Nový trik zlodejov: Majiteľ dal 800-koňové Ferrari priamo do rúk podvodníkov

Kuriózna krádež vzácneho Ferrari 812 Superfast. Zlodejom ho priamo do rúk odovzdal sám majiteľ. Ako je niečo podobné možné? Nový trik zlodejov stál pôvodného majiteľa 800-koňové Ferrari priamo do rúk podvodníkov

rufus v Auto-moto zaujímavosti
02.03.2020
Diskusia:

Video: Ferrari 812 Superfast

Auto-moto zaujímavosti

Scuderia Južná Afrika na sociálnych sieťach varovala majiteľov vozidiel značky Ferrari. Juhoafrické zastúpenie Ferrari vytvorilo skupinu, ktorá je zameraná na odhaľovanie trestnej činnosti „autičkárov“ a zameriava sa na odhaľovanie praktík podvodníkov, špecializujúcich sa na krádeže luxusných vozidiel.

Nový trik zlodejov - Majiteľ dal 800-koňové Ferrari priamo do rúk podvodníkovZdroj: youtube.com/CJS Vlogs

V krajine pôsobí niekoľko združení, ktoré úspešne odhaľujú jednotlivé prípady a pomáhajú tak v boji s trestnou činnosťou. Miestny distribútor spoločnosti Ferrari zverejnil varovanie na kanáli Youtube a o prípade informoval prostredníctvom sociálnych sietí a médií.  Drahé Ferrari 812 Superfast odovzdal podvodníkom sám majiteľ. Ako zlodeji kradnú drahé Audi, BMW, Mercedesy, Porsche a Ferrari?

Oficiálna správa zverejnená na portáli https://www.carmag.co.za/ hovorí: „Boli sme informovaní, že existujú podvodníci, ktorí sa vydávajú za predajcov značky Ferrari a volajú zákazníkom, aby im oznámili, že ich vozidlo je súčasťou novej kampane.“ Ako táto metóda šikovných zlodejov funguje? Ak si majiteľom extrémne drahej mašiny, s veľkou pravdepodobnosťou využívaš rozšírený balík služieb, ktoré renomované spoločnosti a výrobcovia ponúkajú majiteľom prémiových značiek. Sofistikovaná metóda je založená práve na doplnkových službách, ktoré prémiové značky ponúkajú svojim zákazníkom.

Nový trik zlodejov - Majiteľ dal 800-koňové Ferrari priamo do rúk podvodníkovZdroj: youtube.com/CJS Vlogs

Scuderia SA tiež informovala o tom, ako podvodníci ďalej postupujú. Po vzbudení dôveryhodnosti, postavenej na vybudovanom dobrom renomé značiek, podvodníci zákazníkom odkomunikujú, že na miesto posielajú plošinu nákladného auta, ktorá následne vozidlo bez starostí majiteľa vyzdvihne, naloží a zabezpečí celý postup v priebehu 1 dňa.   

Varovanie priamo od výrobcov prichádza po krádeži luxusného Super Randburg 812 v Randburgu. Vozidlo bolo odcudzené na hranici s Mozambikom. Podľa dostupných informácií bolo unikátne Ferrari 812 s výkonom 800 koní ukradnuté rovnakým spôsobom.

Výrobca luxusných vozidiel všetkých majiteľov informuje, že v prípade kampane akéhokoľvek druhu Ferrari nikdy nezavolá priamo so žiadosťou o vyzdvihnutie vozidla.  Ak vám zavolá osoba, ktorá sa predstaví ako zamestnanec spoločnosti Ferrari, je viac ako isté, že ide o podvodné praktiky a je na mieste kontaktovať príslušné obchodné zastúpenie značky a Políciu.

Kuriózna krádež vzácneho Ferrari 812 Superfast s výkonom 800 koní. Zlodejom ho odovzdal sám majiteľ. Zdroj: youtube.com/CJS Vlogs

Tieto informácie sa dajú podľa predstaviteľov Scuderia SA jednoducho overiť a je na mieste zachovať opatrnosť v prípade akejkoľvek komunikácie so strany osôb, ktoré sa môžu vydávať za skutočných zamestnancov spoločnosti. Ferrari nie je prvá značka, ktorá zaznamenala podobné prípady. Toyota South Africa Motors informovala svojich zákazníkov o podobnom podvode z minulého roka, kedy majiteľ sám odovzdal automobil priamo do rúk podvodníkov. Rovnako sa môže organizovaná skupina nelegálne snažiť oklamať majiteľov v Amerike, Európe, či kdekoľvek na svete.

Ostáva už len dúfať, že tento tip pomôže  majiteľom luxusných mašín na celom svete v odhaľovaní podvodníkov, ktorí sa vozidiel zmocňujú vďaka novým a stále vynaliezavejším spôsobom. Na základe nového triku dovzdal majiteľ svoje 800-koňové Ferrari priamo do rúk podvodníkov. Ktoré automobilky zabezpečujú pre majiteľov nadštandardný servis, ktorý nevyvoláva podozrenie v prípade vyzdvihnutia vozidla? Ako by si sa v podobnej situácii zachoval ty? Podeľ sa o svoje skúsenosti s nadštandardnými službami a komunikácie s renomovanými automobilovými spoločnosťami v komentároch.

Zdroj:  Carmag.co.zaCJS Vlogs@Youtube

Nový trik zlodejov - Majiteľ dal 800-koňové Ferrari priamo do rúk podvodníkov

Video: Ferrari 812 Superfast

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Nový trik zlodejov: Majiteľ dal 800-koňové Ferrari priamo do rúk podvodníkovKuriózna krádež vzácneho Ferrari 812 Superfast. Zlodejom ho priamo do rúk odovzdal sám...2. Marec, 2020
02Koľko stojí 1 rok prevádzky drahého superšportu? 60 % strata hodnoty + reálne náklady FerrariGTC4 Lusso - luxusná nie je nielen cena, ale aj ročné náklady na prevádzku. Kiež by...10. Marec, 2020
03Prerábka za 126 000 €: 37-ročný VW Golf na predaj za zlomok ceny!Najväčší fanatici starých strojov sú pripravení utopiť vo svojej vášni množstvo peňazí....8. Marec, 2020