Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Opel Grandland GSe má 300 koní a upravený vzhľad

Nie je to tak dávno, čo Opel ukázal svetu inovovanú verziu svojho modelu Grandland X. Vtedy prišiel tento automobil o X v názve a priniesol nový štýl prednej časti, ktorý automobilka nazýva Vizor. Nie, nie je tam chyba v i/y, tento štýl prednej masky sa naozaj píše s mäkkým i. Aktuálne rozširuje ponuku modelu o športovo ladenú verziu s označením pripomínajúcim roky minulé.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
02.11.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Opel

Opel Grandland GSe má 300...

Auto-moto zaujímavosti

Označenie GSe odkazuje na známe označenie GSi, ktoré ešte donedávna využívala, resp. ešte stále využíva Insignia, a v minulosti ním automobilka tiež označovala ostrejšie verzie svojich modelov. Teraz len písmenko e naznačuje, že toto auto nie je úplne kompletne vozidlo na benzín a naftu, ale má elektrickú dopomoc.

Opel Grandland GSe má 300 koní a upravený vzhľadZdroj: Opel

Opel Grandland GSe je rýdzy plug-in hybrid. Na svoj pohon využíva sústavu známu z vozidiel pred faceliftom, čo znamená celkový výkon 300 konských síl, čo je 221 kW. Tieto získava s benzínového štvorvalca a dvoch elektrických motorov. Na stovku sa SUV dostane za 6,1 sekundy a maximum je 235 km/h. Maximum, ktoré zvládne na elektrickú energiu je 135 km/h.

Opel Grandland GSe má 300 koní a upravený vzhľadZdroj: Opel

Tento model prichádza ako druhý s označením GSe, prvá bola predsa Astra. Grandland GSe využíva vpredu zavesenie so systémom MacPherson a vzadu má viacprvkové uchytenie. Má však tuhšie pružiny a tlmiče. Podvozok využíva systém Koni Frequency Selective Damping (FSD).

Opel Grandland GSe má 300 koní a upravený vzhľadZdroj: Opel

Novinka so športovým menom sa od ostatných verzii odlíši lakovanými spodnými dielmi karosérie a trocha ostrejšie vyzerajúcimi prednými štylistickými prvkami. Výraznou zmenou budú aj 19-palcové zliatinové disky, ktoré evokujú koncept Manta GSe predstavený len nedávno. Rozdiel môže byť aj čierna kapota, na želanie, ale ktorá bude ladiť s čiernou strechou a čiernymi zrkadlami. Do interiéru zase prídu vylepšené sedadlá, ktoré zase ukážu športovejšiu stránku a prinesú výraznejšie bočné vedenie, aby dokázali udržať telo vodiča a spolujazdca na mieste aj pri ostrejších manévroch.

Opel Grandland GSe má 300 koní a upravený vzhľadZdroj: Opel

Treba len pripomenúť, že tento model, či skôr Grandland s týmto hybridným systémom bol dostupný už pred modernizáciu, avšak teraz dostáva zaujímavé označenie, ktoré prináša ešte väčšie odlíšenie. Už teraz funguje vo výbavovej hierarchii alternatíva s označením GS line, ktorá predvádza veľmi podobné vizuálne triky a prináša ešte väčší rozptyl agregátov. To nič nemení na fakte, že Grandland GSe bude naozaj vrcholnou verziou tohto modelu SUV.

Opel Grandland GSe má 300 koní a upravený vzhľadZdroj: Opel

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Nová Dacia Manifesto: Ford Bronco za menej!Nízkonákladová výroba sa pomaly pretavila do prinášania skutočne zaujímavých modelov áut....18. September, 2022
02Je tu nová generácia Mercedesu GLC, skúsili sme ju na vlastnej kožiMercedes triedy GLC je najúspešnejším modelom automobilky, lebo v jeho prvej generácii...1. November, 2022
03Toyota RAV4 Adventure ukazuje inú tvár populárneho hybridného SUVToyota RAV4 patrí medzi najúspešnejšie hybridné SUV u nás. Je však celosvetovo...1. November, 2022