Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Nové Mitsubishi ASX ste videli, je to klon

Automobilka Mitsubishi ukázala svoj nový model. Nový model je však príliš silné označenie, lebo tento automobil už na trhu istý čas figuruje. Nové ASX je sesterským modelom Renaultu Captur, čo až príliš zásadne predurčilo jeho základné tvary.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
28.09.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Mitsubishi

Nové Mitsubishi ASX ste...

Auto-moto zaujímavosti

Poďme sa najprv pozrieť na to, čo sa zmenilo. Vpredu je najviac viditeľná zmena znaku a iné lišty v maske chladiča. Vzadu je zase miesto diamantu s otvorom na kameru iba nápis Mitsubishi. To je všetko, dokonca aj tvar denného svietenia a svetelný podpis ostal z darcu orgánov a je takto odladený pre inú automobilku.

Nové Mitsubishi ASX ste videli, je to klon

Rovnaká pesnička hrá aj v interiéri. Tu je znova zmena najmä na volante, kde je logo s tromi diamantami namiesto jedného. Tento prístup môže byť akokoľvek lenivý, ale treba uznať, že ako základ si ASX zobralo dobrého darcu. Renault Captur má totiž dostatočne veľký batožinový priestor, ktorý je ešte možné variovať posúvaním zadnej lavice a sedadlá je, samozrejme, možné sklápať a zväčšiť tak objem ešte o niečo viac.

Tak ako v modeli od Renaultu, aj Mitsubishi ponúkne dve úrovne veľkosti dotykového displeja v strede. Prvá predvedie klasické horizontálne zobrazenie, ale tá druhá bude mať už vertikálne stavaný displej. V oboch prípadoch však na ňom bude fungovať znova systém Open R link, ktorý ponúkne aj možnosť spolupráce s vyhľadávaním cez vyhľadávač Google.

Nové Mitsubishi ASX ste videli, je to klonZdroj: Mitsubishi

To, že nové Mitsubishi ASX jazdí na platforme CMF-B je asi každému jasné, keďže mu ju má aj Renault Captur. To isté sa dá teda očakávať aj pod prednou kapotou. Základnom bude prepĺňaný litrový trojvalec, ktorý bude mať výkon štandardne 67 kW (92 k). Bude spojený s manuálnou šesťstupňovou prevodovkou. Nad ním už bude 1,3-litrový motor so štyrmi valcami, ktorý ponúkne výkon 103 kW (140 k) a doplnok vo forme mild hybridu. Tento bude mať absolútne rovnakú prevodovku so základom. Prvou zmenou prevodového ústrojenstva bude mild hybrid vo forme výkonnejšieho 1,3 TCe 160, ktorý ponúkne až 118 kW (160 k). Bude mať sedemstupňovú dvojspojkovú prevodovku.

Nové Mitsubishi ASX ste videli, je to klonZdroj: Mitsubishi

Rovnaká ponuka, ako má darca, bude aj na poli hybridného ústrojenstva. Zákazník bude môcť zvoliť 1,6-litrovy základ s full hybridným partnerom pohonu. Táto verzia príde s výkonom 105 kW (141 k) a s batériou s kapacitou 1,3 kWh. Tento systém bude zaujímavý multimódovou automatickou prevodovkou s dvomi stupňami pre elektrický motor a štyrmi stupňami pre benzínový agregát. Tieto bude možné kombinovať a vznikne väčší počet prevodov ako je iba zrátaných 6. V ponuke bude takisto plug-in hybrid, ktorý však disponuje výkonom 118 kW (160 k). Tento bude mať kapacitu batérie 10,8 kWh a na plné nabitie prejde, podľa testovacieho režimu WLTP, až 49 km. Ak ste čakali od Mitsubishi niečo robustnejšie, čo by nahradilo pôvodné ASX v plnej sile aj so štvorkolkou, tak máte smolu. Ani tejto automobilke, ktorá už chcela z Európy, vycúvať nemôžu prejsť emisné limity a hlavne emisné pokuty. Preto to je hlavne Renault Captur výhodnou svadbou z rozumu s materským koncernom. Druhá vec je, že Renault Captur sa teda môže dočkať faceliftu, aby boli oba modely trochu viac odlíšené.

Nové Mitsubishi ASX ste videli, je to klonZdroj: Mitsubishi

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Peugeot 308 SW: Octavia Combi má silného konkurentaPeugeot 308 je jedným z tých áut, ktoré zaujmú úplne na prvý pohľad. Máme teraz na mysli...13. September, 2022
02Toyota Aygo X je stvorená do mesta, ale medzigeneračne je väčšiaVolkswagen len nedávno vrátil na trh malý model up! a táto trieda vďaka nemu získala...27. September, 2022
03Mercedes-AMG C63 E-Performance má dvojliter, ale až 680 koníAutomobilka Mercedes-Benz už pri predstavení novej generácie triedy C avizovala, že prejde...23. September, 2022