Nový Superb a Passat vo výrobe: Prvé zábery z Bratislavy!

V Bratislavskom závode Volkswagenu spustili predsériovú výrobu novej generácie modelov Škoda Superb a Volkswagen Passat. Pozri si prvé zábery z výroby v BA! Môžeme sa tešiť na „slovenské“ Passaty a Superby!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
18.02.2023
Diskusia:
Zdroj: volkswagen-newsroom.com/skoda-storyboard.com

Nový Superba Passat v BA

Auto-moto zaujímavosti

V poslednom čase vrcholili dohady o tom, kedy sa budú tieto 2 bestsellery vyrábať v bratislavskom Volkswagene. Novú vlajkovú loď značky Škoda už zachytili na špionážnych fotkách v uliciach.

Nový VW PassatZdroj: volkswagen.com

Nový Superb a Passat vo výrobe

Predsériová výroba odštartovala len pred pár dňami. Škoda Superb a VW Passat novej generácie sa na trh oficiálne dostanú v druhej polovici tohto roku. Ale ani na jeseň ešte nebudeme jazdiť na Passate a Superbe z Bratislavy. Finálny dátum doručovania zákazníkom bude začiatkom roku 2024.

Prvé zábery z Bratislavy

Presun výroby Škody Superb z Kvasin do Bratislavy sa nepáči zamestnancom Škody. Veľkú nevôľu táto skutočnosť vyvolala u zamestnancov českej automobilky. Túto časť produkcie by však mali nahradiť nové elektrické škodovky, naďalej tu pobeží aj výroba SUV Kodiaq, ktorý modernizuje už tento rok. Rozhodnutie  má viacero opodstatnených dôvodov. Spustenie výroby „dokonalého dua“ v Devínskej Novej Vsi pri Bratislave potvrdila pre médiá hovorkyňa bratislavského závodu Lucia Kovarovič Makayová. Presun výroby bol oznámený už pred 2 rokmi. Koncern investoval do nového výrobného programu v slovenskej továrni vyše 400 miliónov eur.

Zaujímavé

Tieto 2 modely nemali k sebe nikdy bližšie. Vzhľadovo sú odlišné a ponúkajú rôzne druhy karosérie, zdieľajú však spoločnú techniku. Niekoľko vyrobených generácií sú si Passat a Superb príbuznými so spoločnými vlastnosťami. Spája ich rovnaký základ, modernizovaná platforma MQB. Extrémne zmeny sa v tejto generácii dotkli vzhľadu a týkajú sa aj pohonu.

Nová Škoda Superb CombiZdroj: skoda-storyboard.com

Elektrická budúcnosť

Koncern Volkswagen plánuje elektrickú budúcnosť. Na tento scenár však treba peniaze. Tu prichádzajú na rad tieto2 bestsellery, ktoré sa postarajú o to, že výrobca zarobí na plnenie ďalších cieľov. Svoj priestor dostanú plug-in hybridné technológie v kombinácii s benzínovým motorom 1,5 TSI.

Nová Škoda Superb Combi - špionážne záberyZdroj: cnn.iprima.cz

R. I. P. tieto typy karosérie

Na trhu sa opäť ukáže typ karosérie liftback a kombi. Svoju výrobu končí štvordverové tradičné prevedenie sedan. Sedan nahradí nová elektrická limuzína ID.7. Tá sa predstavila v maskovanom šate na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES v Las Vegas. Mimoriadny záujem predpokladá klasika Combi Variant.

Nová Škoda Superb Combi - špionážne záberyZdroj: cnn.iprima.cz

Pôvodné miesto výroby

Výroba Passatu sa sťahuje do Bratislavy z nemeckého Emdenu. Kvôli úprave linky bratislavská automobilka nakúpila novú techniku a zariadenie a postavili sa nové karosárne. V Bratislave budú nové Passaty a Superby schádzať z linky, ktorá aktuálne vyrába Škodu Karoq a VW up. Môžeme sa tešiť na „slovenské“ Passaty a Superby!

Zdroj: cnn.iprima.cz

Nový Superba Passat v BA

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Populárna Dacia v základe: Tento Duster nikto nechce!Čo ak existuje automobil, ktorý bol vyrobený v tak skromnom základe, že ho nikto nechce?...14. Február, 2023
02Exkluzívna zľava: 136-tisícove Porsche Panamera za 16 800 eur!Chyby sa dejú. Tak ako sa občas objavia na trhu extrémne lacné letenky, aj automobilový trh...16. Február, 2023
03Najvzácnejší Rolls-Royce: 6x6 delo vyrobené z dreva!Čo urobí nadšenec slávneho automobilu, keď nemá dosť peňazí na kúpu vysnívanej mašiny?...12. Február, 2023