Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka ×
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Opel Corsa tiež vymenil pôvodnú tvár za Vizor

Opel Corsa označením generácie F je na trhu už približne 3 roky a preto si zaslúži modernizáciu. Automobilka siahla po tom, po čom siaha pri modernizácii všetkých ostatných vozidiel. Malý model tiež dostane inovovaný exteriér, ale zopár zmien sa ukáže aj v interiéri a v technických parametroch.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
25.05.2023
Diskusia:
Zdroj: Opel

Opel Corsa tiež vymenil...

Auto-moto zaujímavosti

V prvom rade si treba povedať, že automobilka Opel naozaj siahla po rovnakej maske chladiča, akú používa pre všetky ostatné vozidlá. Volá ju Vizor a v prípade Corsy bude mať, po stranách, aj nové LEDkové osadenie svetiel. Tieto svetlomety majú dokonale osvetliť cestu. To však hovorí každý a až realita ukáže, ako sa to automobilke podarilo. Okrem novej masky chladiča je vpredu aj úplne nový nárazník, bez neho by to nešlo a dizajn by bol s tým starým trochu roztrieštený.

V prípade zadnej časti toho nebolo treba robiť až tak veľa, stačilo použiť veľké písmená, ktoré už predviedla verzia ku 40. výročiu modelu minulý rok. V prípade modernizácie môžu byť tieto písmena buď lesklé čierne, alebo matné sivé. V zadnej časti ešte vidno trochu upravené svetlomety a celkovo sa do vzorkovníka dostane nová siva farba s názvom Grafik Grey. S jemnými retušami určite prídu aj zliatinové disky, ale to už je naozaj minimálna zmena.

Opel Corsa tiež vymenil pôvodnú tvár za VizorZdroj: Opel

Interiér tohto modelu ozvláštnia nielen nové poťahové látky, ale aj upravený volant a iná páka prevodovky. Už to vlastne nie je ani páka, je to malý prepínač v štrbine, ktorý ste už mohli vidieť vo všetkých ostatných uplatneniach tejto platformy v koncerne Stellantis. Novinkou však bude možnosť priplatiť si za väčší informačno-zábavný systém, teda za jeho displej. Môže mať uhlopriečku až 10 palcov a Opel neprešiel ku samostatne stojacim prvkom. Je pekne zabudovaný do prístrojovej dosky a prináša rýchlejšie reakcie vďaka novému procesoru Snapdragon a systému od rovnakej firmy. Ten zabezpečí lepšie fungovanie bezdrôtového zrkadlenia mobilných telefónov, ale aj rýchlejšie reakcie na dotyk a možnosť zložitejšej grafiky vo vstavanej navigácii. Mobilné telefóny bude teda možné zrkadliť bezdrôtovo, ale rovnako bezdrôtovo bude možné ich aj nabíjať cez štandard Qi.

Opel Corsa tiež vymenil pôvodnú tvár za VizorZdroj: Opel

Ak je toto stále málo, tak vedzte, že Opel predvedie aj inovované pohonné jednotky. Napríklad taká Corsa Electric bude mať stále síce v ponuke alternatívu, ktorá bude mať rovnaký 100 kW (136 k) a dojazd 357 km, ale v ponuke sa objaví aj úplne nová možnosť s najnovšími komponentami Stellantisu. Bude to verzia s výkonom 115 kW (156 k), krútiacim momentom 260 Nm a dojazdom až 402 km.

Veľkou novinkou bude motor označený PureTech s prepĺňaním. Základ ostane takmer rovnaký, ale všetko okolo sa zmení. Poďme na to teda zhurta. Corsa ponúkne hybridy. Full hybridy, nie iba mild. To znamená, že agregáty s výkonmi 74 kW (100 k) a 100 kW (136 k) budú vybavené hybridným doplnkom, ktorý bude umiestnený v prevodovkovom koši 6-stupňového dvojspojkového automatu. Hybridné systémy prinesú efektívne narábanie s palivami a zníženie spotreby. Nová Corsa bude dostupná už onedlho a vizáž automobilky prinesie požadované zmeny. Auto v segmente B bude omnoho aktuálnejšie a bude predstavovať zaujímavejšiu alternatívu voči ostatným inovovaným modelom. Veď len nedávno priniesol vylepšenie nielen sesterský model Peugeot 208, ale s modernizáciou prišiel aj konkurent z krajiny galského kohúta, Renault Clio.

Opel Corsa tiež vymenil pôvodnú tvár za VizorZdroj: Opel

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01BMW i5: Nová päťka vyzerá takto, nemá veľkú maskuBMW radu 5 je stálica medzi vozidlami vyššej strednej triedy, alebo segmentu E. Je to auto,...25. Máj, 2023
02Skúsili sme ako jazdia Subaru v teréneSubaru má aktuálne v ponuke 4 modely, z toho 3 majú stále spaľovací agregát. Dva dokonca...12. Máj, 2023
03Peugeot vylepšil model 2008, na čo sa máme tešiť?Minulý rok sa predalo takmer 180 000 kusov Peugeotu 2008, preto je možné ho považovať za...5. Máj, 2023