Nový Multivan má úplne odlišný základ ako doposiaľ a bude mať hybrid

Volkswagen len nedávno predstavil inovovaný Multivan T6.1 a už pri jeho predstavení sa hovorilo o úplne novej generácii, ktorá bude samostatným vozidlom. Ten moment prišiel teraz a automobilka predstavila novú generáciu označenú ako T7.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
16.06.2021
Diskusia:
Zdroj: Volkswagen

Nový Multivan má úplne...

Auto-moto zaujímavosti

V prvom rade treba poznamenať, že nový T7 Multivan je menej mohutný. Je koncipovaný ako osobné vozidlo, nie ako primárne úžitkový automobil. S výškou 1,9 metra nebude mať žiadny problém s vstupom do garážií, či už verejných, alebo domácich.

Dizajnovo je ladený futuristicky, ale trochu ladí s tým, ktorý má aktuálna generácia Volkswagenu Caddy. Aj keď je trochu nižší, vnútri má viac miesta ako predchodca. Môže za to použitie inej platformy, ktorá je o niečo nižšia. Celkovo je objem vnútorného priestoru až 4053 litrov. A vnútri budú nastaviteľné sedadlá, ktoré budú mať viacero polôh a viacero nastavení. Každé bude samostatne vyberateľné, čo predchodcovia nemali. Stredný rad, pozostávajúci z primárne dvoch sedadiel je možné otočiť o 180 stupňov proti smeru jazdy a vytvoriť tak konferenčnú miestnosť.

Nový Multivan má úplne odlišný základ ako doposiaľ a bude mať hybridZdroj: Volkswagen

Stolík v strede je tiež modulárny, dá sa posúvať. V príplatkovej výbave bude mať nový Multivan aj panoramatickú strechu a vpredu bude usporiadanie displejov podobné ako má nový Golf. Pred vodičom je 10,25-palcový digitálny panel a v strede desaťpalcový displej na zobrazenie detailov informačno-zábavného systému. Pre sekciu úžitkových vozidiel bude prvýkrát aj head-up displej.

Palubný systém podporuje pripojenie k sieti a tým pádom vie podávať viac informácií. Ako bonus bude možnosť zvoliť audiosystém s reproduktormi Harman Kardon. Je ich až 14 a automobilka udáva výkon až 840 W. V celom interéri je hneď niekoľko nabíjacích portov USB-C.

Nový Multivan má úplne odlišný základ ako doposiaľ a bude mať hybridZdroj: Volkswagen

Nový Multivan generácie T7 príde aj s komplexnejšou ponukou asistentov, v porovnaní s predchodcom. Má 34 rôznych pomocníkov, ktorí dohliadajú na správanie vodiča. Toto MPV bude komunikovať aj s okolitými autami prostredníctvom systému Car2X. Novinka bude mať možnosť aj systému IQ.Drive, čo zahŕňa takmer autonómnu jazdu na diaľnici. Pozostáva z pokročilého udržiavania pruhu a adaptívneho tempomatu.

Nový Multivan má úplne odlišný základ ako doposiaľ a bude mať hybridZdroj: Volkswagen

Úplne novým systémom v ponuke bude plug-in hybrid. Ten ponúkne kombináciu elektromotora a osvedčeného 1,4 TSI, ktorý automobilka doladila ku zvyšku systému. Samotný elektromotor má výkon 85 kW (115 k) a celkový výkon sústavy je nezanedbateľných 160 kW (218 k). Systém pracuje s batériou s kapacitou 13 kWh. To by mohlo znamenať elektrický dojazd až 50 kilometrov, ale tento údaj zatiaľ automobilka nezverejnila. Motor je spojený štandardne so šeststupňovým automatom s dvomi spojkami. O rýchlosti nabíjania zatiaľ reč tiež nebola, ale dá sa očakávať štandard PHEV, ktoré má v ponuke koncern aktuálne.

Nový Multivan má úplne odlišný základ ako doposiaľ a bude mať hybridZdroj: Volkswagen

Pre tých, čo nepotrebujú jazdiť krátke trasy na elektrickú energiu má Volkswagen Multivan prichystané aj iné agregáty. Základom benzínovej ponuky bude 1,5 TSI s výkonom 100 kW (136 k) a vrcholom zase 2,0 TSI s 150 kW (204 k). Aj tak teda ostáva najvýkonnejšou verziou plug-in hybrid. A Volkswagen nezabudol ani na naftové motory. Dvojlitrové TDI bude mať výkon 110 kW (150 k). Bez ohľadu na motor, ak nerátame hybrid, môže mať každý agregát aj sedemstupňovú dvojspojkovú prevodovku. V predaji sa nový Multivan objaví v druhej polovici tohto roka.

Nový Multivan má úplne odlišný základ ako doposiaľ a bude mať hybridZdroj: Volkswagen

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Ako jazdí Citroën C5 Aircross s plug-in hybridom?Citroën sa podujal na návrat ku komfortným technológiám a jedným zo zástupcov tohto trendu...30. Marec, 2021
02Volkswagen ID.4 GTX je vlasne GTI, ale elektrické a s bubnovými brzdami vzaduZosumarizujme si to hneď na začiatku. Keď je niektorá verzia Volkswagenu s benzínovým...6. Máj, 2021
03Test: Volkswagen Caddy – Prichádza náhrada rodinných áutSvet jednotlivých modelov automobiliek sa zásadne mení. Kým v začiatkom milénia bolo...14. Apríl, 2021