Opel Grandland GSe má 300 koní a upravený vzhľad

Nie je to tak dávno, čo Opel ukázal svetu inovovanú verziu svojho modelu Grandland X. Vtedy prišiel tento automobil o X v názve a priniesol nový štýl prednej časti, ktorý automobilka nazýva Vizor. Nie, nie je tam chyba v i/y, tento štýl prednej masky sa naozaj píše s mäkkým i. Aktuálne rozširuje ponuku modelu o športovo ladenú verziu s označením pripomínajúcim roky minulé.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
02.11.2022
Diskusia:
Zdroj: Opel

Opel Grandland GSe má 300...

Auto-moto zaujímavosti

Označenie GSe odkazuje na známe označenie GSi, ktoré ešte donedávna využívala, resp. ešte stále využíva Insignia, a v minulosti ním automobilka tiež označovala ostrejšie verzie svojich modelov. Teraz len písmenko e naznačuje, že toto auto nie je úplne kompletne vozidlo na benzín a naftu, ale má elektrickú dopomoc.

Opel Grandland GSe má 300 koní a upravený vzhľadZdroj: Opel

Opel Grandland GSe je rýdzy plug-in hybrid. Na svoj pohon využíva sústavu známu z vozidiel pred faceliftom, čo znamená celkový výkon 300 konských síl, čo je 221 kW. Tieto získava s benzínového štvorvalca a dvoch elektrických motorov. Na stovku sa SUV dostane za 6,1 sekundy a maximum je 235 km/h. Maximum, ktoré zvládne na elektrickú energiu je 135 km/h.

Opel Grandland GSe má 300 koní a upravený vzhľadZdroj: Opel

Tento model prichádza ako druhý s označením GSe, prvá bola predsa Astra. Grandland GSe využíva vpredu zavesenie so systémom MacPherson a vzadu má viacprvkové uchytenie. Má však tuhšie pružiny a tlmiče. Podvozok využíva systém Koni Frequency Selective Damping (FSD).

Opel Grandland GSe má 300 koní a upravený vzhľadZdroj: Opel

Novinka so športovým menom sa od ostatných verzii odlíši lakovanými spodnými dielmi karosérie a trocha ostrejšie vyzerajúcimi prednými štylistickými prvkami. Výraznou zmenou budú aj 19-palcové zliatinové disky, ktoré evokujú koncept Manta GSe predstavený len nedávno. Rozdiel môže byť aj čierna kapota, na želanie, ale ktorá bude ladiť s čiernou strechou a čiernymi zrkadlami. Do interiéru zase prídu vylepšené sedadlá, ktoré zase ukážu športovejšiu stránku a prinesú výraznejšie bočné vedenie, aby dokázali udržať telo vodiča a spolujazdca na mieste aj pri ostrejších manévroch.

Opel Grandland GSe má 300 koní a upravený vzhľadZdroj: Opel

Treba len pripomenúť, že tento model, či skôr Grandland s týmto hybridným systémom bol dostupný už pred modernizáciu, avšak teraz dostáva zaujímavé označenie, ktoré prináša ešte väčšie odlíšenie. Už teraz funguje vo výbavovej hierarchii alternatíva s označením GS line, ktorá predvádza veľmi podobné vizuálne triky a prináša ešte väčší rozptyl agregátov. To nič nemení na fakte, že Grandland GSe bude naozaj vrcholnou verziou tohto modelu SUV.

Opel Grandland GSe má 300 koní a upravený vzhľadZdroj: Opel

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Test: Lexus NX450h+ - Nová generácia s novými technológiamiJe to len nedávno, čo Lexus uviedol novú generáciu svojho modelu NX. Druhá v poradí...26. Október, 2022
02SEAT Arona REDline: Limitka má aj trojvalec a manuálSEAT Arona je tým autom, ktoré je niekedy možno neprávom prehliadané. Je však po inovácii...25. Október, 2022
03Nová Dacia Manifesto: Ford Bronco za menej!Nízkonákladová výroba sa pomaly pretavila do prinášania skutočne zaujímavých modelov áut....18. September, 2022