ku ikone patria všetky, ale niektoré sú zbesilejšie a niektoré menej zbesilé. Auto sa začalo vyrábať v roku 1990 a jeho púť skončila v roku 2001, po ňom nasledovalo Murcielago. Toto auto je jedno z 900 kusov tejto verzie, ktoré automobilka vyrobila.

V strede má motor V12 s objemom 5,7 litra a celkom použiteľným výkonom 362 kW (492 k). Avšak tu netreba brať veci na ľahkú váhu, lebo práve toto je jeden z kusov s pôvodnými tvarmi s vyklápacími svetlami a to znamená, že o niektorých asistenčných prvkoch výbavy môžete snívať a jedinou reguláciou je v tomto prípade súhra nôh, rúk a mysle. Našťastie má tento kus už interiér pod taktovkou Audi a nie pôvodný, ktorý veľmi evokoval nákladné automobily veľkosťou prístrojov pred vodičom.

https://www.autobazar.eu/lamborghini-diablo-v12-57-renovace-top-stav-o-id21308728.html

5 áut, ktoré by ste mohli zobrať na Rally RadostiZdroj: Autobazar.EU

4. Aston Martin V8 Vantage

Aston Martin mal predsa aj James Bond, takže aj toto bude určite vhodná voľba, ktorá je ale popri talianskej a nemeckej konkurencii trochu prehliadaná. Nová generácia V8 Vantage využíva niektoré komponenty zo spolupráce s Mercedesom.

Práve z tejto spolupráce pochádza pohonná jednotka s objemom 4 litre a dvomi turbami. Má výkon, podobne ako AMG GTS 375 kW (510 k) a cez osemstupňový automat poháňa zadné kolesá. Je to jeden z Astonov, ktoré sa dajú bez kompromisov používať aj každý deň. V ponuke automobilky je však na spodnom konci a nad ním sú už väčšie chuťovky.

https://www.autobazar.eu/aston-martin-v8-vantage-v8-40-vantage-id21086578.html

5 áut, ktoré by ste mohli zobrať na Rally RadostiZdroj: Autobazar.EU

5. Rolls-Royce Wraith

Toto nie je práve dokonale športové auto. Ale Rolls-Royce Wraith je určite minimálne rovnako rýchle ako väčšina ostatných superšportov, akurát posádka je v úplnom komforte a luxuse. K tomu sa pridávajú extrémne zaujímavé dvere s otváraním smerom dozadu a strhujúca a masívna karoséria kupé. Toto auto je spojenie zjavne nespojiteľného.

Biely Rolls-Royce Wraith sa nestratí ani v Monaku, nieto ešte v Bystrici, či iných slovenských mestách. A nezaostáva ani interiér s rovnakou farebnou kombináciou ako má exteriér. Biela s čiernou je decentná a veľmi príjemná na pohľad. Keď sme hovorili, že sa nestratí ani medzi superšportami, tak za to môže motor V12 s prepĺňaním a objemom 6,6 litra. Má výkon naozaj zaujímavých 465 kW (632 k), ktorý dokáže zadné kolesá roztočiť naozaj razantne.

https://www.autobazar.eu/rolls-royce-wraith-66-v12-id21233438.html

5 áut, ktoré by ste mohli zobrať na Rally RadostiZdroj: Autobazar.EU

Bonus: Lexus LC500 Convertible

Toto by mohla byť lacná alternatíva, popri tých ostatných vozidlách. Ale ani 98-tisíc nie je málo. Za ne je však úplne nový automobil, ktorý bude spoľahlivosťou šokovať dlhodobo. Má atmosférický benzínový osemvalec s objemom 5 litrov a na prenos výkonu na zadné kolesá využíva desaťstupňovú automatickú prevodovku. Naviac je to kabriolet, ktorý poteší aj výhľadom na oblohu.

Lexus LC500 Convertible má aj zadné sedadlá, ale tie sú tak malé, že sú skôr priestorom na odloženie dodatočnej batožiny. V tomto prípade je zaujímavá aj kombinácia bielej farby karosérie a červeného koženého interiéru. Jedinou nevýhodou tohto modelu je asi trochu menej moderný informačno-zábavný systém. Avšak zábavný systém pohonu je na nezaplatenie.

https://www.autobazar.eu/lexus-lc-convertible-500-sport-plus-id21077177.html

5 áut, ktoré by ste mohli zobrať na Rally RadostiZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Lamborghini potunilo Urus, predstavilo PerformanteLamborghini svojim modelom Urus pretavilo celkovú ponuku športových modelov do terajšieho...22. August, 2022
02BMW M440i Gran Coupe ako ideálne GTBMW ponuka naozaj rôznorodú škálu automobilov. Len vo veľkosti patriacej do strednej triedy...9. August, 2022
03Test: Volkswagen Arteon R Shooting Brake - Ašpiruje na vrchol, darí sa muVolkswagen mal pri predstavení Arteonu jednu zaujímavú ideu. Tento nový model mal nahradiť...17. August, 2022